Chłopiec z Aleppo. który namalował wojnę

Autor: Sumia Sukkar

Niewinność i naiwność dziecka o niezwykle wrażliwej duszy zostaje brutalnie zszargana przez okropieństwa wojny.

Do bólu szczera. poruszająca do głębi relacja 14-letniego Adama. który dzień po dniu opisuje pierwsze miesiące trwającej do dziś wojny w Syrii. Chłopiec postrzega i nazywa emocje kolorami i ma nieodpartą potrzebę natychmiastowego namalowania tragicznych zdarzeń. których jest świadkiem.

Opowieść jest tak sugestywna. że czytelnik w sposób wprost niewiarygodny czuje wraz narratorem strach. zdziwienie. dezorientację. Jego obrazy. na których rozpada się miasto. rodzina. wszystko co najważniejsze. długo pozostają w pamięci.

Są momenty. gdy wręcz burczy ci w brzuchu i z głodu jesteś gotowy grzebać razem z nim w śmietniku

:

Cena:


Między niebem a Lou

Autor: Lorraine Fouchet

Gdy umiera ukochana żona Josepha. Lou. życie emerytowanego doktora wali się w gruzy. Pogrążony w rozpaczy. najchętniej podążyłby za nią. Tymczasem złożony u notariusza pożegnalny list Lou nakłada na niego szczególne zadanie. dotyczące ich dzieci. Początkowo zbuntowany Joseph stopniowo odkrywa. że nigdy nie jest za późno na zainteresowanie bliskimi. a wszystkie problemy mogą być rozwiązane dzięki sile rodzinnej miłości. Romantyczna francuska powieść o dojrzewaniu w każdym wieku. umiejscowiona na tle sugestywnie opisanej przyrody pięknej bretońskiej wyspy Groix.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 29


ISBN

9788374531573: Wydawnictwo

Format

41: https://woblink.com/ebook/tym-czasom-for-the-time-being-w-h-auden-31122u

Cena:


Działalność innowacyjna i badawczo-rozwojowa – ulgi i rozliczenia rachunkowe

Autor: Aneta Szwęch

Podatnicy CIT i PIT mogą korzystać z ulgi na działalność badawczo – rozwojową. Ulga ta polega na możliwości odliczenia od podstawy opodatkowania kosztów uzyskania przychodów. które zostały poniesione na działalność badawczo – rozwojową. zwanych dalej kosztami kwalifikowanymi. W opracowaniu przedstawiamy. kiedy i jak podatnik może skorzystać z tej ulgi i jak powinien prowadzić ewidencje konieczne do skorzystania z tego prawa. Dodatkowo przypominamy o preferencjach podatkowych dla działalności badawczo rozwojowej w VAT.

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 9.9


https://woblink.com/product-publication/download/30794/epub

1:

:

Cena:


W małym dworku. Sztuka w 3 aktach

Autor: Stanisław Ignacy Witkiewicz

Akcja dramatu „W małym dworku” rozgrywa się w fikcyjnym majątku w Kozłowicach. Po śmierci pani domu do dworu przybywa kuzynka. która ma zająć się opieką nad dwoma nastoletnimi córkami gospodarza. Podczas urządzonego przez dziewczęta seansu spirytystycznego ukazuje się ich widmo ich matki. Rozpoczynają się dociekania nad ustaleniem przyczyny śmierci pani domu i jej lojalności wobec męża.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 9.9edward humer, jacek czaputowicz książki, mark wolynn, kierunki świata dla dzieci, gra o tron ebook za darmo, ksiazki o depresji, i like to, benda street d, hamrol zarządzanie jakością z przykładami pdf, niebieskie jeruzalem, ulisses pdf, książki pdf za darmo, poradnik tokarza pdf, ślepa sprawiedliwość, dzieci czasu, toksydrom cholinergiczny…