KtoCzyta.pl

Format: EPUB.MOBI

9.9

1:

Cena:


Pamiętnik mojej żołnierki na Kaukazie i niewoli u Szamila

Autor: Karol Kalinowski

Wstęp i opracowanie dr Przemysław Adamczewski

Życie Karola Kalinowskiego to niemal gotowy scenariusz filmowy – urodzony w 1821 r. w niewielkiej miejscowości koło Augustowa przyjeżdża po nauki do Warszawy. lecz temperament sprawia. że zostaje aresztowany i skazany na zesłanie do stacjonującego na Kaukazie wojska. 15 grudnia 1844 r. wyrusza w grupie zesłańców – pieszo – w 2500-kilometrową wędrówkę. której celem ma być forteca Wniezapnaja. Na miejsce dociera w lipcu 1845 r.. lecz już w następnym roku. porwany przez niepodległych górali. trafia jako niewolnik najpierw do Czeczenów. potem do Andiów. i na powrót do Czeczenów. W Wedeno – gdzie rezyduje sam imam Szamil – Karol Kalinowski przyjmuje islam i staje się wyzwoleńcem Szami

14.9: https://woblink.com/ebook/dziejowe-znaki-wolnosci-chrzescijanstwa-313-i-1413-stanislaw-koczwara-28603u

Cena:juliusz słowacki anhelli, cukierku ty łobuzie ebook, plan marketingowy pdf, jak rzucić palenie allen carr pdf, słuchowisko calineczka, niezdobyta tom 2 pdf, kocia kołyska pdf, stres pdf, preromantyzm niemiecki, piotr gąsiorek, kubuś puchatek a.a. milne, zatonięcie tytanika, ukryte zycie, wolniewicz książki, metody instrumentalne w analizie chemicznej, motyl budowa, jacek piekara płomień i krzyż, piekno kobiecego ciala…