Kocioł duchów

Autor: David Weber

Trzeci tom serii powieści powiązanej z serią o Honor Harrington. którą David Weber napisał we współpracy z Erikiem Flintem.

Po zawiązaniu przez Imperium Manticore i Republikę Haven nowego sojuszu skierowanego przeciwko Równaniu agenci obu stron. Anton Zilwicki oraz Victor Cachat. zaczęli poszukiwania dowodów fatalnej roli. jaką odegrał ten przeciwnik w wydarzeniach ostatnich lat. Teraz muszą raz jeszcze polecieć na Mesę. gdzie trwają niepokoje wywołane przez wojnę Manticore z Ligą Solarną. i udowodnić winę Równania. które przygotowuje się do zadania ludzkości decydującego ciosu.

Kocioł duchów to trzeci tom podserii „Królowej niewolników”. ponownie łączący ją z głównym cyklem Webera. „Honor Harrington”.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 11.9


ISBN

9788365315298: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/top-gear-od-srodka-richard

Cena:


Autor

Christoper T. Hill:

:

Cena:


Dwór pod Czerwonymi Makami

Autor: Andrzej F. Paczkowski

Wanda jest bardzo zżyta ze swoją matką. Nie odstępuje jej ani na krok. zaś matka pewnego dnia obiecuje małej. że nigdy jej nie opuści. Dwór pod Czerwonymi Makami to siedziba rodowa Różewskich. w którym rodzą się i umierają pokolenia. Niestety z braku pieniędzy dom coraz bardziej podupada. a na dodatek w powietrzu wyczuć można zbliżającą się. aczkolwiek odległą jeszcze. wojnę.Tymczasem w dworze dochodzi do dramatycznych wydarzeń: ojciec pije i utrzymuje związek ze służącą. zaś matka zapada na nieuleczalną chorobę. Świat Wandy zaczyna się burzyć. Za jakiś czas już nic nie będzie takie jak dotychczas. Nadchodzą wielkie zmiany i to niekoniecznie te dobre.Niespodziewanie los zaprowadzi Wandę do Wodzisławia Śląskiego. gdzie spotka miłość swojego życia. Czy jednak takie uczucie może trwać wiecznie i czy mamy pewność. że kochana osoba pozostanie z nami na zawsze?Dwór pod Czerwonymi Makami to opowieść o silnej kobiecie. na której duszy strata najbliższych wyryła głębokie ślady. Walka o najbliższych. o przetrwanie i utrzymanie rodowej siedziby stanie się jej życiowym celem.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 12


Neandertalczyk. W poszukiwaniu zaginionych genomów

Autor: Svante Pääbo

Czego dowiedzieliśmy się o pochodzeniu człowieka dzięki badaniom genomu naszych najbliższych ewolucyjnie krewnych? „Neandertalczyk” przedstawia fascynującą historię okrywania odpowiedzi na to pytanie. Od pierwszych prób badań kopalnego DNA w latach 80. aż po uwieńczone sukcesem zsekwencjonowanie genomu neandertalczyka w 2010 r.. śledzimy niezwykłą opowieść o narodzinach nowej dziedziny nauki. której porażki i triumfy ze swadą opisuje człowiek. dzięki któremu badania te w ogóle się rozpoczęły.
Odczytanie pełnego zapisu informacji genetycznej neandertalczyka sprawiło. że dowiedzieliśmy się o nim znacznie więcej. niż kiedykolwiek odkrylibyśmy dzięk

Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Wojciecha

Cena: 26.99


1

:

:

Cena:


Rodzina Jołtyszewów

Autor: Roman Senczin

Epos o zwykłej rosyjskiej rodzinie. która – w nowych warunkach ekonomicznych. po upadku ZSRR – ulega społecznej degradacji. Po utracie pracy. a tym samym mieszkania w mieście. wpada w straszliwy. choć absolutnie realny świat rosyjskiej wsi w głębi kraju (niedaleko tajgi i Gór Sajańskich). bez dróg. bez lekarstw. bez wygód i środków do życia. Senczin jest okrutny i nie oszczędza nikogo. Opisuje spokojnie. niemal w tonie gawędy. jak jego bohaterowie tracą najpierw ludzką twarz. a potem życie w tej swego rodzaju szkole przetrwania.

Powieść jest świetnie skonstruowana. pozornie mało istotne zdarzenia układają się w dramatyczny ciąg wiodący do nieuniknionej tragedii.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 19pinokio carlo collodi pdf, pakt z diabłem meghan march pdf, historia estetyki, blade twarze, kurs pozytywnego myślenia, david ike, kamienista droga, ebok książki, funkcje administracji publicznej pdf, elle kennedy ryzyko pdf, księżniczka z lodu pdf, roland lazenby, jewgienij, geozagrożenia, zaklęty dwór książka…