Prawdzie w oczy

Autor: Leopold Trafny

„Prawdzie w oczy” Leopolda Trafnego to tomik poezji. to rymy z życia wzięte.

Autor zaprasza czytelnika do zadumy. namysłu. zastanowienia się. przeżycia. zakwestionowania lub dołączenia do niego. postawienia pytania. porady. Jest to manifest. ukazanie prawdy. życia. takim jakie było i jest. Prawdy w nim ukazane są bolesne. czasami nawet brutalne.

Czytając otwieramy oczy. nagle wszystko staje się jasne. Życie od zawsze było trudne. gorzkie. łzawe. ludzie dobrzy oddawali swą pracę. usługi i wiedzę za bezcen. a system prawno-moralny to niszczył. ale był wszechmocny.

Poeta opowiada jak funkcjonowało ludowładztwo. jakie były „cuda socjalizmu”. jak szliśmy drogami sprawiedliwości dochodząc do pustych półek i kolejek bardzo porannych i w

19: https://woblink.com/ebook/nocni-goscie-tadeusz-wodzicki-31805u

Cena:


ISBN

9788379007844: Wydawnictwo

Format

21.9: https://woblink.com/ebook/siedemnascie-i-pol-miliona-leszek-mierzejewski-32101u

Cena:


Trzeba marzyć

Autor: Matylda Man

Cuda się zdarzają. bo… kto szuka. ten znajdzie.

Jagoda i Beata to przyjaciółki na śmierć i życie. Razem mogą konie kraść i jechać choćby na koniec świata. Ale to. co je łączy najsilniej. to marzenie o wielkiej miłości. Problem polega na tym. że o mężczyznach wiedzą niezbyt wiele; wiedzą natomiast. że będą żyć ‚długo i szczęśliwie’ – ale co dalej?

I kiedy wreszcie na horyzoncie pojawia się facet. żadna z nich nie przypuszcza. że to… dopiero początek.

Co zrobić. gdy marzenia się spełniają? Ile przetrwa kobieca przyjaźń? I czy marzenia nie powinny pozostać tylko marzeniami?

Matylda Man – urodzona w zeszłym wieku w Warszawie. W tym wieku pisarka. Miłośniczka książek. gorzkiej czekolady i psów. Mieszka w stolicy.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 36


Raskoł i sekty w prawosławnej Rosji

Autor: Karol Dębiński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

REPRINT. Ponieważ sekciarstwo stanowi jeden z przejawów życia religijnego w Rosji. dlatego sądzimy. że nie będzie od rzeczy podać choćby krótkie wiadomości o tak mało znanych u nas rosyjskich sektach i ruchach religijnych. W książce opisano: 1. Sekty rosyjskie do czasu Raskołu. są to: Adrian. Lasjiusz. Dymitr. Marcin. Strygolnicy. Żydowini. Subbotnicy i Bracia dnia niedzielnego. Kosoj. 2. Raskoł: Określenie Raskołu. jego charakter. przyczyny dalsze i bliższe jego powstania. Jego powstanie i rozwój aż do dnia ostatecznego wydzielenia się z Cerkwi w 1667 r.. Usiłowania Raskolników utrzymania jedności z Cerwkią. Rozruchy. Steń

51: https://woblink.com/ebook/smierc-w-obrzedach-i-zwyczajach-ludu-polskiego-henryk-biegeleisen-32144u

Cena:eric flint, teoria obwodów zadania z rozwiązaniami pdf, platforma net, czarna wrona, ferenc molnar chłopcy z placu broni, podstawy elektrodynamiki, r język programowania, pan blizińskiego, choras, orlik wydawnictwo, książka o seksie, tylko kiszonki, angielski biznesowy pdf, dziewczęta z auschwitz pdf, zadania tekstowe z mnożenia i dzielenia klasa 2, podstawy pielęgniarstwa ślusarska tom 1 pdf, arka czasu audiobook, erin hunter wojownicy, miliarderzy z przypadku, facet z jajami pdf, postapokalipsa…