ISBN

978836344: Kopel Piżyc

Za mną idzie młoda kobieta. Na plecach nosi tłumok. Niemiec z szatańskim uśmiechem podchodzi do niej. podnosi pejcz i wali w plecak. Rozlega się straszny krzyk ukrytego dziecka. Niemiec wyrywa kobiecie maleństwo i ciska je wraz z tłumokiem pod ścianę. Nieszczęsna chce iść za dzieckiem. Oprawca zatacza się wprost ze śmiechu. bawi go to. Uderzeniem kolby wpycha siną z rozpaczy kobietę z powrotem do szeregu”.

 z pamiętnika Mirki Piżyc

Na książkę składają się pisma ojca i córki: Kopla i Mirki Piżyców. którzy sporządzali swoje notatki po ucieczce z warszawskiego getta. w ukryciu po stronie aryjskiej. Kopel był syjonistą. działaczem społecznym. w getcie współorganizował szkolnictwo hebrajskie i chór d

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 19.9


https://woblink.com/product-publication/download/128734/epub

1:

:

Cena:powinnosc, mortyr akcje dywersyjne, krzysztof warchoł, rafał kawa, obce dziecko pdf, co to jest populizm, jerzy cieślik, zbrodni i kara epoka, zbiorowiska roślinne w polsce, miasto niedźwiedzia, romanse historyczne pdf, banalizacja, zbrodnia i kara pdf, helena dunicz niwińska, zofia nałkowska medaliony streszczenie, virion ziemiański, małgorzata sznitowska…