Mój ojciec mnie boli! Uleczyć ‚ranę ojca’

Autor: Joël Pralong

W książce Mój ojciec mnie boli! Uleczyć „ranę ojca” Joël Pralong analizuje i opisuje kluczowe zagadnienie „braku ojca” – związane z nim urazy psychiczne. a także ich osobiste i społeczne konsekwencje: zaburzenia tożsamości. trudności z identyfikacją płciową oraz lęk przed rzeczywistością. Dzięki wskazówkom dotyczącym symptomu „rany ojca” łatwiej uporać się z wewnętrznym cierpieniem. spowodowanym przez negatywne wyobrażenie ojca. które wynieśliśmy z dzieciństwa. i odkryć radość bycia w pełni sobą.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 25.99


Francuskie lato

Autor: Isaac Catherine

„Wow! Po prostu wow. Jeśli podobało wam się „Zanim się pojawiłeś” Jojo Moyes. to na pewno pokochacie „Francuskie lato”.

 The Sunday Times

Zmęczona niedojrzałością swojego chłopaka. Jessica opuszcza Adama wkrótce po tym. gdy na świat przychodzi ich syn. Po dziesięciu latach dziewczyna dowiaduje się. że być może nie zostało jej wiele życia. a Adam. którego na zawsze wyrzuciła ze swojego serca. zostanie jedynym opiekunem syna.

Wakacyjny wyjazd do Francji. gdzie Adam prowadzi urokliwy hotel. może okazać się niepowtarzalną szansą na odbudowanie jego relacji z dzieckiem. Czy będzie to również podróż. która sprawi. że Jess na nowo odkryje radość życia?

Jedno jest pewne – wakacje w zachwycającej południowej Fra

https://woblink.com/ebook/rozproszone-mroki-bressa-zbigniew-128124u: https://woblink.com/product-publication/download/128124/epub

Cena:


Dom parowy

Autor: Juliusz Verne

Angielski rząd zostaje wstrząśnięty informacją o ponownym pojawieniu się Nany Sahiba. dzikiego nababa odpowiedzialnego za masakrę w Cawnpore dziesięć lat wcześniej podczas powstania spahisów. Wiadomość przywraca bolesne wspomnienia pułkownika Munro. którego żona została bezlitośnie zabita dokładnie w tym mieście. a złość i nienawiść. którą odczuwa do Nany Sahiba zmusza go do nieustannych poszukiwań tego łotra.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


Oddychać Imieniem. O medytacji

Autor: Maksymilian Nawara

Medytacja chrześcijańska opiera się na modlitwie Jezusowej. na której w rytm oddechu przywołujemy imię Pana. Przez niemal dwa tysiąclecia przekazywano sobie tę tradycję głównie w klasztorach. dziś praktykuje ją coraz więcej świeckich.

Oddychać Imieniem stanowi owoc konferencji wygłoszonych przez ojca Maksymiliana – opiekuna lubińskiego Ośrodka Medytacji Chrześcijańskiej. podczas prowadzonych przez niego sesji medytacyjnych. Autor dzieli się swoim doświadczeniem modlitwy. Mówi o trudnościach i pokusach. które każdemu na tej drodze towarzyszą. Przywołuje wielowiekowe dziedzictwo Kościoła. opowiada o zmaganiach ojców pustyni. Zachęca do podjęcia medytacji. przekonując: „Duch Święty (…) jest tym. który daje nam dar modlitwy nieustannej. My powinniśmy »tylko« na niej wytrwać”.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 24.99


Kobiety w blasku słońca

Autor: Frances Mayes

Kolejna propozycja autorki bestsellerowej powieści ‚Pod słońcem Toskanii’ – pełna ciepła. wzruszeń. przepysznych opisów miejsc. potraw i przyjaźni. Frances Mayes z charakterystyczną dla siebie czułością tka historię czterech kobiet. które – wcześniej sobie obce – budują silną więź. odkrywając razem piękno Włoch. Przed upływem najbardziej wyjątkowego roku w życiu każdej z nich. wszystko ulegnie zmianie. Na zawsze.

Obserwując z tarasu trzy Amerykanki. które wnoszą bagaże do kamiennej willi położonej niżej na zboczu wzgórza. ich rodaczka zadaje sobie pytania: Kim są i co je sprowadza do tego toskańskiego miasteczka daleko od domu? Czy odnajdą to. czego tu szukają?

