Długi kosmos

Autor: Terry Pratchett

Lata 2070–2071. Minęło prawie sześćdziesiąt lat od Dnia Przekroczenia. a na Długiej Ziemi rozwija się nowa. postludzka spoleczność Następnych.

Dla Joshuy Valienté. dobiegającego siedemdziesiątki. nadszedł czas. by wyruszyć na jeszcze jedną. ostatnią samotną wyprawę do Wysokich Meggerów: po przygodę. która zmienia się w katastrofę. Kiedy staje wobec bezpośredniej groźby śmierci. jedyną nadzieją ocalenia staje się stado trolli. Kiedy jednak Joshua musi się zmierzyć z własną śmiertelnością. Długa Ziemia odbiera sygnał z gwiazd – sygnał odebrany przez radioastronomów. a także – w sposób bardziej abstrakcyjny – przez trolle i przez wielkie trawersery. Wiadomość jest prosta. ale o porażających implikacjach:

DOŁĄCZCIE DO NAS.

Superinteligentni Następni odkrywają. że przekaz zawiera też instrukcje budowy ogromnej sztucznej inteligencji.. By ją jednak skonstruować. muszą szukać pomocy w uprzemysłowionych światach ludzi. Część po części. bajt po bajcie. montują komputer rozmiarów kontynentu – urządzenie. które zmieni miejsce Długiej Ziemi w kosmosie i ujawni ostateczny. afirmujący życie cel tych. którzy wysłali wiadomość. Jej sens do wszystkich i odczują je wszyscy – ludzie i inne gatunki. młode i stare. społeczności i pojedyncze osoby – którzy zamieszkują Długą Ziemię.

Oda do radości nieskrępowanego tworzenia światów… pomysłowość nieznająca spoczynku…
„Guardian”

Pomysłowe. zachwycające SF w najlepszej formie… Porywająca opowieść mistrzów.
„Independent on Sunday”

Oto przybywają znowu. Terry Pratchett i Stephen Baxter. skacząc wzdłuż kwantowego łańcucha planet niczym oszołomieni chłopcy – to wielka radość spotkać ich raz jeszcze… Porywający i nieodmiennie wciągający.
„SFX”

Wspaniale napisane… Inteligentnie. dowcipnie i porywająco.
„Daily Mail”

Znakomita wspólna science fiction… Do polecenia każdemu. kto kocha być zaskakiwanym.
IO9.com

Ze swą zawsze obecną fantazją [Pratchett] znakomicie współpracuje z Baxterem. dodając nieco tak potrzebnej radości do świata science fiction.
„Sunday Times”

Cudownie wizualna. inteligentnie wyobrażona… przypomina nam. jak czarujący i głęboki jest ten cykl.
forwinternights.com

Terry Pratchett był uznanym pisarzem. twórcą bestsellerowego cyklu książek o świecie Dysku. z których pierwsza – „Kolor magii” – ukazała się w roku 1983. Czterdziesta pierwsza i ostatnia powieść o Dysku. „Pasterska korona”. została wydana w roku 2015. Książki były często adaptowane jako sztuki teatralne i filmy. Terry Pratchett był laureatem wielu nagród. między innymi Carnegie Medal; otrzymał też tytuł szlachecki za zasługi dla literatury. Zmarł w roku 2015.

Stephen Baxter to jeden z najpopularniejszych brytyjskich twórców science fiction i laureat licznych nagród. Wśród jego książek warto wspomnieć o cyklu „Xelee”. powieściach „Odysei czasu” (pisanych wspólnie z Arthurem C. Clarkiem). o „Statkach czasu” – kontynuacji „Wehikułu czasu” H.G. Wellsa. opowieści o Doktorze Who „The Wheel of Ice”. oraz. ostatnio. epickich historiach z bardzo dalekiej przyszłości „Proxima” i „Ultima”. Mieszka w Northumberland.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 27.2


Mosty ruchome

Autor: Henryk Zobel

Autorzy. ograniczając się do spraw związanych z konstrukcją nośną części ruchomej mostów i podpór specyficznych tylko dla tych konstrukcji. przedstawili:

– klasyfikację mostów ruchomych oraz ich wady i zalety;

– zakresy odpowiedzialności konstruktorów – mostowców. a także mechaników i elektryków;

– proces kształtowania mostów z przęsłami ruchomymi oraz stałymi i podstawy analizy obliczeniowej konstrukcji mostów ruchomych

– specyficzne zagadnienia projektowania. budowy i eksploatacji mostów ruchomych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Cena: 69


ISBN

9788375617825: Wydawnictwo

Format

49.9: https://woblink.com/ebook/wycena-firmy-storytelling-i-liczby-aswath-damodaran-30513u

Cena:bestsellery kryminalne, jagoda wierzejska, marek mazur, w szkole chorążych krzyżówka, tess gerritsen sekret którego nie zdradzę, biofizyka molekularna, tomasz gałka, artysta mrożek interpretacja, skazy na pancerzach, 50 twarzy tindera pdf, dieta antyhistaminowa książka, dzieci księży pdf, agnieszka wałęga, papierowy księżyc, moje prawa ważna sprawa, życie w pojedynkę, pościg elle kennedy pdf doci, wprowadzenie do metodologii badań pedagogicznych pdf, detektyw pozytywka audiobook, renata szczepanik…