Historia Polski 1914-2015

Autor: Wojciech Roszkowski

Doskonały podręcznik akademicki. a równocześnie jedna z bardziej interesujących książek o dziejach najnowszych. Znana i ceniona od lat synteza historii Polski w XX wieku w nowej i najbardziej aktualnej odsłonie – do 2015 roku.

Nowa wersja – wydanie XII rozszerzone – została uzupełniona o wydarzenia z ostatnich lat: 2005–2015. Narracja została więc doprowadzona prawie do czasów obecnych.

Literatura obowiązkowa dla studentów historii. prawa. nauk politycznych. stosunków międzynarodowych i innych kierunków humanistycznych. a także przydatna i ciekawa lektura dla maturzystów oraz wszystkich osób zainteresowanych dziejami Polski w XX i XXI wieku. które chcą zrozumieć mechanizmy współczesnego świata.

Informacja o autorze/

21: https://woblink.com/ebook/zlota-zyla-halszka-olsinska-31428u

Cena:


Przeklęte diamenty

Autor: Stephanie Laurens

Kapitan Caleb Frobisher przypływa do Freetown. by kontynuować misję dwóch starszych braci. Wraz z grupą marynarzy dociera do ukrytej w dżungli kopalni diamentów. Czekając na pomoc z Londynu. obserwuje obóz. w którym są przetrzymywani ludzie przeznaczeni do niewolniczej pracy. Pewnego dnia poznaje piękną kobietę. Katherine Fortescue. byłą guwernantkę opiekującą się dziećmi w obozie. Zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Caleb zrobi wszystko. by uwolnić Katherine. 

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Cena: 19.99


Głębia. Freediving. zbuntowani badacze i co ocean mówi o nas samych

Autor: James Nestor

Poznaj niezgłębione tajemnice oceanu i ludzkiego organizmu!

Nie mógł uwierzyć w to. co zobaczył: pewien człowiek zanurkował na jednym oddechu na głębokość 93 metrów. po czym wrócił po czterech minutach na powierzchnię cały i zdrowy. James Nestor nie miał pojęcia. czym jest freediving. Ale wiedział już. że musi zbadać sekrety tej fascynującej dyscypliny sportu.

Właśnie tak powstała „Głębia”. książka o tajemnicach oceanu i absolutnych granicach ludzkiego organizmu. O płucach zmniejszających się do wielkości piłeczki baseballowej. O sercu. które bije wolniej niż u osoby w śpiączce. O ludziach. którzy wstrzymują oddech na ponad pięć minut. I o wielorybach. które rozmawiają z innymi wielorybami oddalonymi o setki kilometrów.

Pracu

1:

Cena:


ISBN

9788365778130: Wydawnictwo

Format

30: https://woblink.com/ebook/teoria-literatury-stanislawa-lema-andrzej-wasilewski-31565u

Cena:


Dziecięce koszmary i fantazje

Autor: H.P. Lovecraft

W niedzielę. 20 sierpnia 2017 r.. z okazji 127. urodzin Howarda Phillipsa Lovecrafta portal Lubię Grozę i Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru przygotowały prawdziwą gratkę dla największych fanów Samotnika z Providence. Niepublikowane wcześniej w naszym kraju. po raz pierwszy przetłumaczone na język polski dziecięce opowiadania Lovecrafta. które napisał w wieku 6–12 lat.

Publikacja jest darmowa. można ją pobrać nieodpłatnie. lecz twórcy upraszają. by potraktować ją jako dystrybuowaną na licencji donationware. Oznacza. to że zrzekają się oni wszelkiego wynagrodzenia i proszą. by w zamian dokonać wpłaty na niżej opisany cel charytatywny.

Niecałe 9 dni temu przez północną Polskę przeszedł straszliwy kataklizm na niespodziewaną skalę. Żywioł siał zniszczenie niczym Wędrowiec na Wietrze. Ithaqua z utworów Augusta Derletha. 6 osób nie żyje. a ponad 50 zostało rannych. zniszczone są budynki. zerwane linie energetyczne. ok. 30 tys. hektarów lasu „zniknęło zupełnie”… Ofiarom śmiertelnym nie możemy już pomóc. ale mieszkańcom Rytla i okolic – jak najbardziej.

Jeśli doceniacie naszą pracę. prześlijcie. prosimy. min. 10 złotych na rzecz ofiar nawałnicy. Możecie to zrobić. wpłacając środki na konto PCK (przez stronę https://pomagam.zrzutka.pl/na-ratunek-po-burzy-guab73 ). wysyłając na rzecz Caritasu 4 płatne SMS-y pod numer 72052 z treścią WICHURA.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru

Cena: 0paryż północy, amaryllis fox, bałwan ze śniegu, brandon mull smocza straż 2, powieść karola bunscha, marek gorski, hymn o perle, wiedźmin poradnik pdf, kultura starozytnej grecji, pakt z diabłem meghan march pdf, wyspy plugawe, o dwóch takich co ukradli księżyc książka, opowiadania do chichotania audiobook chomikuj, bractwo pif paf, moc pozytywnego myślenia pdf…