Tajemnice XI gimnazjum. Unia

Autor: Błażewicz Sławomir

Kim byliśmy w przeszłości? Magiczna podróż w czasy renesansu.

Opowieść o przygodach czworga gimnazjalistów. którzy w magiczny sposób przenoszą się w czasy renesansu. Akcja powieści toczy się w roku 1569. a jej tło stanowią wydarzenia towarzyszące podpisaniu Unii Lubelskiej.

Licentia poetica pozwala autorowi ożywić wybitne postaci epoki – króla Zygmunta Augusta. dworzanina Andrzeja Firleja oraz wielkich poetów tej doby – Mikołaja Reja. Jana Kochanowskiego i Sebastiana Klonowica. W opowiadaną historię autor wplata również wątek miłości króla do Barbary Radziwiłłówny. przywołując przy tym postać legendarnego mistrza. Jana Twardowskiego. którego rolę w powieści trudno przecenić.

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: Alicja Izdebska


Drugie życie Wiktorii

Autor: Wielowska-Duda Wiesława

MROCZNA HISTORIA RODZINNA Z INTRYGUJĄCYM FINAŁEM

Telefon od brata kompletnie zaskakuje Jasię. ponieważ rodzeństwo od kilkunastu lat nie utrzymuje żadnych kontaktów. A kiedy w słuchawce słyszy krótki komunikat. że Karol przyjedzie nazajutrz. bo musi zostawić u niej Wiktorię. dosłownie odbiera jej mowę. Nie ma pojęcia. kim jest Wiktoria. ale czuje. że to dopiero początek dziwnych wydarzeń. które na zawsze odmienią jej życie…

Czy długo skrywane tajemnice rodzinne ujrzą w końcu światło dzienne? Czy da się uciec od bolesnych wspomnień? I czy to w ogóle możliwe. by odciąć się od przeszłości i rozpocząć życie na nowo?

To była chyba najczarniejsza chwila w moim życiu. Uzmysłowiłam sobie coś tak okropnego. że poczułam

:

Cena:


Elipsa

Format: PDF

25.2

1:

Cena:mapy myśli ćwiczenia, wychowanie bez nagród i kar, ślepnąć od świateł pobierz, cztery proste masaże pdf, avatar gra komputerowa, nasreddin, david icke książki, senność kuczok, latajaca ryba, amanda quick pdf, mudry pdf, dariusz tworzydło, sztuka obsługi penisa ebook, 126p tuning…