Jak być człowiekiem

Autor: Paula Cocozza

Powieść o rozpadzie związku. klaustrofobii życia na przedmieściach i niestosownej namiętności kobiety do lisa.

Pewnej letniej nocy Mary wraca do domu i znajduje na schodkach niemowlę. Czy to ona ukradła je sąsiadom? Podrzuciła je matka dziecka cierpiąca na ciężką depresję poporodową? A może jest to dar od lisa. który zajmuje coraz więcej miejsca w życiu Mary?

Tak się zaczyna historia osadzona w nękanej przez lisy londyńskiej dzielnicy.

Główna bohaterka. wytrącona z równowagi pojawieniem się byłego partnera i zmagająca się z wrogością sąsiadów. ulega zniewalającemu czarowi lisa. który pojawia się w jej ogrodzie. Najpierw widzi jego znaczące mrugnięcie. potem on przynosi jej prezenty. a w końcu ona zaprasza go do domu. W miarę jak granica między udomowieniem a dzikością zaciera się coraz bardziej. a sąsiedzi postanawiają uśmiercić lisa. nie do końca wiadomo. czy to Mary go uratuje. czy raczej on uratuje ją.

W swoim znakomitym debiucie Paula Cocozza łączy wnikliwy obraz rozpadu związku. społeczną powieść pełną dowcipnych niuansów i historię obsesyjnej miłości. która wyznacza nowe granice.

Hipnotyzująca powieść. Narracja balansuje pomiędzy figlarnością a pewnością siebie. Dla czytelnika. który tak jak ja lubi zanurzyć się w piękne opisy zwierząt. szelest liści. traw i owadów. lektura będzie prawdziwą przyjemnością. A jeszcze większy zachwyt wzbudzi ciemna strona fascynacji bohaterki.

The New York Times Book Review

Ekscytująca psychodrama. Autorce udało się znakomicie uchwycić hitchcockowskie. podglądane z ukrycia napięcie. Prawda i fakt ulatniają się w powieści jak zapach lisa. Pozostaje po nich wszechogarniające odczucie. że pod maską konwencjonalnej uprzejmości zawsze kryje się coś dzikiego.

The Economist

Urzekająca. Przy całej swojej sugestywności i zmysłowości pisarstwo Cocozzy jest umiejętnie powściągliwe. W swoim zachwycającym debiucie autorka zdaje się mówić. że bez względu na to. jak samotnym się jest w wielkim mieście. przez otwarte okno dociera do nas ogrom zycia.

Times Literary Supplement

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 32.99


ISBN

9788380874701: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/sultanka-kosem-ozlem-kumrular-133367u

Cena:


ISBN

9788365532220: Wydawnictwo

Format

24: https://woblink.com/ebook/zamiast-edukacji-przymusowej-peter-hartkamp-128156u

Cena:


Grundwortschatz Recht. Niemiecki dla prawników

Autor: Małgorzata Grabowska

Język niemiecki

Poziom C1

Podręcznik jest przeznaczony dla osób. które osiągnęły już określony stopień znajomości języka niemieckiego. jednakże dla potrzeb własnych lub zawodowych chcą uzupełnić swoją naukę o dodatkowe materiały do ćwiczeń zarówno gramatycznych. jak i leksykalnych. Książka pomoże w pogłębieniu znajomości niemieckiego o dodatkowe słownictwo prawnicze oraz wyrażenia idiomatyczne. Ponadto podręcznik oferuje przykłady korespondencji oraz stanowi impuls do pracy własnej nad językiem niemieckim oraz fachowym słownictwem prawniczym.

***

Małgorzata Grabowska – germanistka i lingwistka. długoletni kierownik Zespołu Lektorów Języka Niemieckiego w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Wyk

:

Cena:wojna bogów, noszczyk chirurgia repetytorium, owidiusz przemiany pdf, podstawy anatomii, kody do american conquest, przybyszewski confiteor, czerwone tarcze, czołgi rysunki, najlepszy powód by żyć pdf, lee child siła perswazji, zadanie pl historia, małgorzata olszewska, ugrupowania integracyjne, don’t do that don’t give me hope, deborah feldman, jak dobrze pisać, gardeners world polska, rozmowa kwalifikacyjna pytania i odpowiedzi po angielsku, młode lata…