Wiosna

Autor: Karl Ove Knausgård

Po jesiennej nostalgii i zimowym oczekiwaniu w życiu Karla Ovego Knausgårda rozkwita szczęście. Oto jego czwarte dziecko. córka. z myślą o której stworzył cykl Cztery pory roku. ma już trzy miesiące. Czterdziestosześcioletni ojciec odczuwa jednak ulotność tych chwil i — by ocalić je od zapomnienia —  wykorzystuje swój talent…

„Nie wiem. jak potoczy się Twoje życie. nie wiem. co będzie z nami. ale wiem. jak teraz wygląda Twoje życie i jak nam się obecnie wiedzie. a ponieważ nic z tego nie zapamiętasz. żadnego. nawet najmniejszego szczegółu. opowiem Ci o pierwszej wiośnie. którą spędziliśmy ra­zem”.

Trzecia część jest wyjątkową powieścią. zdecydowanie wyróżniająca się na tle cyklu. Wiosna to jeden dzień z życia ojca i córki podczas którego. pomiędzy wschodem a zachodem słońca. Karl Ove w typowy dla siebie i nieoczywisty sposób daje upust swojej miłości do dziecka i świata.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 27.9


Białe szaleństwo

Autor: Maureen Child

„No dobra. mógłby tu zostać. ale na krótko. Spojrzał na Kate. zachwycając się migotaniem światła tańczącego na jej skórze. Piękna. silna. pewna siebie. Intrygowała go. Wręcz fascynowała. Przyznanie się do tego nawet przed samym sobą wzbudziło jego niepokój. Gdy zobaczył ją po raz pierwszy. jego ciało ogarnęła gorączka. I seks miał temu zaradzić. rozładować napięcie. Tymczasem pragnął jej jeszcze bardziej…”.

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Epidemia

Autor: Alex Kava

W Chicago młody mężczyzna skacze z osiemnastego piętra luksusowego hotelu. W Alabamie młoda kobieta napełnia kieszenie kamieniami i wchodzi do rzeki. Dwa samobójstwa. dwie sprawy dla lokalnej policji. Jednak gdy okazuje się. że zmarli byli nosicielami zmutowanego wirusa. śledztwo przejmuje FBI i wywiad wojskowy. Przydzielona do sprawy agentka Maggie O’Dell nawiązuje współpracę z Ryderem Creedem. wyspecjalizowanym ratownikiem. W toku śledztwa trafiają na ślad głęboko zakonspirowanego spisku. który może doprowadzić do zagłady. Zegar tyka. czasu jest coraz mniej. a przeciwnik wynalazł skuteczną metodę zarażenia ogromnej liczby ludzi. Jutro może być za późno

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Cena: 19.99


Pamiętnik mojej żołnierki na Kaukazie i niewoli u Szamila

Autor: Karol Kalinowski

Wstęp i opracowanie dr Przemysław Adamczewski

Życie Karola Kalinowskiego to niemal gotowy scenariusz filmowy – urodzony w 1821 r. w niewielkiej miejscowości koło Augustowa przyjeżdża po nauki do Warszawy. lecz temperament sprawia. że zostaje aresztowany i skazany na zesłanie do stacjonującego na Kaukazie wojska. 15 grudnia 1844 r. wyrusza w grupie zesłańców – pieszo – w 2500-kilometrową wędrówkę. której celem ma być forteca Wniezapnaja. Na miejsce dociera w lipcu 1845 r.. lecz już w następnym roku. porwany przez niepodległych górali. trafia jako niewolnik najpierw do Czeczenów. potem do Andiów. i na powrót do Czeczenów. W Wedeno – gdzie rezyduje sam imam Szamil – Karol Kalinowski przyjmuje islam i staje się wyzwoleńcem Szami

14.9: https://woblink.com/ebook/dziejowe-znaki-wolnosci-chrzescijanstwa-313-i-1413-stanislaw-koczwara-28603u

Cena:


Tak jakby dziennik

Autor: Julka Quick

Cześć! Jestem Julka. W sumie to lubię robić sporo rzeczy: fotografować. czytać. śpiewać. grać na gitarze. szyć… Ale najbardziej lubię pisać. więc postanowiłam. że zacznę regularnie prowadzić coś w rodzaju dziennika. Mam nadzieję. że nie zapomnę o tym jutro. bo moja pamięć nie należy do najwybitniejszych.

Poznajcie też moich przyjaciół: Emę. która potrafi godzinami gadać o morświnach. Zosię. która potrafi godzinami gadać o rugby. i Julka. który potrafi godzinami gadać… Po prostu gadać.

Julka. w internecie Quick. prowadzi popularny kanał na youtube. Lubi gadać do kamery i zarażać pozytywną energią ludzi dookoła! Wokół jej kanału powstała fantastyczna społeczność widzów – Kciuqów. To z myślą o nich powstała ta książka!

Wy: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Ufać zbyt mocno

Autor: Jadwiga Czajkowska

Wszystko. co dobre. kiedyś się kończy…

Blanka ciężko pracowała na sukces. o którym inni mogą tylko pomarzyć. Na fotelu dyrektora banku czuje się jednak jak w pułapce. bo musi wymagać od pracowników realizowania kosmicznych planów sprzedażowych. co jest możliwe tylko wtedy. gdy oszukują klientów. W dodatku na gruncie osobistym ponosi same klęski − przyciąga wyłącznie facetów. którzy chcą pasożytować na niej finansowo. Z każdym dniem Blanka utwierdza się w przekonaniu. że inne kobiety mają szczęście − złapały zaradnych finansowo mężów. nie muszą pracować i walczyć o przetrwanie w dżungli życia.

Pewnego dnia jednak pojawia się Marcel − i marzenia Blanki się spełniają. W końcu i ona może rzucić pracę i wieść życie krezuski. Ale czy warto bezgranicznie zaufać mężczyźnie i oprzeć się na nim jak na filarze. który nigdy nie skruszeje?

Wciągająca opowieść o kobiecie. której przyjdzie się zmierzyć z życiem po przebudzeniu z letargu zwanego szczęściem.

Jadwiga Czajkowska (ur. 1961) − absolwentka socjologii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka badań i artykułów naukowych na temat kontrkultury satanistów. „drugiego życia” w zakładzie poprawczym oraz społecznych uwarunkowań kariery zawodowej. Mama trzech córek i syna. Od ponad dwudziestu lat wraz z mężem prowadzi rodzinną firmę. W 2013 roku debiutowała powieścią „Macocha”. która została ciepło przyjęta przez czytelniczki.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4rotmistrz zaremba, show vi keeland, krzyżówka dla dzieci online, moc apoliona pdf, wiedźmin solucja, chirurgia davidson, howard zinn ludowa historia stanów zjednoczonych, samantha young wszystko co w tobie kocham, powróż sobie sama za darmo, świat islamu, bajki a, dorota pietrzyk, witold wołodkiewicz, tradycje afrykańskie, brian tracy maksimum osiągnięć pdf, świat bez ciebie, projektowanie doświadczeń…