Zgrzewka Pandory

Autor: Paweł Przywara

‚Zgrzewka Pandory’ jest doskonale napisaną Mechaniczną pomarańczą polskiej proweniencji. Jej głównymi bohaterami są dwaj zaprzyjaźnieni. zwariowani studenci. których perypetie rozgrywają się w Lublinie. w atmosferze polskich przemian na początku lat 90. ubiegłego wieku. Ich życie to mieszanina nieustającej blagi i igrania z rzeczywistością. której przedstawicielami są nieokiełznani domorośli intelektualiści. studenci z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. chamscy erudyci. przyćmieni haszyszem punkowcy. żyjący mentalnie w erze big beatu. a także byli esbecy oraz podoficerowie WKU. Powieść Pawła Przywary rytmem i wartkością akcji przypomina amerykański techno thriller. który został przez autora podzielony na szereg. łączących się w całość epizodów. stanowiących rozdziały

33: https://woblink.com/ebook/bohaterowie-hochsztaplerzy-opisywacze-dariusz-libionka-laurence-weinbaum-125425u

Cena: Laurence Weinbaum


ISBN

9788324167333: Wydawnictwo

Format

32.8: https://woblink.com/ebook/fake-newsy-i-inne-falszerstwa-od-sredniowiecza-do-xxiw-grazyna-gasparska-boese-alex-125726u

Cena:


Pensjonat Muszelka

Autor: Fanny Joly

Pensjonat Muszelka odwiedziliśmy całą rodziną w ostatnie wakacje. Polecamy to miejsce wszystkim wczasowiczom. którzy nie znoszą nudy i uwielbiają przygody! Nagły wypadek w kuchni? Nowy sposób na przyciągnięcie klientów? Bez obaw: Jan-Albert i Tyczka… to znaczy Rózia poradzą sobie z każdym hotelowym incydentem! 

Wydawnictwo: Znak

Cena: 27.99


Sny chociaż mamy wspaniałe … Okupacyjne dzienniki Żydów z okolic Mińska Mazowieckiego

Autor: Adam Kamienny

Na książkę składają się cztery dzienniki. napisane przez dwóch mężczyzn i dwie kobiety z okolic Mińska Mazowieckiego. Łączy ich nie tylko pochodzenie z tej samej okolicy. wychowanie w religijnych domach i przywiązanie do tradycji – należą także do młodego pokolenia Żydów. pierwszego wychowanego w niepodległej Polsce. świadomego zarówno swojej żydowskości. jak i swoich praw obywatelskich. Kształcili się w polskich szkołach. angażowali się w działalność żydowskich organizacji młodzieżowych. byli świadomi narastającego w Polsce antysemityzmu. być może myśleli o emigracji. Mieli jednak liczne rodzeństwo. rodziców potrzebujących pomocy. byli związani ze swoim miasteczkiem. z żydowskim dziedzictwem i kult

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/126973/epub

1:

:

Cena:


Ribbentrop-Beck. Czy pakt Polska-Niemcy był możliwy?

Autor: Piotr Gursztyn

Piotr Gursztyn. znany dziennikarz i historyk. bierze na warsztat kontrowersyjną tezę o potencjalnym układzie polsko-hitlerowskim. Wykazuje. że pojawiające się głosy o porozumieniu. a nawet pakcie. to ahistoryczne podejście do przeszłosci. Autor prowadzi rzetelną polemikę – przede wszystkim z naiwnością.

‚Piotr Gursztyn przekonująco udowadnia. dlaczego współpraca z Hitlerem stanowiła ślepą uliczkę. na końcu której Polacy i tak doświadczyliby klęski. a przy okazji okryli się hańbą. Ciekawie napisana i solidnie udokumentowana pozycja.’

prof. Antoni Dudek. politolog. historyk. badacz najnowszych dziejów Polski

‚To celne i wyczerpujące podsumowanie dyskusji o tym. czy Polska mogła uniknąć swojego losu podczas drugiej wojny światowej. Świetna historyczna publicystyka.’

Jan Ołdakowski. dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego

‚Autor chwycił rewizjonistycznego byka za rogi. Pokazał. że flirt z Hitlerem byłby wasalizacją Polski. Pisze ze swadą i znajomością epoki.’

Piotr Semka. publicysta. dziennikarz

‚Książka Piotra Gursztyna to poważna odpowiedź na niepoważne zabawy historią. Autor pokazuje na dziesiątkach przykładów.że wiara w porozumienie z Hitlerem to złudzenie. A przy okazji barwnie opowiada historię zbliżania się świata i Polski do przepaści.’

Piotr Zaremba. historyk. publicysta. komentator polityczny

‚Publikacja jest skuteczną odtrutką na bałamutne tezy „rewizjonistów” rojących. że II Rzeczpospolita mogła porozumiewając się z Niemcami. uniknąć tragedii okupacji i odnieść zwycięstwo. To książka naukowa. ale nie sposób się od niej oderwać. choć. niestety. znamy zakończenie.’

Bronisław Wildstein. pisarz. publicysta

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 33homo sapiens ewolucja, jak uczyć się szybciej i skuteczniej, laura wright, nazywam się kurdystan, nowe oświecenie, uwikłani tom 2 pdf, akademia pana kleksa ebook, dr mosley, legal english pdf, krzysztof jaskułowski, arleta szadziewska, tablice maturalne pdf, fred opowieść wigilijna, samorząd terytorialny książki, gofrowe serce, adam gorczyński…