Kreatywne Szkoły

Autor: Ken Robinson

W książce Kreatywne szkoły Ken Robinson rozwija myśli zawarte w swojej słynnej prelekcji „Czy szkoły zabijają kreatywność” i prezentuje przełomowe. praktyczne rozwiązania dotyczące kluczowej kwestii dla współczesnych społeczeństw: transformacji szkół i systemów edukacji.

Robinson krytykuje przestarzały. przemysłowy model edukacji i pokazuje. jak wdrożyć wysoce spersonalizowany. ekologiczny model. który pozwala na wykorzystanie bezprecedensowych możliwości XXI wieku. by wykształcić całe osobowości uczniów i przygotować ich do wyzwań współczesnego świata.

Książka Kreatywne szkoły – pełna przykładów. przełomowych badań i rekomendacji profesjonalistów z całego świata. a także napisana z właściwym Robinsonowi wciągającym stylem i poczuciem humoru – zainspiruje na

24: https://woblink.com/ebook/moj-ojciec-moj-przyjaciel-andre-stern-arno-stern-30955u

Cena: Arno Stern


Gangster in London

Autor: Edgar Wallace

Zwei Gangsterbanden terrorisieren die Reichen Londons. Die „Gesellschaft zur Sicherung wohlhabender Bürger” garantiert den Reichen Londons Sicherheit – vorausgesetzt. sie bezahlen dafür. Wer der Aufforderung nicht nachkommt oder gar die Polizei verständigt. wird ermordet. Auch Elias Tanner. ein wohlhabender Bürger. wird erpresst. Seine Sekretärin Lilian Ranger findet dies heraus und verständigt die Polizei. Kurze Zeit später wird Tanner ermordet…

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


Przyszłość Violet i Luke’a

Autor: Jessica Sorensen

Przeznaczenie znów krzyżuje drogi Violet i Luke’a. a piętno przeszłości wciąż nie daje o sobie zapomnieć

Luke Price i Violet Hayes nie widywali się przez kilka miesięcy. odkąd odkryli powiązanie matki Luke’a z morderstwem rodziców Violet. Ale gdy Luke wpada w kłopoty. grając w pokera z niewłaściwymi ludźmi. los postanawia połączyć ich na nowo. Ruszają do Vegas. by spróbować zarobić na dług Luke’a. Violet. spędzając czas z Lukiem. czuje się rozdarta. Nie wie. czy powinna z nim być. Nie może zaprzeczyć. że jej życie staje się lepsze. gdy w pobliżu jest Luke. Zaczyna się zastanawiać. czy powrót do Prestona nie był błędem. Wszystko zaczyna iść ku lepszemu. a ona otwiera się coraz bardziej przed Lukiem. lecz nagle odbiera telefon od detektywa. który nie tylko chce jej przekazać najnowsze wiadomości o Mirze Price i postępach w śledztwie. ale także powiadomić o tym. co się kryje za groźbami w SMS-ach. Wiadomość nie tylko wstrząsa nią. ale też daje do myślenia. jakimi ludźmi w rzeczywistości byli jej rodzice. Violet zaczyna się zastanawiać. czy będzie w stanie jeszcze komukolwiek zaufać.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 27


ISBN

9788365789860: Wydawnictwo

Format

19.9: https://woblink.com/ebook/odpowiedzialnosc-za-naruszenie-dyscypliny-finansow-publicznych-w-praktyce-czesc-ii-izabela-motowilczuk-30975u

Cena:


Drugi koniec świata

Autor: Małgorzata Sobieszczańska

Opowieść o tym. że nic nie jest nam dane na zawsze. o dziedzictwie. które nieświadomie w sobie nosimy. o przemijaniu i przebaczeniu.

Nowa powieść autorki bestsellerowych Kilku dni lata

Jest rok 1938. W Mirabilii pod Nowogródkiem mieszkają obok siebie Polacy. Białorusini. Tatarzy i Żydzi. Są wśród nich gospodarze. jest pisarz ikon. żydowski skryba. szeptucha i jurodiwy. I dwie siostry – Olga. która chce tylko przyzwoicie przeżyć swoje życie. oraz Joanka. marząca o tym. by zostać aktorką. Świat. który miał trwać wiecznie. nieoczekiwanie kończy się we wrześniu 1939 roku. gdy do Nowogródka wkraczają Rosjanie. 

Kilkadziesiąt lat później. we współczesnej Warszawie. poznajemy Joasię. wnuczkę jednej z sióstr. Skończyła właśnie wydział aktorski i walczy o pracę w zawodzie. Śni jej się wielka kariera. a tymczasem nie zawsze stać ją na opłacenie czynszu. Nieoczekiwanie otrzymuje propozycję zagrania epizodu w filmie fabularnym. Wszystko jednak przebiega zupełnie inaczej. niż przypuszczała… 

Drugi koniec świata to opowieść o pasji i sile przetrwania na przekór wszystkiemu. o sztuce i miłości. o naszej bezradności wobec zła i ulotności istnienia. Czy sami kształtujemy nasz los. czy jest on już zdeterminowany genami. miejscem i czasem urodzenia? 

