Dzwony upiorne. WYDANIE DWUJĘZYCZNE polsko-angielskie

Autor: Charles Dickens

„Dzwony upiorne” należą do ponadczasowego zbioru „Opowieści wigilijnych” Charlesa Dickensa. Tajemnicze bicie dzwonów i mroźna noc tuż przed wybiciem północy nadchodzącego Nowego Roku tworzą zagadkowy. nieco mroczny klimat snutej opowieści. Zimowa seria Dickensa „Opowieści wigilijnych” cieszy się niesłabnącą popularnością od dziesiątek lat. Składają się na nią:

Świerszcz za kominem. Opowieść wigilijna. Dzwony upiorne. Walka życia

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi utworami w wyjątkowym polsko-angielskim wydaniu.

 

Wydawnictwo Wymownia przygotowało prezenty dla swoich Czytelników. Treść książki zdradzi sposób. w jaki można pobrać nies

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 55.9


Wyzwolona zmysłowość

Autor: Kat Cantrell

Patrzyła zafascynowana. jak Warren powoli zbliża rękę do jej szyi. Jego dotyk podziałał na nią elektryzująco. Przez moment tkwili bez ruchu. po czym drugą ręką objął ją w talii i przyciągnął do siebie. Każdą czynność wykonywał bez pośpiechu. niemal w zwolnionym tempie. tak jak tego potrzebowała. A później wszystko potoczyło się błyskawicznie. Dawno nie była tak podniecona…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Anioł w domu. mrówka w fabryce

Autor: Urbanik-Kopeć Alicja

W 1897 roku władze rosyjskie zarządziły przeprowadzenie spisu powszechnego. z którego wynikało. że na 160 tysięcy robotników zatrudnionych w Królestwie Polskim 40 tysięcy to kobiety. Szczególnie wybijał się przemysł włókienniczy. gdzie zatrudniano około 75 tysięcy ludzi. prawie połowę wszystkich pracujących w przemyśle. 30 tysięcy z nich. około 40%. stanowiły kobiety. W niektórych miejscach. jak w Żyrardowie. Łodzi czy Warszawie. w fabrykach bywało więcej robotnic niż robotników.

A mimo to jeszcze pod koniec XIX wieku na ziemiach polskich nawet najbardziej postępowi socjaliści i radykalne emancypantki nie uważali. że robotnica fabryczna to nowy rodzaj kobiety. z którym należy się liczyć. W czasach. gdy na pierwszych stronach gazet czytano o nowych wynalazkach. przemysło

11.5: https://woblink.com/ebook/dama-kameliowa-wydanie-dwujezyczne-en-pl-aleksander-dumas-syn–140581u

Cena:


Ina Benita

Autor: Gacek Piotr

Opowieść o życiu Iny Benity. wielkiej gwiazdy przedwojennego kina i kabaretu. która błyszczała na ekranie w popularnych komediach u boku Bodo. Dymszy i Żabczyńskiego. ale zagrała też dramatyczną rolę w jednym z pierwszych filmów Aleksandra Forda.

W czasie wojny została potępiona przez Polskie Państwo Podziemne za granie w teatrach jawnych. Aresztowana przez Gestapo i więziona na Pawiaku za romans z oficerem Wehrmachtu. Zwolniona dzień przed wybuchem powstania warszawskiego. nie wiadomo czy zginęła w kanałach. czy później. Krążyła nawet legenda. że Benita wyemigrowała…

Wydawnictwo: Krytyka polityczna

Cena: 39.9marketing kotler pdf, wydawnictwo freedom, pościg elle kennedy pdf, dzień szakala, dobrze się myśli literaturą, potęga podświadomości murphy pdf, siły specjalne polska, wolska katarzyna, mit o edypie parandowski, bowie starman, efekt domina książka, friszke andrzej, lukasz czarnecki, marlena wilbik, dariusz sosnicki, zrządzenie, zagadki o lesie, zamach jacek tacik, oczko wodne projekt techniczny, prace polonistyczne, zagrożenia terrorystyczne…