ISBN

9788360657720: Wydawnictwo

Format

59: https://woblink.com/ebook/wielka-historia-swiata-tom-ix-swiat-w-latach-1800-1850-andrzej-chwalba-tadeusz-czekalski-dobrochna-kalwa-michal-baczkowski-126764u

Cena: Tadeusz Czekalski


O czym szumią wierzby

Autor: Kenneth Grahame

Oto książka. która wręcz pachnie dzieciństwem!

Przenieś się nad rzekę. gdzie mieszka sympatyczny Kret. Szczur. Borsuk oraz Ropucha i rozgość się w pięknej. bezpiecznej krainie. do której zawsze będziesz chciał wrócić!

Kto z nas nie pamięta pięknych. zabawnych i przede wszystkim mądrych historii. których bohaterami są sympatyczne zwierzęta? „O czym szumią wierzby” to wyjątkowy zbiór krótkich opowieści. które zawsze niosą ze sobą przesłanie i opisują uniwersalne wartości. takie jak przyjaźń. wierność. podążanie za marzeniami i realizowanie swoich pasji. Dzieci z pewnością docenią ciepły. wzruszający klimat i piękne ilustracje. natomiast dorośli z uśmiechem na ustach zauważą satyrę. humor i mądrość płynącą z każdej historii. Ta książka nie bez powodu

36.9: https://woblink.com/ebook/pieciu-i-czolg-piotr-langenfeld-127337u

Cena:


Polski teatr po upadku komunizmu

Autor: Olga Śmiechowicz

Książka obrazuje przemiany estetyki i funkcji polskiego teatru po upadku komunizmu na przykładzie twórczości trzech artystów. Pierwszy z nich to Krystian Lupa. który pod koniec XX wieku uzyskał status jednego z najważniejszych twórców polskiej i szerzej – europejskiej kultury. Dwaj pozostali to Krzysztof Warlikowski i Jan Klata – najzdolniejsi uczniowie Lupy. którzy odnaleźli własny. indywidualny głos.

Każdy z nich reprezentuje całkowicie odmienny sposób myślenia o sztuce teatru. Krystian Lupa swoją pracę artystyczną skupił przede wszystkim wokół literatury austriackiej i rosyjskiej. Teatr Krzysztofa Warlikowskiego to pogłębiona lektura tekstów antycznych i Williama Szekspira. Natomiast Jan Klata. reżyser o wyjątkowo rozbrykanej wyobraźn

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 36


Kompleks bezpieczeństwa w regionie Azji Środkowej po 1991 r.

Autor: Marek Musioł

„Przedkładana Czytelnikowi książka wpisuje się w tak obecnie ważny. a zatem i szeroko badany. obszar badań nad bezpieczeństwem. Jednak w tym przypadku mamy do czynienia z oryginalnym tematem i nowatorskim podejściem do tej. tak popularnej. problematyki. Autor wykorzystuje bowiem teorię kompleksów bezpieczeństwa do szczegółowej analizy krajów poradzieckich zaliczanych do Azji Środkowej (Uzbekistan. Kazachstan. Turkmenistan. Kirgizja i Tadżykistan). Teoria ta. wraz z koncepcją sekurytyzacji. której także uwagę poświęcono w niniejszej pracy. mieści się w tzw. szkole kopenhaskiej – znanej już powszechnie. ale nie mającej wielu „uczniów” a zatem nie owocującej bogactwem publikacji na rynku polskojęzycznym”. /Prof. dr hab. E

29.9: https://woblink.com/ebook/kocham-tylko-tak-kate-sterritt-128059u

Cena:


Niewinni i cała reszta

Autor: Dana Spiotta

Piękna i dojrzała opowieść o prawdziwych uczuciach. głębokich pragnieniach i wielkiej pasji do kinematografii

Meadow Mori i Carrie Wexler są przyjaciółkami z czasów szkolnych. Obie wychowały się w Los Angeles w latach 80. i zajmują się tworzeniem filmów. Meadow nagrywa ambitne produkcje dokumentalne. Carrie jest zwolenniczką kina komercyjnego.

Pewnego dnia Meadow przypadkiem dowiaduje się o Nicole – tajemniczej kobiecie. która przez telefon uwodzi wpływowych mężczyzn z branży filmowej. Mimo że w kręgach wszyscy ją znają. nikt jej nigdy nie widział. Meadow wyczuwa w tej historii idealny materiał na film.

Gdy odkrywa. że od pewnego czasu słuch po Nicole zaginął. kobieta postanawia ją odnaleźć. Za wszelką cenę chce pokazać jej historię światu. Nie wie jeszcze. że ta o

:

Cena:


Polska polityka społeczna wobec starzenia się ludności w latach 1971-2013

Autor: Barbara Szatur-Jaworska

Wyzwaniem o charakterze wręcz cywilizacyjnym jest dla Polski. podobnie jak dla wielu innych krajów. proces starzenia się ludności i jego konsekwencje. Autorka przedstawia w pracy dane liczbowe ukazujące w długim okresie przebieg procesów demograficznych związanych ze starzeniem się ludności oraz charakteryzuje zmiany struktury populacji ludzi starych w Polsce.

Zawarte w publikacji analizy polityki społecznej wobec starzenia się ludności zostały przeprowadzone z dwóch perspektyw poznawczych: strukturalnej i cyklu życia.

Autorka dokonuje oceny polskiej polityki społecznej lat 1971–2013 z punktu widzenia procesu starzenia się ludności. analizując przyczyny zaniechań i opó

:

Cena:


ISBN

9788375156201: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/rywalka-jones-sandie-127913u

Cena:gry o fortepianie, finanse przedsiębiorstw książka pdf, cechy gatunkowe, karolcia lekturą pdf, nowela poego, rewolucja godności, zadania logopedy, historia motoryzacji pdf, podstawy patologii domagała, nadużycie prawa, sierota bestia szpieg, fenomen poranka chomikuj, cztery umowy pdf, jeszcze krótsza historia czasu pdf, pyszne obiady anna starmach, chiny tradycje…