Barszalona

Autor: Aga Sarzyńska

Barszalona to debiutancka powieść Agi Sarzyńskiej. obieżyświatki. która dwanaście lat temu rzuciła pracę w korporacji i wyjechała z Polski. Mieszkała w Kenii. Tajlandii. Wietnamie i Indiach. a w 2010 roku osiadła w Barcelonie.

Aga Sarzyńska portretuje taką stolicę Katalonii. jakiej nie da się znaleźć w przewodnikach. Barszalona — przekorna. pikantna i błyskotliwa jak filmy Pedra Almodóvara.

Matylda. główna bohaterka książki. zarabia na życie. ucząc angielskiego. Mieszka w Ravalu. kolorowej. cieszącej się złą reputacją dzielnicy Barcelony. Prawie połowa mieszkańców Ravalu to imigranci: od Pakistańczyków. poprzez Filipińczyków i Marokańczyków. na przybyszach z Europy Środkowo-Wschodniej kończąc. Ci. którzy nigdy tu nie mieszkali. uważają to miejsce za brudne i niebezpieczne.

Ale Matyldę osobliwe międzynarodowe towarzystwo. pełne życiowych rozbitków. przyciąga i fascynuje. Nie robi na niej wrażenia zła sława tego miejsca ani to. że co rano budzą ją kłócące się pod oknem prostytutki.

Przewrotna. niecukierkowa powieść o znajdowaniu swojego miejsca na ziemi? A może historia o tym. że szczęście może być pokręcone i szalone?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 27


Trzy przyjaciółki

Autor: Judith Lennox

Czy można znaleźć prawdziwą miłość? A prawdziwą przyjaźń? „Trzy przyjaciółki” to poruszająca historia o granicach związków i miłości. Poznajemy losy Liv. Katherine oraz Rachel. obserwujemy rozwój ich przyjaźni. To opowieść o snuciu marzeń i bolesnych upadkach. poszukiwaniu miłości. borykaniu się z tragediami. o pogoni za sukcesem i radzeniu sobie z porażką. Romantyczna Liv wybiera karierę uniwersytecką; cyniczna pragmatyczka – Katherine – woli światła wielkiego miasta i jedzie do Londynu. by tam rozpocząć karierę dziennikarską; Rachel wychodzi za swojego pierwszego ukochanego. Magnetyzująca narracja Judith Lennox. a zwłaszcza jej przejmująca szczerość. sprawia. że powieść porusza czytelnika do głębi.

Judith Lennox ma na koncie międzynarodowe bestsellery. Tę wybitną pisarkę już porównuje się do Rosamunde Pilcher oraz Elizabeth Jane Howard.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 20.9


ISBN

9788365778314: Wydawnictwo

Format

19.5: https://woblink.com/ebook/pierwsze-wspomnienie-wielkiego-glodu-malgorzata-poludniak-31007u

Cena:


Penelope von der »Polyantha«

Autor: Edgar Wallace

Cynthia und Arthur Dorban lernen auf einer Zugfahrt durch Kanada die Protagonistin Penelope Pitt kennen und bieten ihr eine Stelle als Privatsekretärin auf ihrem Landsitz in England an. Die junge Penelope würde am liebsten aus dem kanadischen Edmonton. in dem sie aufwuchs. zurück in ihre Geburtsstadt London. Ein Traum wahr zu werden. Cynthia und Arthur Dorban leben auf einem Landsitz an der Südküste Englands. Durch Zufall entdeckt Penelope das gefährliche Geheimnis des Ehepaars und entgeht um Haaresbreite einem Mordanschlag. Sie entgeht nur knapp einem Anschlag. Sie flüchtet und rettet sich auf die Jacht »Polyantha«. wo auf sie noch mehr Rätsel und Gefahren warten. Auf der Jacht begegnet sie ihrem Schicksal…

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


https://woblink.com/product-publication/download/30812/epub

1:

:

Cena:


Niekochana

Autor: Madelina Sheehan

ŻYCIE TO NIE BAJKA. MIŁOŚĆ TO NIE ZABAWA

Dorothy Kelley jest urodzoną romantyczką. wypatrującą księcia na białym rumaku. Lecz zamiast go znaleźć. w wieku piętnastu lat zachodzi w ciążę. A mając lat osiemnaście. wychodzi za mężczyznę. którego nie kocha. 

Jednak wszystko się zmienia za sprawą Jasona Brady’ego. członka klubu motocyklowego Hell’s Horsemen. Miłość do niego zwala Dorothy z nóg. Ale to wszystko nie jest takie proste. Jase ma żonę i dzieci. Chociaż Dorothy cierpliwie czeka. aż ukochany zostawi dla niej rodzinę. czas mija nieubłaganie. Jej rozgoryczenie wykorzystuje James Young. którego życie jest pełne sekretów.

Kolejne zdarzenia są bolesną podróżą do samopoznania i wybaczenia. podczas której Dorothy uświadamia sobie. że miłość. k

:

Cena:najlepsze książki fantasy, bez żalu, guy winch, sprawdzian z przyrody klasa 4, wagina, opracowanie granica, jedyne lekarstwo skyrim, epoki literackie prezentacja, konarska wrzosek, angielski dla kelnerów pdf, salij, życzenia urodzinowe religijne chomikuj, angielski ćwiczenia dla dzieci, jacek pałkiewicz dubaj, najlepszy kryminał, opieka nad wcześniakiem, biomechanika pdf, leksykon roślin leczniczych, pytania o drogę po angielsku, moc pozytywnego myślenia pdf za darmo, grzegorz rzeczkowski…