Słoneczne kino Pedra Almodóvara

Autor: Ewa Mazierska

Pierwsza w Polsce monografia twórczości jednego z najbardziej popularnych i najczęściej nagradzanych reżyserów europejskich. Jakie jest kino Almodóvara? – pyta autorka. Z jednej strony wulgarne. przejaskrawione. kiczowate i ekshibicjonistyczne. z drugiej – subtelne. ciepłe. nostalgiczne. czasem eleganckie. I chociaż hiszpański reżyser lubuje się w historiach melodramatycznych oraz z pogranicza życiowego prawdopodobieństwa. a niekiedy dobrego smaku. jego filmy pod każdą szerokością geograficzną są odbierane jako szczere i głęboko ludzkie. Manieryzm i skłonność do przesady Almodóvara zawsze idą w parze z niezwykle drobiazgową psychologiczną obserwacją. wyraziście zarysowanymi portretami bohaterów oraz daleką od moralistyki afirmacją życia. Ewa Mazierska przygląda się kinu swojego bohatera nie tylko z punktu widzenia filmoznawcy. ale i przez pryzmat historii. polityki. a także rozmaitych rewolucji społecznych i obyczajowych. Powstały w wyniku tak drobiazgowej obserwacji portret artysty wychodzi poza sztywne ramy krytyki filmowej. przeradzając się w barwną opowieść o Hiszpanii ostatniego ćwierćwiecza i jej niepokornym kronikarzu.

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 35


1

:

:

Cena:


Żółwik Emil i zaczarowane okulary

Autor: Ewelina Stolarska – Cheńko

„Żółwik Emil i zaczarowane okulary” Eweliny Stolarskiej – Cheńko to krótka historyjka o dziecięcej wyobraźni. przyjaźni i radości. którą przynosi umiejętność dzielenia się z innymi. Codzienne życie wydawało się Emilowi nudne. Rano szedł do przedszkola. potem wracał do domu. bawił się z koleżankami i kolegami. kładł się spać. a na drugi dzień znowu wykonywał te same czynności. Ta powtarzalność zajęć strasznie go nużyła. „Każdego ranka budził się z nadzieją na inny dzień niż wczoraj. na przygodę. natomiast wieczorami marzył i rozmyślał. jak by to było zobaczyć. co znajduje się na końcu tęczy za morzami lub górami. Chciał po prostu. wreszcie zobaczyć coś innego”. Pewnego dnia w drodze do przedszkola. żółwik Emil znajduje magiczne okulary. Po ich

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 28


Zapisane na skórze

Autor: Dominik Dan

Trzecie spotkanie polskich czytelników z policjantem Krauzem i jego współpracownikami. Umiera żona jednego z detektywów. wkrótce pojawia się w jego domu dawno nie widzialny syn. a wraz z nim problemy. Detektywi Krauz i Chose obiecują ojcu. że przypilnują młodego człowieka. nie domyślają się jednak. w co jest on wplątany. Tymczasem trwają prace nad okolicznościami śmierci wysokiego urzędnika państwowego. Światło dzienne może ujrzeć przerażająca tajemnica sprzed lat.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 29.99


Zwrotki dla Dorotki. Arcyksiążę fiołków

Autor: Jan Sztaudynger

Zbiór wierszy dla dzieci Jana Sztaudyngera. uznanego fraszkopisarza. autora słynnych „piórek”. Po dziecięcych strofach młodych czytelników oprowadzać będzie Dorotka. postać wzorowana na wnuczce poety. dla której przed laty powstawały te niezwykłe wiersze. W bogato ilustrowanej przez Jonę Jung książce znajdą się utwory pochodzące m.in. z tomów: Moja wnuczkaZwrotki dla DorotkiDróżką przed siebieKasztankiNarodziny obłoczka czy Muchomory. Nie zabraknie też wierszy dotąd mało znanych. jak odnaleziony niedawno przez Piotra Kasperczaka  w czasopiśmie „Tęcza” z 1930 roku Konik polny.

Macie w domu małych wielbicieli Brzechwy i Tuwima?

Z pewnością pokochają też w

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 31lipoliza biochemia, daria mazur, najmniejsza książka świata, bert hellinger książki, opis podróży, grube wiory paczes, kwantowe techniki uzdrawiania, kathryn lasky, rynek instytucjonalny, kiedy chodziłem z julką maj, neverwinter nights 2 poradnik, podstawowe czynności medyczne i pielęgnacyjne, test na aktywne słuchanie, ja hipis narkoman od fascynacji do degrengolady, darmowe-ebooki, uwikłani tom 4, mikrobiologia medyczna, wywiad telewizyjny, okrakiem, księga jaszera, uwikłani 3 pdf, niedomoga hormonalna…