PUDEŁKO Z GUZIKAMI GWENDY

Autor: Stephen King

Istnieją trzy drogi prowadzące do Castle View z miasteczka Castle Rock: Trasa 117. Pleasant Road i Schody samobójców. Każdego dnia latem 1974 roku dwunastoletnia Gwendy Peterson wybierała schody podtrzymywane na mocnych. żelaznych śrubach nad klifem. Na szczycie schodów Gwendy łapała oddech. słyszała krzyki bawiących się dzieci. Z oddali słychać uderzenie kija bejsbolowego. to ćwiczący członkowie Ligi seniorów przed charytatywnym meczem z okazji Święta Pracy.

 

Pewnego dnia ktoś obcy zawołał do Gwendy: „Hej dziewczynko! Podejdź tu. pogadamy sobie”. Na ławce siedział mężczyzna w czarnych dżinsach. czarnym płaszczu i białej koszuli rozpiętej pod szyją. Na głowie miał mały czarny kapelusz. Nadejdzie czas. gdy ten kapelusz zacznie pojawiać się w koszmarach Gwendy…

:

Cena:


Słowacki – wielki nieobecny

Autor: Nawrocka Ewa

W roku 2009. w dwusetną rocznicę urodzin poety. stwierdzono. że wbrew powszechnemu pesymizmowi „Kordian nie chce zejść ze sceny”. co miało znaczyć. że dramaty Słowackiego utrzymują się na scenach polskich z dostateczną częstotliwością. Ale czy liczba teatralnych realizacji przekłada się na fortunne teatralnie koncepty interpretacyjne? Jestem pesymistką. stąd tytuł tej książki: Słowacki – wielki nieobecny. Nieobecny w lekturze. myśleniu. rozumieniu poza wąską grupą specjalistów. Nie jest jedyny w tym blednięciu swojego obrazu i zanikaniu własnej obecności w pamięci. wrażliwości słuchowej. poruszeniach wyobraźni w naszej współczesnej epoce. niechętnej czytaniu. słuchaniu. myśleniu…

Zgromadzone tutaj teksty. widziane z dzisiejszej perspektywy. mówią przede

:

Cena:


Enamorada. truskawki i szampan

Autor: Elżbieta Walczak

Główna bohaterka. Malwina pozbywa się swoich marzeń po śmierci Stasia. jej męża. który ginie w wypadku w Meksyku. Malwina zamyka ten rozdział w życiu. opuszczając Polskę i udając się do Madrytu. W telewizji widzi program. który prowadzi jej znajoma Ewa w którym młody Polak – Olek Mado pracujący na plantacji w Andaluzji. zostaje oskarżony o zniknięcie niewidomej córki właściciela tej plantacji. Olek czyta na wizji list. który spadł mu pod nogi znikąd. a który jest częścią snu Malwiny. Główne oskarżenia padają z ust matki dziewczyny. zaborczej Andaluzyjki. Malwina jedzie do studia. żeby poznać Olka. Dowiaduje się o nim wielu rzeczy. poznaje jego historię. Ewa wyznaje Malwinie. że kobieta. która wpadła w Meksyku na samochód. w którym zginął jej mąż. była siostrą

https://woblink.com/product-publication/download/139033/epub: 1

Cena:star wars mroczny uczeń, blog kaczorowska, kodeks spółek handlowych komentarz pdf, return to castle wolfenstein poradnik, schizofrenia kępiński, święty waldemar, nietzsche pdf, opracowanie granica, cyrk skalskiego książka, joanna czech, zachowaj spokój, obsługa klienta pdf, jessica hart, dziedzictwo von becków pdf, litr ciekłego ołowiu pdf, małgorzata zięba, tomasz hanć, zadania z fizyki z rozwiązaniami studia pdf, marcin wolski las vegas, romanowowie książka…