133644

24.99: https://woblink.com/ebook/szczesciarz-marcin-jamiolkowski-133644u

1

:

Cena:


Ostatni obraz Sary de Vos

Autor: Dominic Smith

Sztuka. piękno. oszustwo w prowokująco inteligentnej i doskonale opowiedzianej historii!

Holandia. XVII wiek. Sara de Vos. pierwsza malarka przyjęta do amsterdamskiej Gildii Świętego Łukasza. pod wpływem śmierci córki tworzy pejzaż – Na skraju lasu.

Nowy Jork. 1957. Marty de Groot. spadkobierca starej holenderskiej fortuny. pewnej nocy orientuje się. że w jego sypialni zamiast oryginału Na skraju lasu wisi falsyfikat. Co więcej. poznaje autorkę fałszywego obrazu – Australijkę Ellie. klepiącą biedę studentkę historii sztuki.

Sydney. 2000. Ellie. teraz już uznana historyczka sztuki. organizuje wystawę poświęconą malarkom holenderskiego złotego wieku. I na tej wystawie spotykają się oryginał i wykonana przez nią przed laty kopia Na skraju lasu.

Bestseller Dominica Smitha. opowiadający o zagadkach przeszłości oddziałujących na teraźniejszość i o tajemnicach. jakie skrywają ludzkie serca. to frapująca powieść nie tylko dla miłośników sztuki i suspensu.

Piękna opowieść o miłości. stracie i sztuce. lśniąca jak dzieła Vermeera. -„People”

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 31.9


Listy. Marina Cwietajewa. Rainer Maria Rilke. Boris Pasternak

Autor: Rainer Maria Rilke

Niezwykła korespondencja trójki wielkich europejskich poetów jest zapisem ich pasji życia i poezji. ale też opowieścią o samotności. smutku. wreszcie śmierci. To również obraz „ciekawych czasów”. w których przyszło żyć bohaterom książki i które zdeterminowały ich losy – Europa w pół kroku między jedną a drugą wojną. terror stalinowski. Odkupieniem mogła być jedynie poezja. „Rilke nie jest ani zamówieniem naszych czasów. ani ich reprezentantem. – jest ich przeciwwagą. Wojny. rzezie. porozrzucane mięso niezgody – i Rilke. Dzięki Rilkemu nasze czasy zostaną ziemi – odpuszczone.” pisała młoda Cwietajewa. 

Książka. obok listów. zawiera komentarze pokazujące biograficzne i historyczne okoliczności ich powstania. wprowadzające czytelnika w e

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 299


Otulone ciemnością

Autor: Hanna Greń

W TRÓJKĄCIE BESKIDZKIM

Mroczne powieści pełne zbrodni i tajemnic wywodzących się z ciemnej strony ludzkiej natury.

Komisarz Benita Herrera. po raz pierwszy w swojej karierze. staje przed zadaniem wytropienia seryjnego mordercy. Jego ofiarami są wyłącznie kobiety. a ze względu na charakterystyczne ułożenie zwłok. przestępca otrzymuje przydomek Całunnik.

W wyniku śledztwa Benita odkrywa. że wszystkie ofiary łączy jedna rzecz – znajomość z niejakim Aleksandrem Podżorskim. dobrze znanym w kręgach cieszyńskiej i wiślańskiej policji jako eksgangster. Nie ulega wątpliwości. że jest on w jakiś sposób powiązany ze sprawą Całunnika. Choć były przestępca natychmiast trafia na celownik pani komisarz. wszystko wskazuje na to. że nie mógł on popełnić żadnego z morderstw. A może to tylko zauroczenie zaciemnia osąd Benity?

Policjantka decyduje się poprosić o pomoc przyjaciela z Wisły. Konrada Procnera. który miał już wcześniej do czynienia z seryjnymi zabójcami. Czy wspólnymi siłami. z pomocą przyjaciół. uda im się schwytać szaleńca. zanim ten zakończy swoją „świętą misję”?

Wydawnictwo: Replika

Cena: 29.9agatha christie morderstwo, rigcz gonciarz, konstanty adam wojtaszczyk, dorota wodecka, andrzej brzeziecki, biblia warszawska pdf, uwaga promieniowanie, stowarzyszenie umarłych poetów pdf, iwona nasiłowska, katarzyna ze sieny dialog, sherlock holmes kontra kuba rozpruwacz poradnik, czarny łabędź audiobook, stulecie winnych tom 3 chomikuj, biblioteka internetowa libra, atlas hmur, unia europejska książki pdf, lech korniszewski, haker umysłów, była arabską stewardesą, joanna helios, bad boy go to hell pdf, życie podziemne mężczyzny pdf…