Długopis

Autor: Miłosz Waligórski

Waligórski jest entuzjastą słowa. przygląda mu się z różnych odległości. testuje możliwości języka. ewidentnie bawi go jego zewnętrzne ubranie i melodia. która płynie na zdziwienie. Poeta wytycza swoją ścieżkę wiersza. zaciągając dług w awangardowych konceptach. dla których przekraczanie ograniczeń mowy i własnej poetyki jest nie tyle pragnieniem. co przeznaczeniem. Autor cały czas prowadzi nas na scenę języka i za kotarę. w kuluary. w miejsca. skąd rusza sens. zanim ukonstytuuje się w gotowy zapis. Łże-opowieści. zwichnięte narracje. przetrącone słowa. pokraki mowy i inne twory i zmory. wychodzą tu z wierszy i pokazują język. Muzyka tych strof jest tarciem się sensów. które nakładają się na siebie. Wstępujemy w progi marzenia. o które potyka się mowa i rozwiązuje się je

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 29.8


ISBN

9788363879761: Wydawnictwo

Format

35: https://woblink.com/ebook/rynek-ksiazki-w-polsce-2016-poligrafia-i-papier-tomasz-graczyk-bernard-jozwiak-28378u

Cena: Bernard Jóźwiak


ISBN

9788380642324: Wydawnictwo

Format

14: https://woblink.com/ebook/opowiesci-niezwykle-andrzej-sarwa-28409u

Cena:


Pierwsze damy Ameryki

Autor: Kate Andersen Brower

Hilary Clinton już podczas urzędowania Billa Clintona postanowiła ubiegać się o fotel w senacie. Jej plany pokrzyżował seksualny skandal męża.

Michelle Obama nie może się doczekać. kiedy zostanie byłą pierwszą damą.

Jackie Kennedy pomimo groźby atomowego ataku nie zgodziła się na opuszczenie Waszyngtonu i wyjazd w bezpieczne miejsce. Chciała być przy mężu do samego końca.

Pierwsze damy Ameryki wykonują najtrudniejszy i najbardziej niedoceniany zawód świata. choć ich obowiązki nigdy nie zostały do końca określone. Kobieta na tym stanowisku musi być doskonałą liderką. świetnym politykiem. a także kochającą matką i żoną przywódcy.

Choć – za wyjątkiem Hillary – nigdy nie chciały być politykami. musiały prz

59: https://woblink.com/ebook/projektowanie-elementow-maszyn-z-wykorzystaniem-programu-autodesk-inventor-pawel-pluciennik-28577u

Cena:


Biały wódz Indian

Autor: Thomas Mayne Reid

Młody. ubogi farmer Carlos przenosi się wraz z matką i siostrą z północy Stanów Zjednoczonych na tereny pogranicza meksykańskiego. aby osiedlić się i uprawiać ziemię. Szybko los styka go z Indianami zamieszkującymi te tereny. Co wyniknie z tego sąsiedztwa? Jak Carlos odnajdzie się w nowej sytuacji? Seria dramatycznych wydarzeń zmusi go do dokonania wyboru i opowiedzenia się po jednej ze stron konfliktu.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Kalifat albo śmierć. Wojownik grupy Boko Haram spotyka Jezusa

Autor: Marhjon van Dalen

Bahdri do dziś ucieka przed organizacjami terrorystycznymi. Niegdyś był jednym z nich – członkiem grupy terrorystycznej Boko Haram. Trzy razy we śnie ukazywał mu się Jezus i nawoływał do nawrócenia. ale Bahdri nie potrafił znaleźć spokoju. Zbyt wiele ofiar miał na sumieniu. Pewnego dnia spotkał Habilę. który nieomal zginął z rąk bojówek terrorystycznych. To. że przeżył. lekarze i on sam uważają za cud. Habila przebaczył swoim oprawcom. To dzięki niemu Bahdri doświadczył łaski przebaczenia i wreszcie odnalazł spokój.

Marhjon van Dalen. holenderska dziennikarka. wraz z rodziną spędziła 7 lat w Azji. między innymi w Pakistanie. By napisać tę książkę. jesienią 2014 roku wyjechała do Nigerii. gdzie spotkała się z ofiarami i ich oprawcami.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Wojciecha

Cena: 23.9wojciech lipoński, chemia kosmetyczna pdf, świat kwantowy, david weber na znak triumfu chomikuj, wisła w ogniu pdf, ludomir duda, zmień swoje życie w 7 dni, sztuka obsługi penisa pdf, freud pdf, człowiek z wysokiego zamku pdf, bibliotekarka z auschwitz, hugo bedu, bloodborne niewidzialna wioska, formaty ebooków, analiza fundamentalna pdf, winiarski polityka gospodarcza pdf, mitologia słowiańska pdf…