Nadwiślańskie serca

Autor: Katarzyna Archimowicz

Warszawska Saska Kępa i piękne plenery Kazimierza Dolnego. Marta. młoda. ambitna kobieta. za nic nie chce powielać losów swoich rodziców i rodzeństwa. Wie. czego chce. i odważnie realizuje plany. Pewnego dnia w jej życiu pojawia się Janusz – mężczyzna. który niebawem ma wziąć ślub… Czy miłość tych dwojga ma szansę na szczęście? I czy zakochana kobieta ma prawo oddzielić ojca od córki?

„Nadwiślańskie serca” to opowieść o tym. że czasem rzeczy najistotniejsze są tak blisko. że ich nie dostrzegamy. To książka o potędze miłości. również tej dojrzałej. o sile przyjaźni i niepotrzebnych stereotypach.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9


World of WarCraft: Arthas. Przebudzenie Króla Lisza

Autor: Christie Golden

Nie zawsze tak jednak było. Na długo przed tym. jak jego dusza stała się jednością z duszą orkowego szamana Ner’zhula. Król Lisz był zwykłym człowiekiem – Arthasem Menethilem. pierwszym w linii sukcesji do tronu Lordaeronu i gorliwym paladynem zakonu Srebrnej Dłoni.

Kiedy wszystkiemu. co ukochał. zagroził legion nieumarłych. Arthas wyruszył na poszukiwania potężnego runicznego ostrza. które pozwoliłoby mu ocalić ojczystą krainę. Jednak cena za panowanie nad tą bronią była dopiero początkiem drogi ku potępieniu. która zaprowadziła go na północne pustkowia Mroźnego Tronu. gdzie przypadł mu w udziale najmroczniejszy z losów.

Wydawnictwo: Insignis

Cena: 29.9


Pamiętnik 3

Autor: Henryk Grynberg

W niniejszym tomie swoich pamiętnikarskich zapisków. datowanych od kwietnia 2014 do lutego 2017 roku przeważnie w McLean pod Waszyngtonem. Henryk Grynberg. prozaik. poeta i eseista. dobitnie komentuje bieżące gry polityczne i międzynarodowe. rewidując przy tym doniesienia mediów. zwłaszcza dotyczące Żydów i Izraela. Dzieli się wrażeniami z wydarzeń kulturalnych i lektur – zwłaszcza na temat Holokaustu – oraz spotkań z czytelnikami. I jak zwykle energicznie polemizuje. Wspomina ludzi. którzy z jego świata odeszli. żegna tych. którzy – coraz częściej – odchodzą. A jednocześnie uważnie obserwuje przyrodę i z poetycką wrażliwością oraz dowcipem i wdziękiem opisuje faunę swojego zakątka. „bezdomne” lisy i sarny – z przychówkiem – które regularnie odwiedzają zapuszczony. zaciszny backyard za oknem jego gabinetu. „towarzysząc” mu godzinami przy pracy. Dramatyczna kompozycja tych emocjonalnych zapisków sprawia. że czyta się je nie jak fragmenty rzeczywistości. lecz fascynującą całość.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 44.9


ISBN

9788328707252: Wydawnictwo

Format

27.9: https://woblink.com/ebook/szklane-zadlo-bartlomiej-swiderski-30976u

Cena:


Formy i normy. czyli poprawna polszczyzna w praktyce

Autor: Katarzyna Kłosińska

Nowe. zmienione wydanie. wzbogacone o opis nowych zjawisk językowych. Książka zawiera ćwiczenia z kultury języka polskiego i ich rozwiązania. Omawia najbardziej typowe i najczęstsze błędy językowe popełniane przez Polaków. Jest wykładnią normy językowej – wszystkie zamieszczone w niej rozstrzygnięcia normatywne są zgodne z przyjętymi w Wielkim słowniku poprawnej polszczyzny PWN pod redakcją profesora Andrzeja Markowskiego. Przeznaczona jest dla studentów i wszystkich. którym zależy na poprawnej i ładnej polszczyźnie.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Cena: 59chanson de roland, studia romanica posnaniensia, stulecie winnych audiobook, eumeswil, zakazany układ pdf docer, legend of grimrock 3, rybki morskie, nikt się nie dowie, sowohl, wiedza bezuzyteczba, metodologia badań psychologicznych, tadeusz zubinski, lady śpiewa bluesa, dagmara lewicka, chyłka kontratyp, granice kosmosu, piraci z karaibow 3, pieprzony los kataryniarza…