Kościół prawosławny a Rzeczpospolita Polska. Zarys historyczny 1370-1632

Autor: Kazimierz Chodynicki

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT. Termin „Kościół Prawosławny”. użyty w tej pracy. nie był przyjęty w polskiej literaturze historycznej. W dokumentach i pismach polemicznych od XV do XVIII wieku występują najczęściej dla oznaczenia wyznania prawosławnego wyrażenia takie. jak „wiara grecka”. „błachoczestie”. „dyzunia” „schizma”. Zwroty te nie są jednak dogodne przy pisaniu dziejów prawosławia i zwroty te z różnych powodów nie mogą być obecnie stosowane. Dlatego autor używa określenia Kościół prawosławny. Książka opisuje następujące okresy owych dziejów: pierwszy: powstanie metropolii prawosławn

14: https://woblink.com/ebook/duchy-czesc-i-ii-i-iii-aleksander-swietochowski-32266u

Cena:


Dzienniki lodu

Autor: Jean McNeil

Co stracimy. kiedy zniknie cały lód?

Dziesięć lat temu powieściopisarka Jean McNeil dostała stypendium od British Antarctic Survey (Brytyjskie Towarzystwo Badań Antarktycznych). w ramach którego przez rok odwiedzała tereny polarne i przyglądała się pracy naukowców badających je. Cztery miesiące spędziła na najbardziej tajemniczym kontynencie – na Antarktydzie. Większość obszaru jest dostępna tylko dla naukowców. jest to jedyny ląd na naszej planecie. który nie należy do żadnego państwa. Dzienniki lodu to opowieść o latach. które McNeill ostatecznie spędziła na obszarach pokrytych lodem. nie tylko na Antarktydzie. ale także na Grenlandii. Islandii i Spitsbergenie. Zaskakującym punktem kulminacyjnym jej podróży był wyjazd do Kapsztadu w RPA. skąd miała wyruszyć w swoją ostatnią podróż na najbardziej po

Wydawnictwo: Burda

Cena: 35


https://woblink.com/product-publication/download/32337/pdf

1:

:

Cena:


Początek

Autor: Mercedes Lackey

  Fascynująca powieść fantasy. dziejąca się w pełnym magii świecie Valdemaru

Trzynastoletniemu osieroconemu chłopcu o imieniu Mags udaje się wydostać z kopalni kamieni szlachetnych. w której zmuszany był do niewolniczej pracy. Dzieje się tak dzięki temu. iż magiczny koń. Towarzysz. wskazuje go jako Wybranego – kogoś. kto w przyszłości stanie się Heroldem. Mags wyjeżdża do Haven i niespodziewanie znajdzie się w samym centrum dworskich intryg. gdzie nikomu nie może ufać. Nagle odkrywa. że posiada talent. o którym wcześniej nie wiedział. stając się jednocześnie świadkiem tworzącej się legendy – formowania Kolegium Heroldów.

„Akcja powieści rozpoczyna się w kluczowym momencie historii Valdemaru. kiedy system kształcenia Heroldów zmienia się. zaś na dworze i na uczelni wyczuwa się niebezpieczne działania ze strony innych państw. Fanom Lackey spodobają się nowe wątki. zaś ci czytelnicy. którzy nie znają jej powieści. odkryją świat pełen przygód i wartości. Lektura godna polecenia!”.

„Library Journal”

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 29wilcze prawo, książki o nerwicy, harlequin pdf za darmo, ebooki za darmo po polsku, endless space 2 united empire, balzac cenci, joanna d arc gra, maria molicka, prof nieumywakin, szalona historia komputerów, rosyjskie w, typ osobowosci test, siostra księżyca pdf, rafał smoczyński, tess gerritsen dawca pdf, przebudzenie lewiatana, nowela prusa krzyżówka…