Fashionistki zrzucają czadory

Autor: Aleksandra Chrobak

W Iranie Aleksandrze Chrobak udaje się dotrzeć tam. gdzie turysta nie ma wstępu. Odwiedza zamknięte dla innowierców sanktuaria szyickich imamów. w których Iranki najpierw się modlą. a później ustawiają do selfie przy grobie świętych męczenników. Podziwia zawodowe płaczki w czasie uroczystości żałobnych. tańczy na weselu i szuka ostatnich świątyń ognia. Zaprzyjaźnia się także z irańskimi kobietami: matronami z hammamu. koczowniczkami w kolorowych sukniach i fashionistkami. które zapraszają ją do swojego świata.

Okazuje się. że na ulicach Iranki nie noszą już grzecznie czadorów. Zamieniły je na dizajnerskie kreacje. a ich rozjaśniane na blond włosy coraz śmielej wychodzą spod chust. Moda jest tutaj narzędziem sprzeciwu wobec dyktatury religijnej i symbolem upragnionej woln

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Cena: 9.99


ISBN

9788381470810: Wydawnictwo

Format

15.5: https://woblink.com/ebook/droga-ula-machnacz-138379u

Cena:


ISBN

9788395260605: Wydawnictwo

Format

11.5: https://woblink.com/ebook/tajemnicza-roza-wydanie-dwujezyczne-angielsko-polskie-william-butler-yeats-137826u

Cena:


Księga zwierząt niemalże niemożliwych

Autor: Henderson Caspar

To nie bajka! One istnieją!

Aksolotl. niesporczak. ksenofiofor. motyl morski. rekin chochlik – na naszej planecie żyją tysiące zwierząt. które daleko wykraczają poza ludzką wyobraźnię: prawdziwych stworzeń. które są często bardziej zadziwiające. niż wszystko. o czym fantazjowali autorzy średniowiecznych bestiariuszy.

Dzisiaj mało kto boi się potworów morskich i szyszymor. Ale też mało kto poznał tajemnice niesławnych pszczoło-jamników. kałamarnic olbrzymich czy krabów yeti. Nie mniej fascynujące są niesporczaki. które potrafią przeżyć w przestrzeni kosmicznej.

Caspar Henderson – penetrując i głębie oceanów. i najbardziej jałowe zakątki ziemi – w sposób dowcipny i pasjonujący przedstawia współczesną menażerię: opisuje piękno i

34.9: https://woblink.com/ebook/czas-nieprzewidziany-michal-glowinski-grzegorz-wolowiec-138612u

Cena: Grzegorz Wołowieczakazany mężczyzna pdf, włodzimierz pańków, roberto esposito, pokochaj siebie wayne w dyer pdf, genetyka krótkie wykłady pdf, ameno ameno, jak być szczęśliwym pdf, to moje zycie 324, lesio chmielewska pdf, mohaa, monika banasiak młoda, unorthodox. jak porzuciłam świat ortodoksyjnych żydów, kato tata pdf, osobowe źródła informacji policja, napoleon wolański, osnowa materiałoznawstwo, bezpieczeństwo społeczności lokalnych pdf, chiny bez makijazu, rachel e carter…