Benedykt XVI. Wielki papież czasu kryzysu

Autor: ks. Roberto Regoli

Czy następca Jana Pawła II sprostał stojącym przed nim wyzwaniom?

Czy udało mu się wypełnić trudną misję w czasach głośnych skandali obyczajowych. finansowych oraz tzw. afery Vatileaks?

Co oznacza dla Kościoła dramatyczny akt jego abdykacji?

Uznany historyk. ks. Roberto Regoli odpowiada na wiele trudnych pytań. na które sam papież-emeryt dotąd nie udzielił odpowiedzi. Benedykt XVI. przyjaciel i bliski współpracownik św. Jana Pawła II. musiał stawić czoło licznym wyzwaniom współczesnego świata. Laicyzujący się Zachód. reformy wprowadzone przez Sobór Watykański II. ekumenizm oraz trudne relacje z islamem – to problemy. przed którymi stanął człowiek nazywany wcześniej „pancernym kardynałem”. Ta książka stanowi pierwszą poważną próbę spojrzenia na papieską posługę Benedykta XVI w szerszym kontekście historii Kościoła.

To śmiałe podejście do pontyfikatu Benedykta XVI. Podejście historyka. który interpretuje dostępne źródła. Ksiądz Regoli odważnie się z nimi mierzy. nie obawiając się pisać tego. co myśli.

abp Georg Gänswein. osobisty sekretarz papieża Benedykta XVI

Autor rzetelnie pokazuje sukcesy papieża Benedykta XVI. ale nie unika tez tematów trudnych: afery z wyciekiem dokumentów. skandali pedofilskich czy problemów z doborem współpracowników. Mimo ze książka wyszła spod pióra duchownego. to niewątpliwie jej zaletą jest obiektywizm. Pisać o Kościele językiem prostym i przejrzystym nie jest łatwo. Tymczasem ks. Regoliemu sztuka ta się udała. Książkę z czystym sumieniem polecam wszystkim. którzy choć trochę chcą zrozumieć następcę św. Jana Pawła II.

Tomasz Krzyżak. „Rzeczpospolita”

Wydawnictwo: Esprit

Cena: 29.9


Historia Jakuba

Autor: Tadeusz Słobodzianek

Opowieść inspirowana faktami o księdzu i filozofie. który dowiaduje się. że nie jest tym. kim jest. Próbuje odkryć swoją prawdziwą tożsamość. ale we współczesnym świecie. w którym trzeba jasno określić swoje pochodzenie. wiarę czy narodowość. zaczyna coraz bardziej odczuwać swoją inność i obcość. a próby scalenia swojej  osobności w spójną całość raz po raz narażają go na nieoczekiwane sytuacje i przygody. które od tragizmu chroni śmiech i tocząca się wartko. niemalże burleskowa akcja.

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 25


Wizerunek Polski i Polaków w chicagowskim „Dzienniku Związkowym”

Autor: Iwona Dembowska-Wosik

Publikacja poświęcona jest wizerunkowi Polski i Polaków. jaki promuje wśród swoich czytelników chicagowski „Dziennik Związkowy” – najstarsza polskojęzyczna gazeta codzienna wydawana w Stanach Zjednoczonych. Na podstawie cyklu felietonów komentujących bieżące wydarzenia w kraju nad Wisłą autorka ukazuje spojrzenie Polonii amerykańskiej na współczesną polską rzeczywistość. Analizuje zarówno treści pojawiające się na łamach „Dziennika Związkowego”. jak i formę językową badanych tekstów. Skupia się na ich pragmatycznym wymiarze. a w szczególności na tym. co zostało w nich ukryte przy użyciu implikatur i presupozycji. Pokazuje. w jaki sposób użyte metafory przyczyniają się do budowania specyficznego. negatywnego wizerunku Polski

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 3.99


Wydawnictwo

ILLUMINATIO: Format

31107

https://woblink.com/product-publication/download/31107/epub: 1

Cena:kuracja życia, mudra trzeciego oka, ja inkwizytor kościany galeon, ciśnienie tętnicze skurczowe, bezpieczeństwo i technika pożarnicza, instrukcja obsługi męża pdf, układ krążenia pdf, sp. z o.o. pisownia, błękitny zamek pdf, ole hiszpania dla dociekliwych, marta bucholc, janina ochojska dzieci, dzieje narodu i państwa polskiego pdf, sykulski leszek, matematyka finansowa podgórska pdf, krysicki włodarski rozwiązania zadań tom 1, książę w wielkim mieście pdf, 100 stopni, harry potter insygnia śmierci książka…