Zmierzch przemocy. Lepsza strona naszej natury

Autor: Steven Pinker

Czy żyjemy dzisiaj w najbardziej pokojowej epoce w historii ludzkości?

Nieustanny zalew informacji o wojnie. przestępczości i terroryzmie sprawia. że świat wydaje się coraz bardziej krwawy. Autor bestsellerów psychologicznych Steven Pinker pokazuje jednak. że natężenie przemocy od wielu stuleci maleje. Jak to się stało? Pinker bada wewnętrzne demony. które skłaniają nas do przemocy. i anioły. które nas od niej odciągają. Następnie pokazuje. jak ideowe i praktyczne zmiany doprowadziły do zwycięstwa lepszej. anielskiej strony naszej natury. Przy okazji autor obala wiele mitów na temat przemocy i przedstawia nowe argumenty na obronę nowoczesności i oświecenia. W książce tej Pinker. za pomocą narzędzi psychologicznych i historycznych. stwarza niezwykły obraz stopnio

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Dalila

Autor: Jason Donald

Poruszająca opowieść kobiety. która nie może odnaleźć swojego miejsca na świecie

Irene Dalila Mwathi to Kenijka z ciężkim bagażem doświadczeń. Kiedyś pragnęła zostać dziennikarką. teraz marzy jedynie o bezpieczeństwie. Musi uciec z ojczyzny. która ukazała jej najgorsze oblicze. Trafia do Londynu. gdzie w końcu planuje odnaleźć spokój. Zostaje zaatakowana przez ludzi. którym zapłaciła. aby ją ochraniali. Nie ma wyboru i całkiem sama musi wkroczyć w zupełnie obcy świat. Liczne. spotkania z prawnikami i doświadczenia z ośrodkami dla imigrantów są dla niej przejściem przez mękę. Kobieta uświadamia sobie. że musi zmierzyć się z czymś równie niebezpiecznym jak przemoc. której doświadczyła w Kenii.

Napisana z wdziękiem. wyczuciem i pasją opowieść prowokuje do myśleni

24.9: https://woblink.com/ebook/12-kropel-zycia-katarzyna-nowak-karolina-kasprzak-roman-kawecki-31585u

Cena: Karolina Kasprzak


Rzut oka na dzieje orfiki w starożytności i w nowszych czasach

Autor: Stanisław Schneider

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT. Z wprowadzenia: „Był czas. niepowrotnie miniony. kiedy to greckość starano się estetycznie pojmować i dopatrywać się w kulturze helleńskiej. zwłaszcza w sztuce. harmonii życia i piękna. która zapewne była udziałem nielicznych poszczególnych jednostek i gościła na szczytach społeczeństwa. nie potrafiła jednak przeniknąć do dolin. by uszczęśliwić powszechność. Taki to świat pogodny i jasny. ale sztucznie wzniesiony ponad warstwę ludową. stworzyli homerowi poeci. nadworni piewcy wielmożów. W porównaniu z poprzednią tak nazwaną mykeńską epoką. pieśni Homera stanowią postęp

:

Cena:


Wykłady z anestezjologii

Autor: Waldemar Machała

Autor jest wybitnym anestezjologiem i specjalistą medycyny ratunkowej. praktykiem. wykładowcą i nauczycielem akademickim. W swoje książce dzieli się z czytelnikiem często trudną wiedzą w sposób jasny i zrozumiały. To ciekawy przewodnik po specjalności. jaką jest anestezjologia i intensywna terapia. Trudne zagadnienia są opisane w reportażowy sposób. bez podawania zbędnych szczegółów. przeplatane praktycznymi przypadkami klinicznymi. Wielką zaletą książki jest bogaty. unikatowy zbiór fotografii oraz czytelne algorytmy.

Książka jest przeznaczona dla studentów wydziałów lekarskich.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 109


ISBN

9788365648075: Wydawnictwo

Format

49: https://woblink.com/ebook/nadzor-bankowy-w-polsce-boguslaw-bujak-31547u

Cena:biblizmy, szatan z siódmej klasy ebook, sarmacki, tomasz piątek macierewicz jak to się stało, grzegorz grochowski, nowelka, danuta mylek, tak daleko jak nogi poniosą, zwiadowcy 6 pdf, agnieszka merkisz guranowska, internetowa wypożyczalnia książek, obywatel film wellesa, romeo i julia mp3, agnieszka budzyńska-daca, ognista miłość 2, anatomia uległości pdf, pieśń syreny…