Polki. które zmieniły wizerunek kobiety

Autor: Joanna Puchalska

Bohaterki tej książki były na swój sposób niezwykłe. wychodziły poza stereotypowe role społeczne przypisywane kobiecie. Każda z tych nieprzeciętnych pań miała też w sobie ogromną siłę życiową. która pozwalała dokonywać rzeczy wielkich.

Elżbieta z Lubomirskich Sieniawska to nieprawdopodobnie inteligentna mecenaska sztuki. przez pewien czas właścicielka Wilanowa. Jej wychowanką była słynna poetka epoki saskiej. Elżbieta Drużbacka.

Joanna Żubrowa. pierwsza kobieta odznaczona Krzyżem Orderu Virtuti Militari. walczyła w armii napoleońskiej jako regularny żołnierz. co ponad dwieście lat temu było bardziej niż niezwykłe.

Ewa Felińska. ziemianka. którą historia zmusiła do bycia uczestniczką spisku i zesłanką. Była poczytną autorką powieści i pamiętników

31.99: https://woblink.com/ebook/fashionistki-zrzucaja-czadory-aleksandra-chrobak-136790u

Cena:


Homo nie całkiem sapiens

Autor: Marcin Rotkiewicz

Ludzie od tysięcy lat spoglądali w niebo. starając się przeniknąć tajemnice gwiazd. Tymczasem psychologia istnieje od zaledwie stu dwudziestu lat. tak jakby to. co tuż obok. pod ręką. w naszym bliskim otoczeniu. nie było aż tak interesujące. A przecież świat – zarówno ten wokół nas. jak i ten w naszych umysłach – staje się coraz bardziej skomplikowany i wciąż stawia przed nami nowe wyzwania. Do tego. by choć trochę go zrozumieć. nie wystarczy nam zdrowy rozsądek ani nasze jednostkowe doświadczenie. Potrzebna jest także dobrze udokumentowana wiedza. między innymi ta płynąca z badań psychologów.

O tym. co psychologia ma dziś do powiedzenia na temat władzy. polityki i moralności. kobiet i mężczyzn. dobrych i złych ludzi. naszych zachowań. decyzji i wyborów (nie tylko politycznych). oraz o wielu innych sprawach z profesorem Bogdanem Wojciszke rozmawia Marcin Rotkiewicz.

Każdy w tej książce znajdzie pytanie. które sam chciałby zadać. a co ważniejsze – uzyska na nie mądrą odpowiedź.

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 34.9


Kosmiczna pajęczyna. Tajemnicza struktura Wszechświata

Autor: Richard J. Gott

J. Richard Gott był jednym z pierwszych kosmologów. którzy sugerowali. że Wszechświat przypomina strukturą gąbkę. złożoną z gromad galaktyk. połączonych za pomocą galaktycznych włókien – łańcuchów galaktyk o długości miliardów lat świetlnych. Analogicznie. puste obszary są połączone tunelami o niskiej gęstości materii. W swojej książce uczony zdaje relację z odkryć. które doprowadziły nas do zrozumienia. jak wygląda Wszechświat w największej skali.

‚Kosmiczna pajęczyna’ to opowieść o tym. jak nieoczekiwane powiązania mogą prowadzić do nowych pomysłów i o tym. jak symulacje komputerowe w połączeniu z szeroko zakrojonymi teleskopowymi przeglądami nieba zmieniły nasze rozumienie Wszechświata. w którym mieszkamy.

J. Richard Gott jest profesorem astrofizyki w Princeton University i autorem książki ‚Time Travel in Einstein’s Universe: The Physical Possibilities of Travel Through Time’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 36


1

Autor: Karol Ryttel

:

Cena:dług pdf, zielona mila pdf, ksiazki za darmo, jarema psychiatria pdf, pościg elle kennedy chomikuj, cywilizacja zachodu, socjologia wychowania znaniecki pdf, papuzińska asiunia, burchle, porady ma zdrady, labirynt pdf, stanislaw mazur, poradnik dyżuranta pdf, łukasz kwadrans, kolejne 365 dni pdf chomikuj, człowiek z wysokiego zamku pdf, refleksologia ucha, gothic 2 noc kruka poradnik, kasacja chyłka, mikrobiologia techniczna tom 1 pdf, mitologia słowian pdf, joanna kozińska, paweł jasienica rzeczpospolita obojga narodów, anatomia i fizjologia zwierząt domowych…