To tylko dzieci. Narodziny dobra i zła

Autor: Paul Bloom

Wybitny psycholog poznawczy Paul Bloom twierdzi. że zdolność do odróżniania dobra i zła jest w człowieku głęboko zakodowana.

Przez wieki. od Johna Locke’a po Zygmunta Freuda. filozofowie i psychologowie uważali. że pod względem moralnym człowiek przychodzi na świat jako tabula rasa. niezapisana tablica. Wielu z nas zakłada. że dzieci są z natury egoistyczne. a rolą społeczeństwa – zwłaszcza rodziców – jest przekształcenie tych małych socjopatów w istoty cywilizowane.

Tymczasem Paul Bloom przekonuje. że poczucie moralności towarzyszy nam już od najwcześniejszego dzieciństwa. Powołując się na przełomowe badania prowadzone na Uniwersytecie Yale. wykazuje. że niemowlęta. zanim jes

27: https://woblink.com/ebook/klucze-adam-lang-17296u

Cena:


Dom ciszy

Autor: Orhan Pamuk

Dzieje jednej rodziny na tle burzliwej dwudziestowiecznej historii Turcji.

Latem na początku lat osiemdziesiątych troje wnuków odwiedza dziewięćdziesięcioletnią babkę. która mieszka w starym rozsypującym się domu na prowincji. Dom. pełen dziwnej ciszy. kryje wiele rodzinnych sekretów. mających swój początek kilkadziesiąt lat wcześniej. kiedy Fatma przybyła do małego miasteczka ze Stambułu ze swoim mężem. Zafascynowany zachodnią kulturą lekarz-ateista marzył. że pisana przez niego i ostatecznie nigdy nieukończona wielotomowa encyklopedia. zbierająca całość ludzkiej nauki i doświadczenia. oświeci zabobonne umysły tureckiego ludu…

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.99


Niebezpieczny szlak

Autor: James Oliver Curwood

W westernie zatytułowanym Niebezpieczny szlak Jack Howland. inżynier z Chicago. zostaje wysłany na daleką północ Kanady. gdzie ma prowadzić budowę 600-milowego odcinka kolei żelaznej. W trakcie podróży spotyka piękną. niemą kobietę. która rozpaczliwie prosi go o pomoc. Tajemnicza nieznajoma wciąga Howlanda w pułapkę. z której ten ledwo uchodzi z życiem. Kto i dlaczego chce go zabić? Co tak naprawdę dzieje się na budowie? Dlaczego obaj inżynierowie chcą natychmiast wyjechać? I – rzecz jasna – kim jest ta kobieta? Wrogiem czy jednak przyjacielem? Pomimo ostrzeżeń. by zawrócił z drogi. Jack podąża tytułowym niebezpiecznym szlakiem…

Wydawnictwo: LTW

Cena: 16.9


W sieci umysłów

Autor: James Dashner

Aby schwytać hakera. potrzebujesz hakera.„The Eye of Minds”rozpoczyna serię Mortality Doctrine. której akcja dzieje się w świecie hiperrozwiniętej technologii.  cyberterrorystów i gier tak doskonałych. że przerastają najdziksze marzenia… albo najgorsze koszmary.We wrześniu 2015 roku na ekrany kin wchodzi film nakręcony na podstawie książki Jamesa Dashnera.Michael jest graczem. I – jak większość graczy – więcej czasu niż w realnym świecie spędza w wirtualnej rzeczywistości VirtNet. Do VirtNetu można wejść i umysłem. i ciałem. a jeśli jesteś hakerem. czeka cię jeszcze więcej zabawy. Bo przecież najfajniej jest łamać zasady. prawda?Ale pewne reguły powstały nie bez powodu… Kiedy jeden z hakerów zaczyna seryjnie mordować. rząd wie. że aby go schwytać. potrzebny będzie równie dobry haker. I

28: https://woblink.com/ebook/alex-cross-musi-zginac-james-patterson-17998u

Cena:wiedźmin chronologicznie, badania operacyjne w przykładach i zadaniach, kryzys unii europejskiej, felix net i nika oraz koniec świata jaki znamy, kroniki akaszy a chrzescijanstwo, antonio pdf, leasing pdf, dojrzewanie u dziewczynek, ars amandi, arne dahl, grupa rówieśnicza pdf, pilot ci tego nie powie, złączeni pokusą doci, szatan z siódmej klasy pdf, tyrania wyboru, karta pracy klasa 2, warkot, sycylijczyk audiobook…