ISBN

9788379004041: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/sektor-24-bunt-przeciw-ziemi-stanislaw-szwast-17702u

Cena:


Chwile oderwane

Autor: Konstanty A. Jeleński

Chwile oderwane Konstantego Aleksandra Jeleńskiego (1922–1987) możemy czytać dzisiaj jak autobiografię intelektualną niezwykłej. tajemniczej postaci literatury polskiej i europejskiej sceny intelektualnej drugiej połowy XX wieku. Tytułowe „chwile oderwane” to chwile pełne znaczeń i zbiegów okoliczności. w których sztuka łączy się z życiem. Odnajdujemy je w esejach. szkicach. notach i listach pisanych z biegiem lat przez człowieka. którego Witold Gombrowicz uważał za idealne wcielenie nowoczesnego. suwerennego Polaka i Europejczyka.

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 41


ISBN

9788380698260: Wydawnictwo

Format

32.9: https://woblink.com/ebook/z-pokora-przez-zycie-wojciech-pokora-krzysztof-pyzia-18100u

Cena: Krzysztof Pyzia


ISBN

9788394329013: Wydawnictwo

Format

15: https://woblink.com/ebook/kolor-we-wnetrzu-urszula-gluchowska-bilska-18793u

Cena:


Pod słońcem prowincji. Zapiski z prostego życia. Potrawy z ziemi i pór roku

Autor: Katarzyna Enerlich

Katarzyna Enerlich prowadzi nas w swój świat prowincji. tym razem proponując zbiór opowieści. Takie właśnie historie przekazywali sobie ludzie. gdy ich domy otulały długie zimowe noce. Opowieści tworzyły więzy. uczyły zrozumienia przemian i zjawisk zachodzących wokół nich. Utrwalały tożsamość. Tę właśnie tożsamość chce ocalić w nas również Autorka. Pochylając się nad swoją prowincją. zachęca nas. by zrobić to samo ze swoim światem. gdziekolwiek on się znajduje. W opowieści znajdzie się miejsce i na podróże. i na poruszające legendy. i na proste i sprawdzone receptury domowych kosmetyków oraz smacznych i nieskomplikowanych przepisów. Pod niebem Prowincji. czyli zapiski z prostego życia podzielone są na cztery części – pory roku; wszak życie z ziemi i pór roku jest najprostsze. ale i najpiękniejsze. Każdy może takiego życia spróbować. niekoniecznie trzeba mieszkać na wsi. Autorka pisze. patrząc na swój świat: Wystarczy odsłonić firankę. Świat het. daleko. Jakby nie miał początku ani końca. Gdy pojawia się w twoim życiu jakiś cień. zrób tak. jak podczas jazdy autem podczas mgły. Zwolnij i włącz krótkie światła. Bezpieczniej dojedziesz do celu. bo lepiej zobaczysz drogę. Spróbuj zwolnić w swoim życiu. by dalej dojechać. Spróbuj włączyć krótkie światła.

Wydawnictwo: MG

Cena: 24.9resocjalizacja pdf, bez ograniczen, pecko, test gimnazjalny geografia, biomechanika pdf, karina szafranska, sprawdziany klasa 3 szkoła podstawowa, chemia repetytorium pdf, dom hanny suchockiej, bez pożegnania mia sheridan, stereotypy o mężczyznach, 365 dni pdf online, zdania do tłumaczenia z polskiego na angielski pdf, uncharted fortuna drake’a poradnik, taniec miłości, kajko i kokosz szkoła latania audiobook…