Latopisiec Litwy i Kronika Ruska

Autor: Ignacy Daniłowicz

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

REPRINT. Ignacy Daniłowicz (1788-1843) – historyk i prawoznawca. Syn Mikołaja. księdza unickiego. i Domiceli z Michniewiczów. Wychowywany przez stryja Michała. wybitnego pedagoga pijarskiego. kształcił się już od roku 1797 w łomżyńskiej szkole pijarów. a od roku 1807 w gimnazjum pruskim w Białymstoku. Trzy lata później (1810) rozpoczął studia na wydziale moralno-politycznym Cesarskiego Uniwersytetu Wileńskiego. ukończył je z tytułem magistra praw. W roku 1812 był sekretarzem francuskiego gubernatora Białegostoku. W roku 1814 wykładał w Wilnie prawo krajowe. Pod wpływem J. W. Bandtkiego. I. Ołdakowskiego i J. Lelewela zainteresował się

10: https://woblink.com/ebook/lud-wesolkow-w-dawnej-polsce-leonard-lepszy-32139u

Cena:


Sprawność emocjonalna

Autor: Susan David

„W Sprawności emocjonalnej Susan David uczy czytelników. jak rozumieć niewerbalny język emocji i jak się nim posługiwać. by lepiej wyrazić to. jak się czujemy z tym. co robimy. Niezbędna lektura” (Susan Cain. autorka Ciszej. proszę) Sprawność emocjonalna pozwala nam być w chwili bieżącej. potwierdzając lub modyfikując nasze zachowania. tak byśmy prowadzili życie zgodne z naszymi intencjami i wartościami. Nie ma tu mowy o ignorowaniu trudnych emocji i myśli. Chodzi o to. by mniej kurczowo trzymać się tych emocji i myśli. ze śmiałością i zrozumieniem patrzeć im w oczy. a potem przekraczać je. tak by w życiu mogły zaistnieć większe rzeczy. Sprawność emocjonalna oznacza świadomość i akceptowanie wszystkich swoich emocji oraz wyciąganie nauki nawet z tych najtrudniejszych. Oznacza też wykraczanie poza wyuczone czy zaprogramowane reakcje poznawcze i emocjonalne. tak by być tu i teraz i. mając jasny odczyt bieżących okoliczności. stosownie do nich reagować. a potem działać długofalowo zgodnie ze swymi najgłębszymi wartościami. Sprawność emocjonalna nie polega na cenzurowaniu swojej głowy czy przymuszaniu się do bardziej pozytywnego myślenia. Badania ukazują też bowiem. że próby zmiany sposobu myślenia z negatywnego („Zawalę tę prezentację”) na pozytywny („Zobaczycie. jak wszystkim szczęki poopadają”) zwykle nie odnoszą powodzenia. a mogą być nawet przeciwskuteczne. W sprawności emocjonalnej chodzi o odprężenie się. uspokojenie oraz działanie bardziej celowe – decydowanie o tym. jak reagować na sygnały z emocjonalnego systemu ostrzegawczego. (fragmenty książki) No.1 Wall Street Journal bestseller USA Today bestseller Amazon.com Best Book of the Year

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 31.9


Prawdziwa Historia Internetu – wydanie III rozszerzone

Autor: Marek Pudełko

„Prawdziwa historia Internetu” to obszerne źródło wiedzy o Internecie i jego ewolucji. Przedstawia ojców Internetu. ukazuje jak powstały pierwsze sieci i jak się rozwijają do dnia dzisiejszego. Ze szczegółami opisano najważniejsze usługi. protokoły i programy. dzięki którym łatwo i sprawnie ludzie wymieniają pliki. rozmawiają. dzielą się wiedzą i przeżyciami. czyli po prostu surfują po sieci.

Książka kierowana jest do ludzi. którym nie wystarcza samo surfowanie po ogromnym Internecie. lecz pociąga ich wiedza i ciekawość. Ponieważ kierowana jest nie tylko dla profesjonalistów. to nie można jej traktować. jako podręcznika uczącego o sieciach.

Jest to

38.9: https://woblink.com/ebook/pysznosci-z-roslin-pawel-ochman-32295u

Cena:


Religie świata antycznego. W sześciu tomach. Tom IV: Hellenizm a judaizm. część druga

Autor: Tadeusz Zieliński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT. Pośród wszystkich religii tak zwanych pogańskich nie ma ani jednej. która by naszej inteligencji była jednocześnie i tak dobrze znana i tak głęboko nieznana jak religia starożytnej Grecji. Może się to wydawać paradoksalnym. ale tak jest. Jeśli chodzi o religię hellenizmu. to można o niej powiedzieć. iż jest to przenikanie się religii greckiej i wierzeń wschodnich. W kolejnych tomach autor ukazuje relacje pomiędzy hellenizmem a judaizmem. Wreszcie w tomach piątym i szóstym Zieliński zajmuje się religią Rzeczypospolitej Rzymskiej. o której tak pisze: „Znaczenie kultury Rzymu

12.5: https://woblink.com/ebook/neofici-polscy-materialy-historyczne-teodor-jeske-choinski-32702u

Cena:dyscyplina w wojsku, wypracowanie na 5, fastlane milionera książka, pan samochodzik i wyspa złoczyńców audiobook, droga przez meke, domenico starnone, gniew imperium, severski nieśmiertelni, nioh solucja, ratzinger książki, kroniki amberu tom 2, agnieszka skuza, ewelina cała wacinkiewicz, pseudonim autora ksiut z melpomeną, alicja w krainie zombie pdf, historia pielęgniarstwa w polsce, w kręgach władzy tom 2, c# form, edward wiszniowski, proroctwa michaldy…