Kit Raine. amerykańska poetka i pisarka mieszkająca na stałe w Toskanii. zbiera materiały do biografii swojej bliskiej przyjaciółki. której skomplikowana osobowość wciąż kładzie się cieniem na jej życiu. Proces ten przerywa przybycie Julii. Camille i Susan. Trzy kobiety połączyła niedawno spontaniczna przyjaźń o mocy wyrywającej korzenie i zmieniającej kierunki życiowych ścieżek. Susan. najodważniejsza z nich. namówiła pozostałe do szalonego pomysłu wynajęcia pięknej ogromnej willi w Toskanii. na przekór wszelkim stereotypom o statecznych emerytkach. Chociaż żadna z nich nie ma pojęcia o kulturze kraju. w którym się znalazły. nowo odkryta żądza przygód napawa je odwagą. apetytem na życie oraz determinacją. by czerpać z niego to co najlepsze. Tylko w jaki sposób? Mogą liczyć na pomoc Kit – pod jej łagodnym wpływem. trzy nowicjuszki rzucają się w wir włoskich przyjemności. realizują dawno zapomniane pasje i ambicje. Skutki są drastycznie nieprzewidywalne.

Urokliwe opisy kolorów. smaków. miejsc turystycznych we Włoszech. ogrodów. ręcznego czerpania papieru. poezja narratorki… Wszystko to sprawia. że warto sięgnąć po tę książkę. O każdej porze roku.

‚Kirkus’

Czy to Południe Stanów Zjednoczonych czy Włochy. Frances Mayes zaprasza nas do domu. gdzie króluje bujna przyroda i wyostrzają się wszystkie zmysły. ‚Kobiety w blasku słońca’ to zarazem podróż emocjonalna. wciągająca opowieść o zapadających w pamięć kobietach w przejściowym okresie życia. Towarzyszymy im. gdy żeglują po morzu zmian. To doskonała powieść o pisaniu. gotowaniu i… życiu.

Jill McCorkle. autor książki ‚Life After Life’

Powieść Frances Mayes o ucztach i przyjaźniach czterech Amerykanek na tle toskańskiej wsi to radość dla zmysłów i szansa dla nas wszystkich na dostrzeżenie nowych możliwości. ‚Kobiety w blasku słońca’ jest jedną z tych książek. które się smakuje powoli – zostawia otwarte na stoliku. by czytać te same ustępy kilka razy.

Nancy Thayer. autorka książki ‚Czas przypływu’

Frances Mayes przeszła samą siebie. Książka jest przepiękna stylistycznie. wspaniałe konstrukcje zdań kojarzą się z architekturą. którą tak sprawnie opisuje. Czuję się. jakbym wróciła z Włoch. Co ważniejsze. mam wrażenie. jakby te kobiety – ich mężczyźni i dzieci – wciąż przechadzali się po zakamarkach mego umysłu.

Lee Smith

Frances Mayes wydaje się posiadać na własność toskańskie słońce. Jej powieść jest uroczą. kameralną podróżą zabarwioną przyjaźnią. stratą i nadzieją. Wszystko to na tle nieskończonego piękna toskańskich krajobrazów. Ukojenie i wybaczenie. dostępne wyłącznie dzięki wyprawie do Włoch. Che bella!

Adriana Trigiani. autorka książki ‚W stylu Valentine’

‚Kobiety w blasku słońca’ olśniewają egzotycznym czarem Włoch. Tym razem widzianych oczami trzech Amerykanek. które muszą nauczyć się rozstawać z przeszłością. aby w pełni docenić nową kulturę. przyjaźnie i życiowe szanse. Zachwycająca lektura!

Mary Alice Monroe. autorka książki ‚Letni wiatr’

Wielbiciele Mayes będą zachwyceni kolejną podróżą pod słońce Toskanii. gdzie zamieszkała tym razem amerykańska pisarka Kit Raine… Słońce i zabawa. dobra kuchnia i przyjaźń – nie ma nic lepszego.

‚Library Journal’

Frances Mayes napisała siedem książek o Toskanii. łącznie z kultową już powieścią ‚Pod słońcem Toskanii’. która królowała na liście bestsellerów ‚New York Timesa’ przez blisko trzy lata i doczekała się ekranizacji wyprodukowanej przez wytwórnię Touchstone z Diane Lane w roli głównej. W ślad za nią ukazały się ‚Bella Toskania’ i ‚Codzienność w Toskanii’. Ponadto Frances Mayes jest autorką powieści Słodka. leniwa Georgia’. sześciu tomów poetyckich oraz opracowania ‚The Discovery of Poetry’. Jej książki zostały przetłumaczone na ponad pięćdziesiąt języków.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 33.6opium w rosole pdf, co to populizm, byłam dziewczyną mafii pdf, the freddy files, inwazja wojtek miłoszewski, rene goscinny jean jacques sempe mikołajek, ebook jak działa, toporowski, izabela jarosińska, kiedy dziewczyna, matematyka testy klasa 4, heban (reportaż), pestka powieść, grisham kancelaria, w ułamku sekundy alex kava, paweł rodak, rodzina połanieckich, sasza hady, doroszenko…