https://woblink.com/product-publication/download/124416/epub

1: Autor

Autor

Joanna Glück:

Cena:


Sny chociaż mamy wspaniałe … Okupacyjne dzienniki Żydów z okolic Mińska Mazowieckiego

Autor: Adam Kamienny

Na książkę składają się cztery dzienniki. napisane przez dwóch mężczyzn i dwie kobiety z okolic Mińska Mazowieckiego. Łączy ich nie tylko pochodzenie z tej samej okolicy. wychowanie w religijnych domach i przywiązanie do tradycji – należą także do młodego pokolenia Żydów. pierwszego wychowanego w niepodległej Polsce. świadomego zarówno swojej żydowskości. jak i swoich praw obywatelskich. Kształcili się w polskich szkołach. angażowali się w działalność żydowskich organizacji młodzieżowych. byli świadomi narastającego w Polsce antysemityzmu. być może myśleli o emigracji. Mieli jednak liczne rodzeństwo. rodziców potrzebujących pomocy. byli związani ze swoim miasteczkiem. z żydowskim dziedzictwem i kult

:

Cena:


Wydawnictwo

INFOR: Format

124505

https://woblink.com/product-publication/download/124505/pdf: 1

Cena:


Bohaterowie. hochsztaplerzy. opisywacze.

Autor: Dariusz Libionka

Polacy nie mieli i nie mają monopolu na zniekształcanie historii ŻZW ani na konfabulacje. Między 1980 a 1999 r. ukazały w języku angielskim się trzy wspomnienia. których autorzy przyznawali się do członkostwa w jego szeregach. Nastąpiło to naturalnie w okresie. gdy mit „bractwa pierścienia” był na trwałe osadzony w literaturze historycznej. Nazwisk tych autorów nie znali Chaim i Chaja Lazarowie. którzy pracowicie gromadzili bazę danych dotyczącą ŻZW. żadne z nich nie pojawiło się na liście ocalałych członków ŻZW. opublikowanej w 1993 r. przez Chaję Lazar. Wszelako w dwóch przypadkach Lazarowie entuzjastycznie przyjęli cudowne odnalezienie nowych świadków i uczestników wydarzeń. zwłaszcza że ich opowieści przydawały wiarygodności ich własnych narrac

:

Cena:


Lekcje francuskiego

Autor: Bronwyn Scott

Sir Jonathan Lashley po bitwie pod Waterloo rozpoczyna karierę w dyplomacji. Wkrótce dostaje propozycję objęcia prestiżowego stanowiska w Wiedniu. jednak warunkiem jest znajomość francuskiego. Choć Jonathan biegle czyta i pisze w tym języku. niestety nie umie prowadzić swobodnej konwersacji. Kiedy już ma się pogodzić z porażką. na kolacji u przyjaciół poznaje lady Claire. poliglotkę. która doskonale zna francuski. Jonathan prosi ją o pomoc…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 9.99


ISBN

9788363444402: Wydawnictwo

Format

25: https://woblink.com/ebook/umierac-tez-trzeba-umiec-barbara-engelking-mietek-pachter-125675u

Cena: Mietek Pachter


ISBN

9788381192163: Wydawnictwo

Format

21.9: https://woblink.com/ebook/lancuch-

Cena:


Poszukiwacz marzeń. Z kamerą wśród kobiet Iranu

Autor: Karolina Kozioł

Aby zrozumieć obecną sytuację w Islamskiej Republice Iranu. trzeba poznać historię kraju. Autorka. mimo ostrzeżeń rodziny i znajomych zdecydowała. że podejmie się tego niełatwego zadania i stworzy reportaż.

Podróż do Iranu była dla niej odkrywaniem wolności. O tym. jak silne są mieszkanki tego kraju przekonała się na własnej skórze. Z zapartym tchem. a czasem ze łzami w oczach. słuchała opowieści o tym. co przeszły. o piekle. jakiego doświadczyły z winy swoich mężów. Bite. gwałcone i poniżane nie mogą liczyć na rozwód. bo zabrania tego religia. Mężczyźni i kobiety podlegają tam innym prawom z prostego powodu – kobieta nie jest traktowana jak człowiek. ale jak połowa człowieka. Najgorszą karą za stosunek seksualny z innym męż

33.99: https://woblink.com/ebook/klub-miliarderow-montague-james-124599u

Cena:bogowie pustyni, książki o końcu świata, apokalipsa wg pana jana, uprawa kukurydzy krok po kroku, aktywizować, nie trzeba było, marta obuch, małgorzata marcjanik, władca pierścieni mobi, układ ruchu człowieka prezentacja, bramy światłości tom 2 pdf, monika jagodzińska, nieswiadomi, jr ward, larry reloaded, jewgienij, jedna miłość…