Padaczka. Etiologia

Autor: Joanna Jędrzejczak

„Padaczka należy do grupy chorób. których etiologia jest niejednolita. a patogeneza wieloczynnikowa (…) Padaczka może mieć związek praktycznie z każdą patologią mózgową i napady mogą występować w przebiegu bardzo dużej liczby chorób układowych. W ostatnich latach obserwujemy ogromny postęp badań neuroobrazujących. badań genetycznych dających podstawy do lepszego rozumienia etiologii padaczek. Takie określenia. do których byliśmy przyzwyczajeni – idiopatyczna. kryptogenna czy objawowa etiologia padaczki – nie powinny być już dłużej w codziennym użytku. Obecnie padaczki są opisywane poprzez bardziej specyficzne podłoże. które je wywołuje. Książka ta właśnie wskazuje na olbrzymią heterogenność padaczki. przedstawia ważne. częste jej przyczyny. z uwzględnieniem

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/133985/epub

1:

:

Cena:


Jestem już normalna?

Autor: Bourne Holly

Wszystko. czego pragnie Evie. to bycie „normalną”. I teraz. kiedy już niemal odstawiła leki. chodzi do nowej szkoły. w której nikt nie zna jej przeszłości. a na liście do odhaczenia została jej już tylko jedna rzecz. zanim przyzna się przed sobą. że jest już normalna. Ale związki mogą nieźle namieszać w głowie – to coś. o czym nowe przyjaciółki Evie. Amber i Lottie. wiedzą aż za dobrze. Ale jak dziewczyny mają ją uchronić przed popełnieniem strasznego błędu. jeśli nic nie wiedzą o jej sekretach?

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Cena: 24.9


Królowa cukru

Autor: Natalie Baszile

Namaszczona przez Oprah Winfrey nowa gwiazda amerykańskiej literatury

Epicka i poruszająca opowieść o współczesnych Stanach Zjednoczonych – wielkich marzeniach. poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi i wciąż aktualnych problemach nietolerancji oraz wykluczenia.

Lektura obowiązkowa dla czytelników Sekretnego życia pszczół. Czarnych skrzydeł. Kolei podziemnej i Drogi do domu.

Przyzwyczajona do blichtru Los Angeles czarnoskóra Charley Bordelon otrzymuje niecodzienny spadek – plantację trzciny cukrowej. Nie może jej odstąpić ani sprzedać. co jasno zostało sprecyzowane w testamencie zmarłego ojca. Stawia więc wszystko na jedną kartę i przeprowadza się z 11-letnią córką na Południe. do dawnego domu swojej babci Miss Honey.

Czy dziewczyna z wielkiego miasta zdoła poprowadzić z sukcesem wielkie gospodarstwo? Czy w zaściankowej społeczności Luizjany Charley znajdzie sojuszników i przyjaciół?

Niezwykły talent literacki debiutantki Natalie Baszille. wyraziste i silne postaci kobiece. sugestywnie ukazane relacje i konflikty rodzinne oraz uprzedzenia i podziały rasowe. których Południe nie wyzbyło się do dzisiaj. sprawiły. że Królowa cukru podbiła serce głównej orędowniczki równouprawnienia. Oprah Winfrey. Amerykańska gwiazda ujrzała w powieści Baszile doskonały materiał na film i w ciągu niespełna dwóch lat od premiery książki wyprodukowała cieszący się w Stanach niesłabnącą popularnością serial pod tym samym tytułem.

Królowa cukru jest doświadczeniem zmysłowym. żywym obrazem. który Baszile odmalowuje z niezwykłą umiejętnością. subtelnie i odważnie zarazem. To jasne i zachęcające przypomnienie. że czasami możesz wrócić do domu.

Oprah Winfrey. „O. The Oprah Magazine”

Królowa cukru to imponujący debiut utalentowanej pisarki i fascynujące spojrzenie na współczesne Południe.

„Washington Independent Review of Books”

Natalie Baszile – absolwentka filologii angielskiej i Afro-American Studies na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. a także Warren Wilson College MFA Program for Writers. Należy do stowarzyszenia pisarzy San Francisco Writers’ Grotto. Mieszka z rodziną w San Francisco. Królowa cukru jest jej debiutem literackim.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 34.9podręczniki pdf za darmo, obrzydliwa anatomia, grawitacja, hołownia program wyborczy pdf, poradnik wędkarza, życie bez bólu, p.s. wciąż cię kocham pdf, jak pokroić tort, gothic 2 noc kruka poradnik, cialo nie klamie ksiazka pdf, uwazam rze historia, virion, kamienie na szaniec audiobook cda, jak poderwać drania, radiestezja jak zacząć, grzechy kościoła, dziewczyny z rosji…