Przedwojenny Nowogródek i tętniąca życiem współczesna Warszawa – w nowej powieści Małgorzaty Sobieszczańskiej te światy doskonale się przeplatają. Autorka po raz kolejny udowadnia. że jak mało kto potrafi pisać o ludziach. ich sile. wytrwałości. marzeniach i namiętnościach.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 30.9


Matka i córka

Autor: Jenn Díaz

Opowieść o skomplikowanej egzystencji i relacjach czterech kobiet i o kruchości rodziny. Gloria. Dolores. Natalia i Ángela uczą się żyć bez mężczyzny – ojca. męża. brata. Gdy odchodzi Ángel. głowa rodziny. tracą przewodnika. rozjemcę. oparcie i poczucie bezpieczeństwa. Każda z nich inaczej pojmuje świat i miłość. inaczej wyraża swoje uczucia. Jenn Díaz opowiada o losach czterech kobiet. silnych i kruchych zarazem. o tym. jak mierzą się ze stratą. jak zapełniają ogromną pustkę po stracie najważniejszego mężczyzny w ich życiu. jak radzą sobie z poczuciem osamotnienia i głodem miłości. Im jestem starsza. tym bardziej doceniam literaturę. która opisuje świat przez emocje kobiet. To niezwykłe połączenie wrażliwości z siłą. pragmatyzmu z marzeniami. biologii z wyrachowaniem daje mieszankę niekiedy wybuchową. Skrywane potrzeby. skrajne emocje. niewypowiedziane słowa… Miłość bliska nienawiści. Matka i córka. Pokłady inspiracji. z których autorka tej świetnej opowieści – wzruszającej i opowiedzianej z charakterystyczną dla literatury hiszpańskiej nutą melancholii. ale i z ognistym temperamentem – czerpie pełnymi garściami. Paulina Holtz Jenn Díaz – urodziła się w 1988 roku w Barcelonie. Jej pierwsza powieść ‚Belfondo’. którą opublikowała w wieku zaledwie dwudziestu trzech lat. przyniosła jej uznanie krytyków. którzy obwieścili pojawienie się nowej pisarskiej indywidualności wśród hiszpańskich pisarzy młodego pokolenia. Kolejnymi powieściami (‚El duelo y la fiesta’. ‚Mujer sin hijo’ i ‚Es un decir’) Diaz ugruntowała swoją pozycję. Laureatka nagrody MERCÉ RODOREDA za zbiór opowiadań ‚Vida Familiar’. Współpracuje z dziennikiem ‚El Periódico’. czasopismem kulturalnym “Jot Down” oraz ‚Catorze.cat’. pisze też bloga jenndiaz.com.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 27.2


Życie zaczyna się w piątek

Autor: Ioana Pârvulescu

Rok 1897. Na polach pod Bukaresztem znaleziony zostaje nieprzytomny mężczyzna. Nie wiadomo kim jest. ani skąd pochodzi. Może to oszust albo przestępca uciekający przed pościgiem? A może pacjent szpitala psychiatrycznego? Z czasem nieznajomy gromadzi wokół siebie całkiem sporą grupę ludzi. wśród których jest znany lekarz i jego córka. policjant. 8-letni goniec przemierzający stolicę z paczkami i listami oraz dziennikarze.

Akcja tej na poły kryminalnej powieści rozgrywa się w ciągu zaledwie 13 dni: od piątku 19 grudnia do końca 1897 roku. Dzięki niezwykle żywo odmalowanym obrazom atmosfera Bukaresztu końca XIX wieku odtworzona jest niczym w filmie. Czytelnik może ją poczuć razem z bohaterem. który przeniósł się w czasie z XXI wieku.

A może to wszystko tylko mi

47: https://woblink.com/ebook/zabytkowa-architektura-gdanska-w-latach-1945-1951-marcin-gawlicki-31121u

Cena:


Rzut oka na dzieje orfiki w starożytności i w nowszych czasach

Autor: Stanisław Schneider

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT. Z wprowadzenia: „Był czas. niepowrotnie miniony. kiedy to greckość starano się estetycznie pojmować i dopatrywać się w kulturze helleńskiej. zwłaszcza w sztuce. harmonii życia i piękna. która zapewne była udziałem nielicznych poszczególnych jednostek i gościła na szczytach społeczeństwa. nie potrafiła jednak przeniknąć do dolin. by uszczęśliwić powszechność. Taki to świat pogodny i jasny. ale sztucznie wzniesiony ponad warstwę ludową. stworzyli homerowi poeci. nadworni piewcy wielmożów. W porównaniu z poprzednią tak nazwaną mykeńską epoką. pieśni Homera stanowią postęp

:

Cena:


DOKUMENTACJA CEN TRANSFEROWYCH 2017

Autor: Marek Smakuszewski

Przedsiębiorcy są odpowiedzialni za dokumentowanie transakcji z podmiotami powiązanymi. Przepisy ustaw o podatku dochodowym szczegółowo określają kiedy sporządzać takie dokumentacje. Przewidują także surowe kary zaniedbanie tego obowiązku. W publikacji przedstawiamy. kiedy należy sporządzać dokumentacje podatkowe w stanie prawnym obowiązującym od 1 stycznia 2017 r.. Celem publikacji jest ułatwienie przedsiębiorcy rozpoznania transakcji z podmiotami powiązanymi dla których zobowiązany jest założyć dokumentacje podatkowe. 

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 9.916 czasów w języku angielskim tabela, opium w rosole ebook chomikuj, telekardiologia, spalony andrzej iwan, python wprowadzenie pdf, ryba latajaca, alice clayton nie dajesz mi spać pdf, wywoływanie duchów historie, sprawdzian z edukacji polonistycznej klasa 2, najstraszniejsze potwory, twój drugi mózg chomikuj, dzieje polski tom 4, interakcjonizm symboliczny, asiunia pdf za darmo, wzory pism prokuratora w sprawach karnych pdf, mariusz szczygieł gej, powieść karola maya, jego orgazm później chomikuj…