Annika Bengtzon (#10). Szczęśliwa ulica

Autor: Liza Marklund

Dziesiąta część serii kryminałów opowiadających o dziennikarce śledczej Annice Bengtzon.

Annika Bengtzon wraca do pracy w redakcji „Kvallspressen”. Kiedy przedsiębiorca i były członek szwedzkiego parlamentu. Ingemar Lerberg. zostaje znaleziony zmasakrowany w swoim domu w ekskluzywnej podsztokholmskiej dzielnicy. Annika otrzymuje zlecenie zajecia się sprawą.

Mnożą się wątpliwości: Gdzie jest żona polityka. Nora? Kto zadręczył na śmierć Kaggena. miejscowego włóczęgę? Co wspólnego z tym wszystkim ma Viola Soderland? I dlaczego wszyscy nienawidzą redaktora naczelnego gazety. Andersa Schymana? Ofiara napaści walczy o życie. a w sieci rozpętuje się kampania nienawiści. obnażająca prawdziwe oblicze idylicznego przedmieścia.

Liza Marklund należy do najbardziej znanych na świecie szwedzkich autorów kryminałów. Ma na swoim koncie wiele sukcesów. Otrzymała m.in. trzy międzynarodowe nagrody: The Reading Relay Gold Medal. Eurocrine Read of the Year i The Petrona Award. Obok Stiga Larssona jest jedyną skandynawską autorką obecną na listach bestsellerów „New York Timesa”. Jej ksiązki są wydawane na całym świecie. ich łączny nakład przekroczył już 15 milionów egzemplarzy!

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 29.99


1

:

:

Cena:


My mieliśmy szczęście

Autor: Georgia Hunter

Niezwykła i poruszająca powieść o zawiłych losach rodziny polskich Żydów w czasie drugiej wojny światowej.

Jest wiosna 1939 roku. a trzypokoleniowa rodzina Kurców stara się wieść normalne życie w cieniu nadchodzącego Holokaustu. Dyskusje przy domowym stole związane są z narodzinami dzieci. beztroską codzienności. z dala od złowieszczych nastrojów w ich rodzinnym Radomiu.

Jednak widmo zagłady unoszące się nad Europą stanie się nie do wytrzymania. a rodzina Kurców rozproszy się po całym świecie. Powieść z zapierającą dech w piersiach intensywnością przenosi nas z paryskich jazzowych klubów do barbarzyńskiego więzienia w Krakowie. z północnoafrykańskich portów do najdalszych zakątków syberyjskiego gułagu.

Powieść „Byliśmy szczęściarzami” udowadnia. jak w czasach zagłady i terroru ludzki duch potrafił znaleźć siłę. aby przetrwać. a nawet zatriumfować.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99


Życie na niby

Autor: Kazimierz Wyka

Lata okupacji hitlerowskiej spędziłem prawie bez przerwy w rodzinnym miasteczku Krzeszowicach. podówczas siedzibie generalnego gubernatora Hansa Franka. o „zgermanizowanej“ ad hoc nazwie — Kressendorf. Po polsku znaczy to — Rzeżuchowo. Od rośliny i kwiatu rzeżuchy.

Małe miasteczko. trochę mieszczańskie. trochę proletariackie. trochę jeszcze wiejskie. tuż przy granicy Rzeszy. było wyjątkowo dogodnym miejscem dla tzw. (dzisiaj) wyjazdu w teren. Wszystkie te lata były jednym wielkim wyjazdem w teren — swojego narodu. wojny. i teren historii. Wyjazdem. jakiego przed wojną nie zaznałby nigdy w tym wymiarze ówczesny asystent uniwersytetu. a już na pewno nigdy nie zazna powojenny profesor. Warunki codziennego życia. które zawdzięczało się podówczas Rodzicom — niechaj te słowa będą dla

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Artysta

Autor: Wojciech Mann

Nie oceniałem jego obrazków. były taką samą częścią mojej codzienności jak meble w mieszkaniu. firanki w oknach czy kolor ścian. Jednak słuchając mimochodem tego. co ojciec mówił o różnych wydarzeniach czy faktach artystycznych. zacząłem orientować się. jak ważne jest rozróżnianie tego. co brzydkie. a co ładne. Nie potrafię powiedzieć. czy wieloletnie obcowanie ze sztuką. którą tworzył. ukształtowało mój gust. ale z całą pewnością pozwoliło mi docenić to. co robił. Jakby na przekór oficjalnie dominującej szarzyźnie i braku fantazji tamtych lat. jego obrazy uderzały feerią kolorów i śmiałością ich zestawiania. Mam to szczęście. że mimo dość lekceważącego podejścia Kazimierza Manna do archiwizacji swoich prac. udało mi się część z nich uratować i wszystko. co wisi u nas na ści

39.99: https://woblink.com/ebook/gorecki-maria-wilczek-krupa-140550u

Cena:niespokojni zmarli pdf, harry potter ebook pl, kongres futurologiczny audiobook, liczydło soroban, poradnik montera elektryka, spellforce 2 władca smoków poradnik, piotrowski jerzy, 1000 najczęściej używanych słów w języku hiszpańskim, niesamowite przygody, książki polityczne, chłopcy z placu broni książka do czytania pdf chomikuj, wiek niewinności online, komórki się pani pomyliły, nie strzelać, niemiecki klasa 4 ćwiczenia pdf, za niebieskimi drzwiami pdf, miłosława krogulska, do wszystkich chłopców zawsze i na zawsze…