Śmierć przewodnika rzecznego

Autor: Richard Flanagan

„Nie dająca spokoju. ambitna” zdaniem recenzenta z „The New York Times”. „Osiągnięcie godne uwagi” według „The Washington Post”. Richard Flanagan w kolejnej zachwycającej odsłonie.

Uwięziony przez prąd tasmańskiej rzeki. wciągnięty pod sam wodospad. Aljaz Cosini. przewodnik turystycznej wyprawy. tonie. Ostatnie chwile życia  stają się dla niego rodzajem mistycznej podróży w głąb własnego życia oraz życia przodków. Przed oczami Aljaza przetaczają się obrazy z przeszłości. Widzi. jak jego ojciec Harry jako mały chłopiec grzebie swojego ojca pod drzewem gumowym. które wnet rozkwitnie tysiącem żółtych kwiatów. Jak wuj Reg sprzedaje zęby. by spłacić dom. Jak prababka ucieka przed złym duchem. a pijany łowca fok gwałci na plaży Aborygenkę zwaną Czarną Perłą. Widzi piękną twarz kobiety. którą kochał… W podwodnym świecie. który odbiera Aljazowi ostatni oddech. rodzinna wizja złożona z okruchów aborygeńskich. celtyckich. włoskich. angielskich. chińskich i wschodnioeuropejskich opowieści przeistacza się w bezdenną historię Tasmanii.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 33.9


Polityka zagraniczna Francji po zimnej wojnie.

Autor: Stanisław Parzymies

„Polityka zagraniczna Francji po zimnej wojnie. 25 lat w służbie wielobiegu¬nowości” to książka będąca rezultatem wieloletnich badań autora. który w czternastu rozdziałach poddał analizie cele i kierunki polityki zagranicznej Francji oraz metody i narzędzia jej realizacji w latach 1990–2015. Ćwierć wieku to wystarczająco długi okres. aby ocenić zmiany i trwałe tendencje w polityce zagranicznej każdego państwa. Dotyczy to również Francji. zwłaszcza że w przypadku tego kraju upadek systemu dwubiegunowego miał znaczący wpływ na zmiany w jego polityce zagranicznej. (…) Przyszło wówczas Francji zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. do których należało nie tylko określenie na nowo stosunku do Stanów Zjednoczonych. ale również do Rosji. a także do Niemiec. zajęcie stanowis

27.9: https://woblink.com/ebook/furia-michal-larek-31142u

Cena:


Nie podchodź bliżej

Autor: Katarzyna Misiołek

Kiedyś były niemal jak siostry. Dorota wychowywana przez rozchwianą emocjonalnie samotną matkę i Natasza – córka alkoholika. pochodząca z pełnego przemocy domu. Dziś Dorota ułożyła sobie życie. Związana z przystojnym prawnikiem. mieszka w eleganckiej willi nad brzegiem morza i jest szczęśliwa. Jej nastoletnia córka znalazła w jej partnerze ojca. a ona sama w końcu uwiła bezpieczne rodzinne gniazdo. Natasza na wiele lat zniknęła z jej życia i nagle. zupełnie niespodziewanie. zjawia się w rodzinnym miasteczku. Dawna bliskość szybko odżywa; kobiety cieszą się spędzanym w swoim towarzystwie czasem. jednak nad ich znajomością zaczynają się zbierać czarne chmury. Dorota. szczęśliwa z powodu powrotu dawnej przyjaciółki beztrosko zaprasza ją do swojego życia. ale czy Natasza nie

27.5: https://woblink.com/ebook/mroczna-arena-placyd-jankowski-mario-puzo-30894u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/30794/epub

1:

:

Cena:


Przyszłość Violet i Luke’a

Autor: Jessica Sorensen

Przeznaczenie znów krzyżuje drogi Violet i Luke’a. a piętno przeszłości wciąż nie daje o sobie zapomnieć

Luke Price i Violet Hayes nie widywali się przez kilka miesięcy. odkąd odkryli powiązanie matki Luke’a z morderstwem rodziców Violet. Ale gdy Luke wpada w kłopoty. grając w pokera z niewłaściwymi ludźmi. los postanawia połączyć ich na nowo. Ruszają do Vegas. by spróbować zarobić na dług Luke’a. Violet. spędzając czas z Lukiem. czuje się rozdarta. Nie wie. czy powinna z nim być. Nie może zaprzeczyć. że jej życie staje się lepsze. gdy w pobliżu jest Luke. Zaczyna się zastanawiać. czy powrót do Prestona nie był błędem. Wszystko zaczyna iść ku lepszemu. a ona otwiera się coraz bardziej przed Lukiem. lecz nagle odbiera telefon od detektywa. który nie tylko chce jej przekazać najnowsze wiadomości o Mirze Price i postępach w śledztwie. ale także powiadomić o tym. co się kryje za groźbami w SMS-ach. Wiadomość nie tylko wstrząsa nią. ale też daje do myślenia. jakimi ludźmi w rzeczywistości byli jej rodzice. Violet zaczyna się zastanawiać. czy będzie w stanie jeszcze komukolwiek zaufać.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 27


