Nowe technologie a sektor finansowy

Autor: Włodzimierz Szpringer

Firmy FinTech działające na rynku finansowym stanowią nową. szczególną kategorię parabanków. Ich cechą szczególną jest wykorzystanie nowoczesnych technologii komputerowych oraz sieciowych do projektowania usług i dodawania nowych ogniw w łańcuchu wartości. Bez internetu i cyfryzacji. a także nowych doświadczeń. nawyków i zaufania konsumentów świadczenie tych usług nie byłoby możliwe.

Dzięki technologii ICT i zaawansowanemu oprogramowaniu komputerowemu. firmy FinTech oferują nowe usługi (np. bankowe. ubezpieczeniowe. inwestycyjne czy płatnicze). których nie świadczą tradycyjni. licencjonowani usługodawcy. Poszerzają się ramy „obchodzenia” prawa bankowego. przy czym coraz trudniejsze staje się wykazanie. że dzieje się to na granicy prawa

:

Cena:


Polska kuchnia bezglutenowa

Autor: Agata Lewandowska

Dieta bezglutenowa nie oznacza kuchni nudnej. pozbawionej smaku i wyrazistości.Owszem. wykluczenie z menu glutenu wymaga zmiany stylu życia. ale na pewno nie pozbawia radości z jedzenia i gotowania.

Chleb gryczany. komosa ryżowa z bakaliami i brzoskwinią. kurczak z sezamem. surówka z mandarynkami. burgery wołowe z serem pleśniowym. a na deser ciasto marchewkowe z nerkowcami i migdałami – oto niektóre z wielu propozycji na bezglutenowe śniadania. kolacje. obiady. przekąska i desery.Brzmi świetnie i tak samo smakuje !

Autorka.profesjonalny dietetyk. zawarła w książce:

– przepisy na dania różnorodne. niedrogie. łatwe do przygotowania. a przede wszystkim smaczne. zdrowe i bezglutenowe !

– praktyczne informacje dla początkujących na diecie bezglutenowej.

– listę zbóż i produktów bezglut

19.95: https://woblink.com/ebook/hejterstwo-nowa-praktyka-kulturowa-julia-dynkowska-natalia-lemann-michal-wroblewski-anna-zatora-30633u

Cena: Natalia Lemann


Biblia nie gryzie

Autor: Marcin Kaczmarczyk

Biblia nie gryzie to zapis niezwykle osobistej drogi ku Prawdzie. Drogi. do przebycia której zaproszony jest każdy z nas. Marcin Kaczmarczyk pokazuje. jak Bóg realnie działa w jego życiu poprzez Słowo. modlitwę i innych ludzi. Udowadnia. że spotkanie ze Słowem Bożym jest niczym podpięcie się pod życiodajną kroplówkę. która stanowi odtrutkę na codzienne upadki. zwątpienia i lęki.

Każdy rozdział tej książki poświęcony jest jednej księdze Pisma Świętego. Autor nie streszcza fabuły. nie dokonuje skrupulatnej egzegezy. nie tropi historycznych zagadek. Zamiast tego pokazuje. w jaki sposób każda księga dotknęła go osobiście i zmieniła jego życie. jak Słowo Boże działa tu i teraz. w rzeczywistości XXI wieku.

Wyruszając w podróż po Biblii z Marcinem Kaczmarczykiem. popatrzysz na nią tak.

:

Cena:


Święta w Kopenhadze

Autor: Maggie Cox

Gdy Ailsa poślubiła bogatego i przystojnego Jake’a Larsena. wydawało jej się. że będzie już zawsze szczęśliwa. Jednak wypadek i utrata dziecka wszystko zburzyły. Nie umieli poradzić sobie z rozpaczą i poczuciem winy i rozwiedli się. Teraz. po czterech latach. Jake i Ailsa spotykają się ponownie…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99coben pdf, towarzyszka panienka, simma maria, krzyżówki zagadki mordercza łamigłówka, książka online, robert małecki zadra, prawo administracyjne wierzbowski pdf, fizjoterapia w psychiatrii, bolkowski teoria obwodów, tatuażysta z auschwitz chomikuj mobi, fizjoterapia w ortopedii pdf, pajęczyna strachu, magdalena boczkowska, być szczęśliwym na alasce, masło przygodowe, robotnicy w xix wieku…