Kołysanka

Autor: Krystyna Januszewska

Polesie – połowa szalonych lat dwudziestych dwudziestego wieku. Polska odradza się w zawrotnym tempie. Trzeba zagospodarować rozległe tereny na Kresach. odzyskane po pierwszej wojnie światowej. Grupa polskich osadników przybyłych z Kielecczyzny od sześciu lat w nowym miejscu buduje swój Eden. W stworzonej od podstaw polskiej kolonii Krymno stają kolejne domy. młodzi zakładają rodziny. rodzą się dzieci. ziemia z roku na rok daje lepsze plony. Za nimi trudne. chude lata. w perspektywie dobre. godne życie.

Wokół tygiel narodów. religii. wierzeń. różnorodność tradycji i świadomości. Niełatwo zjednoczyć ludzi pod wspólnym sztandarem. Potrzeba czasu. żeby wszystkich ze sobą pogodzić.

Wreszcie wyłania się światełko w tunelu. jest nadzieja. że to już stabilność. a nie kolejny etap tułaczki. Codzienne życie splata się z historią. dając złudne wrażenie ciągłości i bezpieczeństwa…

Z fabularnym rozmachem opowiedziane dzieje trzech rodzin z trzech różnych grup społecznych. Lata 1926–1953 to czas. w którym los dla wszystkich okazał się jednakowy. raz okrutny. a kiedy indziej łaskawy. Dawał. a potem odbierał – bez względu na status i majątek. Jest więc historia Jana i Wiktorii. osadników z kolonii Krymno. i ich dzieci. Przeżywamy radosne i smutne chwile z rodziną Katarzyny i Michała. przedwojennego oficera z Żółkwi. Poznajemy tragiczne dzieje ziemiańskiego rodu Wolańskich. hrabiny Julii i jej męża Władysława. A wszystko na tle krajobrazów. które dziś wydają się tylko wizjami ze snów. tworami wyobraźni przepełnionej miłością do idyllicznej krainy dzieciństwa. To podróż w czasie. kończąca się dla wszystkich podobnie.

Krystyna Januszewska – z wykształcenia biolog. Żyje intensywnie między światem codziennej rutyny a magią fabuły. którą kocha nad życie. Inspiracji i natchnienia szuka w codzienności. Zajęła się zawodowo pisarstwem po zdobyciu nagrody w pierwszej edycji konkursu „Twojego Stylu” na pamiętniki Polek (1998). debiutując opowiadaniem „Odwiedził mnie mój mąż” opublikowanym w zbiorze „Historie prawdziwe”. Wydała dotychczas kilka powieści: „Przytulać kamienie” – wyróżnioną w konkursie na najlepszą polską powieść. „Niebo ma kolor zielony”. „Rozbitek@brzeg.p” – nominowaną do Nagrody Mediów Publicznych „Cogito”. „Ostatnia kwadra księżyca”. ‚Dziedzictwo’ oraz dla młodszych Czytelników: „Dolina Motyli” i „Trzy światy czyli Maryśka. Anioł i szalona Muneguita” – wyróżnioną w konkursie „Uwierz w siłę wyobraźni”.

Od 2010 roku jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 33.6


ISBN

9788393702626: Wydawnictwo

Format

24: https://woblink.com/ebook/odkryj-swoj-zywiol-ken-robinson-31048u

Cena:


Stres. Podążając ścieżką spokoju

Autor: Simon Vibert

Stres dotyka każdego obszaru naszego życia i nie ma na świecie człowieka. który nie musiałby sobie z nim radzić. Simon Vibert przekonuje. jak ważne jest przyjęcie odpowiedniej perspektywy. Najlepszym i sprawdzonym lekarstwem na stres są: praca. modlitwa i poleganie na słowie Bożym. Jeśli tylko zdołamy zachować między nimi właściwą proporcję. uda się odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Autor ukazuje mechanizmy radzenia sobie ze stresem. którymi posługują się ludzie o odmiennych osobowościach. Dzięki temu czytelnik otrzymuje praktyczne umiejętności łagodzenia stresu i jego symptomów w różnych okolicznościach swojego życia.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 28.99


Jakie zmiany w funkcjonowaniu związków zawodowych będą obowiązywać od 1 stycznia 2019 r.

Autor: Ewa Podgórska-Rakiel

Publikacja zawiera rewolucyjne zmiany. jakie zostaną wprowadzone w zakresie działalności związków zawodowych od 1 stycznia 2019 r. Możliwość tworzenia związków zawodowych i przystępowania do nich przez osoby świadczące pracę na podstawie umów o dzieło. zlecenia czy w ramach tzw. samozatrudnienia to najważniejsza zmiana. jaką uchwalono w zakresie tworzenia i funkcjonowania organizacji związkowych. Ponadto po nowelizacji przepisów przedsiębiorca bez zgody zarządu zakładowej organizacji związkowej nie będzie mógł. wypowiedzieć ani rozwiązać stosunku prawnego ze wskazanym uchwałą zarządu jego członkiem lub z inną osobą wykonującą pracę zarobkową. będącą członkiem danej zakładowej organiz

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 19.9


ISBN

9788380839861: Wydawnictwo

Format

20: https://woblink.com/ebook/decyzja-ktora-zmi

Cena:


Szatan i Judasz: Winnetou w Afryce. Tom 5

Autor: Karol May

Szatan i Judasz: Winnetou w Afryce. Tom 5

„Szatan i Judasz” to 11-tomowy cykl przygodowy autorstwa Karola Maya. twórcy słynnego Winnetou. Indiański wódz pojawia się.by wraz z innymi znanymi bohaterami wspólnie odbyć niebezpieczną podróż pełną ekscytujących przygód.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9beata giesen, adam kola, reklama sprzeczna z dobrymi obyczajami, path of exile klasy postaci, wydawnictwo paganini pelanowski, przejęcie chmielarz, "wojciech kurowski", ebook format, zaburzenia behawioralne, budowa fliszowa, david icke iluzja percepcji pdf, stephen king carrie pdf, skandaliści dzisiaj, rozmowy z bogiem tom 2 pdf, dzieciaki cudaki ebook, opowieści z narni gra, wyznania św augustyna…