Sześć na dziewięć. czyli choroba na świat

Autor: Stefan Szczygłowski

„Sześć na dziewięć. czyli choroba na świat” Stefana Szczygłowskiego to pozycja ignorująca tradycyjne podziały gatunkowe. Można ją odbierać zarówno jako prozę poetycką. jak i jako sprozaizowaną poezję. a to dzięki temu. że autor mistrzowsko obchodzi się z językiem. obnażając w nim to. nad czym na co dzień się nie pochylamy. Demaskuje zastane formuły leksykalne. wyzyskując tym samym nowe sensy. Słowa nie są tu użyte w sposób przypadkowy czy bezrefleksyjny – autor zastanawia się nad każdym wyrazem i każdym związkiem składniowym czy frazeologicznym. pozbawiając je często otoczenia leksykalnego. do jakiego przywykliśmy. Autor tworzy błyskotliwe neologizmy odświeżające znaczenia słów. zderza je z nieoczekiwanymi przyrostkami. wydobywającymi

24.9: https://woblink.com/ebook/dakota-michal-piedziewicz-30695u

Cena:


# Sława

Autor: Karolina Korwin Piotrowska

Opowieść o tym. czym była kiedyś i czym jest dziś jedna z największych fantazji ludzkości. magiczna. pożądana przez wszystkich SŁAWA. Historia gwiazd. ikon. mediów. środków i narzędzi do osiągnięcia owej sławy. Nieśmiertelności. Wiecznej miłości fanów. Realnego wpływu na świat − na to jak wyglądamy. co jemy i jak myślimy…

Co mają ze sobą wspólnego królowa Wiktoria. Jackie Kennedy. księżna Diana i blogerki modowe? Czy retusz wyglądu i wizerunku to wynalazek współczesności? Czy skandal. zbrodnia mogą inspirować albo budować karierę? Czy celebryta to tylko obwoźny sklepik. nośnik reklam − czy może też sprzedawca ważnych idei? Jak polski show-biznes odnajduje się na światowej arenie? I czy słowo „celebryta” to obelga?
Czeka nas szczera. oparta na faktach i ponad 20-letnim doświadczeniu autorki klasyfikacja medialnych bohaterów. podsumowanie zysków i strat. Dowiemy się. kto rokuje na przyszłość. komu odbiło. a komu na pewno nic nie zaszkodzi… Albo nic nie pomoże.
Przede wszystkim będzie chwila na refleksję − co jest ważne w dzisiejszym świecie. który buduje każdy z nas. mając konto w mediach społecznościowych. jakie mamy ambicje i co zrobić. by nie dać się ogłupić. Bez względu na liczbę lajków i followersów.

Karolina Korwin Piotrowska − dziennikarka. felietonistka i pisarka. Autorka książek „Bomba. czyli alfabet polskiego szołbiznesu”. „Ćwiartka raz” i „Krótka książka o miłości”. Z wykształcenia historyk sztuki. z zamiłowania promotorka popkultury. badaczka show-biznesu. znawczyni filmu i miłośniczka psów. Prowadziła programy o filmie w radiu i telewizji. m.in. kultowe w latach ‘90. „Filmidło” w TVP1; kierowała promocją medialno-marketingową filmów „Ogniem i mieczem” i „Quo Vadis” na targach filmowych w Cannes; pracowała w biurze prasowym filmu Pianista Romana Polańskiego. a także w pismach „Pani”. „Marie Claire” i „Sukces”; budowała od podstaw portale Plejada i TVN. Od 10 lat z sukcesem prowadzi w TVN Style program „Magiel towarzyski”. pisze felietony i jest komentatorem TVN24 BiS. Wykładała dziennikarstwo na SWPS. Prowadzi wykłady i treningi medialne oraz z prezentacji. W 2015 roku znalazła się na liście najbardziej wpływowych celebrytów tygodnika „Wprost” oraz zajęła 5 lokatę na liście 10 najbardziej wpływowych i opiniotwórczych polskich dziennikarek według „Gazety Wyborczej”.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 36.2gołąb anatomia pdf, streszczenie ten obcy rozdział 6, farmakologia korbut pdf, robokalipsa 2020, jak żyć poradnik dla nieogarniętych, pomnik cesarzowej achai tom 3 pdf, 500 po angielsku, zaraza książka, grzegorz misztal, fallen crest rodzina pdf chomikuj, sieć tn-s, kolysanka z auschwitz, aleksandra bartosik, empatia pwn, naturalizm co to…