Boski Bach

Autor: Piotr Wierzbicki

Przedstawiamy multimedialny ebook w formacie ePub3. Proszę upewnić się. że Państwa czytnik odtwarza ten format pliku.

Do poniżeszego ebooka dodaliśmy odtwarzacz multimedialny. dzięki któremu czytając będziecie Państwo mogli odtwarzać również niezwykłą płytę. ułożoną przez Autora ze szczególnie mu bliskich dzieł Bacha.

Ta niewielka książeczka nie jest ani popularyzatorskim brykiem na temat „życia i twórczości”. ani uczonym. muzykologicznym przyczynkiem do wiedzy o lipskim mistrzu. To żywy. chwilami polemiczny esej. próba dokopania się do samego jądra muzycznej treści jego sztuki. Podpatrzony w czterech najbardziej charakterystycznych obliczach – buntownik. pocieszyciel. tragik. mistyk – jawi się tu Bach. wbrew obiegowym poglądom. jako artysta spełniony. podziwiany. świadomy wagi swych dokonań. gotów uczynić wszystko. co należy. by potomność widziała go tym. kim widział siebie sam. Skromny (na pytanie „jak pan to wszystko osiągnął?”. odpowiadał „od początku bardzo dużo pracowałem. każdy. kto by tyle pracował. osiągnąłby tyle. co ja”). wyzbyty zazdrości i zawiści. ciekawy osiągnięć rywali. uczył się od wszystkich. chłonął i w końcu ogarnął wszystkie głosy świata.

Słowo „Boski” w tytule książki nie jest pustym komplementem. Piotr Wierzbicki nie waha się przypisywać wręcz boskość Bachowskiemu panowaniu nad materią myśli. przeżyć. dźwięków.

Wydawnictwo: Sic!

Cena: 22


Nawiedzony hotel

Autor: Wilkie Collins

 Wilkie Collins. najbardziej uwielbiany autor swoich czasów. prekursor powieści detektywistycznej. w fascynującej mieszance tajemnicy i grozy.

Nawiedzony hotel  to inteligentne połączenie fabuły typowej dla powieści detektywistycznej z opowieścią o duchach. Rzecz dzieje się w Wenecji. która jawi się jako miasto ponurych kanałów. cieni i śmierci.

Zagadkowa kobieta staje się przyczyną zerwania zaręczyn Agnieszki Lockwood z jej dalekim kuzynem. lordem Monberrym.  a następnie zostaje jego żoną. To początek historii. w której losy obu kobiet są ze sobą splecione. a udział w akcji biorą nawet duchy. Nadprzyrodzone wydarzenia. szybkie tempo akcji i mnożące się tajemnice to główne atuty tej klasycznej prozy.

W tomie prócz tytułowej minipowieści znajdziemy wybór najcieka

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 30


Spór o mesjanizm. Rozwój idei

Autor: opracowanie zbiorowe opracowanie zbiorowe

Prezentowana antologia podejmuje próbę przybliżenia zjawiska intelektualnego. które stanowi niewątpliwie jeden z najbardziej znaczących i zarazem najbardziej kontrowersyjnych składników polskiego dziedzictwa narodowego. Zebrane w tomie teksty mają zróżnicowany profil ogólny – od stricte literackiego i krytycznoliterackiego. przez historyczny. społeczny. polityczny. religijny. na filozoficznym kończąc. Każdy z nich przedstawia ideę mesjanizmu w nieco innym aspekcie. Kluczowe znaczenie mają tu dwie perspektywy: literacka i filozoficzna – tworzą one wspólnie główną oś wewnętrznego sporu ideowego o koncepcję mesjanizmu polskiego. Zakres antologii obejmuje teksty powstałe na przestrzeni blisko 140 lat – od początku XIX stulecia aż po koniec dekady lat trzydziestych XX wieku. (ze Wstępu Andrzeja Wawrzynowicza).  

Wydawnictwo: Kronos

Cena: 42


Neandertalczyk. W poszukiwaniu zaginionych genomów

Autor: Svante Pääbo

Czego dowiedzieliśmy się o pochodzeniu człowieka dzięki badaniom genomu naszych najbliższych ewolucyjnie krewnych? „Neandertalczyk” przedstawia fascynującą historię okrywania odpowiedzi na to pytanie. Od pierwszych prób badań kopalnego DNA w latach 80. aż po uwieńczone sukcesem zsekwencjonowanie genomu neandertalczyka w 2010 r.. śledzimy niezwykłą opowieść o narodzinach nowej dziedziny nauki. której porażki i triumfy ze swadą opisuje człowiek. dzięki któremu badania te w ogóle się rozpoczęły.
Odczytanie pełnego zapisu informacji genetycznej neandertalczyka sprawiło. że dowiedzieliśmy się o nim znacznie więcej. niż kiedykolwiek odkrylibyśmy dzięk

Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Wojciecha

Cena: 26.99


ISBN

9788379002948: Wydawnictwo

Format

12.9: https://woblink.com/ebook/huna-i-ho-oponopono-starozytna-wiedza-wspolczesnie-wojciech-filaber-17824u

Cena:idealny mężczyzna kristen ashley pdf, klasyfikacja budżetowa rozporządzenie, wkurza, alexandre dumas czarny, pakt z diabłem meghan march pdf doci, trening est, szaman morski, zarzadzanie produktem, celina olszak, strefa armilarna, pan przystojny pdf, koszty w transporcie, confiteor przybyszewski, ratownik medyczny po niemiecku, jacek lewkowicz…