Jak rozliczać VAT od umowy faktoringu po wprowadzeniu split payment

Autor: Aneta Szwęch

Umowa faktoringu jest w obrocie gospodarczym bardzo popularną umową. której rozliczenie w VAT dla podatników nie stanowiło już problemu. Zmieniło to wprowadzenie od 1 lipca 2018 r. split payment. a tym samym odpowiedzialności faktora za zobowiązania faktoranta. W związku z tym powstaje wiele pytań. jak i kiedy można się uwolnić od tej odpowiedzialności. W publikacji przedstawiamy również zasady rozliczenia VAT od tych umów zarówno po stronie faktora jak i faktoranta oraz ustalenia wysokości opodatkowania tej usługi zarówno w przypadku faktoringu klasycznego jak i odwrotnego.

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 9.9


Trzecia siostra

Autor: Joanna Marat

Są w różnym wieku i z różnych ojców. Spotykają się w Warszawie. by pochować matkę. Nathalie – najstarsza z nich – grywa role rosyjskich emigrantek w amerykańskich serialach klasy B. Jej przyjazd po ćwierćwieczu nieobecności wywołuje silne emocje w dwóch młodszych – topiącej smutki w alkoholu neurolożce Agacie i Miłce. zakonnicy w wieku chrystusowym. Już na lotnisku rozpoczyna się regularna wymiana ognia. Fochy są amunicją podręczną. łatwą w użyciu. choć nie zawsze celną. Trwa nieustanny pojedynek na miny i pogardliwe spojrzenia.

W ferworze działań wojennych rodzi się pytanie: która z nich jest tą trzecią – nie do pary? A na horyzoncie pojawia się jeszcze jedna bohaterka – szefowa matriarchalnego klanu. znienawidzona wiejska kuternoga. bajstruk. komuszyca. marcowa docentka. amatorka czarnych aut i cudzych mężów.

Opowieść o braku kobiecej solidarności. powtarzalności rodzinnych historii i o tym. że czasem należy dokończyć niedokończone. wyrzucić trupa z rodzinnej szafy i przestać uciekać.

Joanna Marat – autorka powieści o losach kobiet z historią w tle. między innymi cyklu gdańskiego. na który składają się dwa tomy: ‚Jedenaście tysięcy dziewic’ i ‚Madonny z ulicy Polanki’. Z natury bardziej jątrzycielka literacka niż pocieszycielka.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 19.58


ISBN

9788328707429: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/jose-mourinho-prosto-w-oczy-maciej-waclaw-beasley-robert-133911u

Cena:


Ostatni worek cementu

Autor: Mateusz Wieczorek

Pewnego dnia Colton Avila. młody pracownik agencji ubezpieczeniowej. przypadkowo trafia w sam środek wojny mafijnej. Tak właśnie będzie wyglądał początek końca jego dotychczasowego. spokojnego życia… Chłopak musi błyskawicznie dostosować się do panujących w tym światku bezwzględnych reguł. by stać się profesjonalnym płatnym zabójcą. Szyta grubymi nićmi intryga. w którą właśnie został wplątany. ma pomóc bossowi Hugonowi Wellsowi wrócić na szczyt. Może się to jednak okazać dużo trudniejsze. niż początkowo się wydaje…

W tej tragikomicznej opowieści pełnej najczarniejszego humoru spod znaku Tarantino. mafijny światek jednocześnie fascynuje. śmieszy i przeraża. Kim tak naprawdę jest Colton. a kim są jego ofiary? Skąd wziął się niewidzialny i ekscent

20: https://woblink.com/ebook/cierpienia-mlodej-hany-katja-gorecan-136976u

Cena:valeri vachev, prawdziwa historia internetu, ballady i romanse opracowanie, andrzej krzywy wzrost, liliowe opium, byłam molestowana, renata wojciechowska, trywialne, historia tatuażu pdf, maria simma książki, jirina prekop, randka z hugo bosym, www gazetawyborcza, edukacja matematyczna klasa 2, homo deus pdf, listy starego anioła do młodego, cywilizacja zachodu, wiersz sum, richard dawkins bóg urojony…