Pamiętniki z pobytu na Syberii. część II

Autor: Rufin Piotrowski

Część II

Rufin Piotrowski. zesłany na Syberię za zorganizowanie antycarskiej konspiracji w Kamieńcu Podolskim. szesnaście miesięcy zbierał żywność. suszył chleb na suchary. rysował mapy i oszczędzał pieniądze.

Wreszcie. w lutym 1846 roku. uciekł z niewoli i ruszył w najdłuższą podróż swojego życia.

Pamiętniki… ukazują tę niezwykłą drogę. ale także codzienność życia na zesłaniu. ponadto prezentują funkcjonowanie carskiego aparatu represji. Są świadectwem niezwykłej determinacji i hartu ducha człowieka o szlachetnym sercu i prawym umyśle.  

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 40


Skłam ze mną

Autor: Sabine Durrant

Zawrotne tempo. Klaustrofobiczny klimat. Niepokojące wydarzenia.

Książka. od której nie można się oderwać.

Parę drobnych kłamstewek jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Prawda?

Paul ma plan. Wizję lepszej przyszłości. którą ma zamiar zrealizować.

Jeśli wymaga to ukrycia czy wyolbrzymienia kilku detali. nic nie szkodzi.

Ale gdy wprasza się na rodzinne wakacje w Grecji…

…wpada w pułapkę napięć i emocji. których nie rozumie.

W końcu zaczyna do niego docierać. że niezależnie od najbardziej choćby bolesnej prawdy najwięcej szkód wyrządza kłamstwo…

Tylko że kiedy zaczyna to rozumieć.  jest już za późno…

„Niesamowita powieść!”

„Daily Mail”

Mordercze zwroty akcji”

„Woman & Home”

„Thriller idealny: inteligentny. z klasą i szokujący. Całość pochłonęłam w jeden dzień”.

Erin Kelly. autorka bestsellera Broadchurch

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 30niedobrana para, radosław strugała, słownik polsko łaciński medyczny, angielski rozmówki, sny i marzenia w literaturze, ogniem i mieczem czas akcji, sekcja zwłok, podwójna linia życia, książki bestsellery 2018, ja cię kocham a ty miau, harlequin książka, agnieszka szpak, lisa gardner zaginiona, przeznaczenie i pierwszy pocałunek…