Nie jesteśmy Ukrainofilami. Polska myśl polityczna wobec Ukraińców i Ukrainy. Wybór tekstów

Autor: Paweł Kowal (Red.)

Trzeba było sowieckiej i nazistowskiej okupacji. wzajemnej rzezi wsi polskich i ukraińskich. deportacji dziesiątek tysięcy ludzi. ale też pracy paryskiej ‚Kultury’ i opozycji demokratycznej. by Polacy zrozumieli źródła ukraińskiej wrogości i zaczęli przełamywać dzielące nas bariery (…). By choć w części zrozumieć jak długa i trudna droga wiodła do tego spotkania – ze strony polskiej i ukraińskiej – warto przeczytać książkę ‚Nie jesteśmy Ukrainofilami. Polska myśl polityczna wobec Ukraińców i Ukrainy’.Jacek Kuroń  Spis treści Adolf Juzwenko. WstępPaweł Kowal. Przyczynki do dziejów ‚sprawy ukraińskiej’ w Polsce Z jednego szczepu pochodzimyStanisław Tarnowski. O Rusi i Rusinach (fragmenty) Wilhelm Feldman. Stronnictwa i prog

Wydawnictwo: MG

Cena: 24.9


Opowiadania na tydzień. cz.1

Autor: Różni Autorzy

5 opowiadań klasyków gatunku. Do czytania na każdy dzień tygodnia. Poe. Turgieniew. Maupassant. Grabiński. Czechow. Tagi: po polsku. polskie. klasyka. bestseller

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 4.5


Samo Sedno – Jak skutecznie szukać pracy?

Autor: Alicja Jankowska

Jak skutecznie szukać pracy? 

Poznaj najlepsze strategie 

Poszukiwanie nowego zatrudnienia wymaga dobrego zaplanowania. Autorka podpowiada. jak radzić sobie z emocjami po zwolnieniu oraz jak podkreślić swoje atuty i mocne strony podczas szukania nowego zatrudnienia. Dowiesz się. od czego. gdzie i jakimi metodami zacząć szukanie pracy. aby przyniosło oczekiwany efekt. Dzięki zamieszczonym w książce ćwiczeniom poznasz swój typ osobowości zawodowej. Zrozumiesz. jaką rolę odgrywają perfekcyjnie przygotowane dokumenty aplikacyjne. i o czym powinieneś pamiętać przed rozmową kwalifikacyjną. Dzięki praktycznym wskazówkom i wykorzystaniu sprawdzonych technik m.in. wi

https://woblink.com/product-publication/download/8881/epub: 1

Cena:inbuk, współczesny terroryzm, ekonomia sektora publicznego, pierścień atlantów wikipedia, eckhart tolle potęga teraźniejszości pdf, slownik ortograficzny j polskiego online, milion światów z tobą, wszystko przed nami samantha young pdf, założenie hodowli psów, słownictwo angielskie poziom a2 pdf, roman pdf, tomasz kwaśniewski wiek, ten dzień książka, kurdupel, mafia 2.0, skutki milosci, konstrukcje stalowe pdf, narzeczona na chwile…