Żywienie dziecka w pierwszym roku życia

Autor: Magdalena Czyrynda-Koleda

Droga Mamo. drogi Tato!

Z doświadczenia wiemy. jak wiele wątpliwości dotyczących żywienia niemowlęcia mają rodzice. Karmić naturalnie? Jeśli tak. to jak długo? Czy dziecko jest już gotowe na nowości i stały pokarm? Kiedy zacząć podawać mu produkty zawierające gluten? Czy tak małe dziecko może jeść orzechy i truskawki? A jeśli tak. to kiedy? Czy porcje są wystarczające i czy maleństwo się najada? Nie dajcie się zwariować! Polegajcie na swojej intuicji. a przede wszystkim wsłuchajcie się w potrzeby Waszego dziecka. Przyda się Wam też porządna porcja wiedzy oraz inspiracje. co i jak gotować – to wszystko znajdziecie w tym poradniku napisanym przez doświadczone dietetyczki!

Książka zawiera:

· Ponad 120 sprawdzonych przepisów i inspiracji

39.9: https://woblink.com/ebook/wojna-a-kultura-olzacka-elzbieta-126028u

Cena:


Bosonoga bogini

Autor: Iwona Czarkowska

Wesoła rozwódka Alicja znów poszukuje szczęścia!

Alicja po raz kolejny próbuje poskładać swoje życie z tysiąca kawałków. na które się rozpadło. Każdy mężczyzna. z którym się wiąże. wcześniej czy później okazuje się kimś zupełnie innym. niż się spodziewała. Czy to po prostu pech? A może to Alicja nie nadaje się do stałych związków?

Pewnego dnia lokalna telewizja ogłasza nabór do nowego reality show. którego uczestnicy mają szansę znaleźć swoją idealną drugą połówkę. Alicji samej nie przyszłoby do głowy zgłosić się do programu. ale robią to za nią przyjaciółki. Początkowo ma zamiar się wycofać. ale w końcu dochodzi do wniosku. że przecież nie zaszkodzi spróbować…

Będzie wesoło i będzie się działo!

W tym szaleństwie jest metoda! Humor. elastyczność w działaniu. odrobina nierozsądku i totalny brak przygotowania do wyzwań reality show. ale za to jakie efekty! Alicja pakuje się w kolejne tarapaty. i wiecie co? Do twarzy jej z nimi! Przednia zabawa! Przeczytajcie koniecznie.

Aneta Kwaśniewska. Książki w eterze. ksiazkiweterze.pl

Wydawnictwo: Replika

Cena: 28.9


Fire Death and Philosophy

Autor: Joanna Jurewicz

This book is an attempt to reconstruct the foundations of Indian philosophy which are reflected in early Indian texts dated between 13th and 6th B.C.E. They are religious texts composed in Sanskrit which were transmitted orally in the families of priests called Brahmins. They constitute the intellectual foundation of Indian culture called Śruti (śruti). literally. ‘what has been heard’. They are generally called Veda (veda) which means ‘knowledge’.

The sources forming the basis for the analysis presented in this book come from three layers of the Vedic tradition. The earliest layer is the four Vedas: the Veda of ?k-stanzas (?gveda. ?V). the Veda of Saman-chants (Samaveda. SV). the Veda of Yajus-formulas (Yajurveda. YV) and the Veda of Atharvans (Atharvaveda. AV).


25.2: https://woblink.com/ebook/tekst-miedzykulturowy-mieczyslaw-dabrowski-128053u

Cena:


Wielkie Oblężenie Malty

Autor: Bruce Ware Allen

Opowieść o rozstrzygającej bitwie. która wyznaczyła granice Europy na 500 lat.

Wiosną 1565 roku olbrzymia flota Sulejmana Wspaniałego wysadziła na Malcie 40 tysięcy żołnierzy. Kawalerowie maltańscy uczynili z tej wyspy ostatni bastion broniący podbrzusza Italii – i Europy – przed muzułmańską nawałą. Zjednoczone siły Turków. Arabów oraz korsarzy berberyjskich wielokrotnie przewyższały liczebnie chrześcijańskich obrońców. A jednak tego upalnego lata siedmiuset joannitów i kilka tysięcy żołnierzy pod dowództwem charyzmatycznego Jeana de la Valette stawiło im czoło w krwawej. straceńczej walce o ów centralny punkt Morza Śródziemnego.

W Wielkim Oblężeniu Malty Bruce Ware Allen przedstawia polityczny kontekst osmańskiego najazdu i objaśnia szczegóły strategii oraz taktyki obu stron. Ukazuje wpływ na bieg wydarzeń osobowości ich przywódców. ale także poświęcenie i przemyślność zwykłych żołnierzy i marynarzy. Oparte na nowych materiałach źródłowych Wielkie Oblężenie Malty stanowi żywą opowieść o jednej z najsłynniejszych bitew z początków historii nowożytnej – której reperkusje odczuwamy do dziś.

Pasjonująca i dokładna. wierna prawdzie historycznej i poruszająca – czyta się ją jak rasową powieść. – Giovanni Bonello. sędzia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i autor książek historycznych. kawaler maltański.

Oparta na solidnych badaniach. przekonująco uzasadniona i zajmująco napisana – John Francis Guilmartin. autor Gunpowder and Galleys: Changing Technology and Mediterranean Warfare at Sea in the 16th Century

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 40.9


ISBN

9788365661616: Wydawnictwo

Format

25.52: https://woblink.com/ebook/hajmdal-tom-1-poczatek-podrozy-dariusz-domagalski-126030u

Cena:


Projektowanie instalacji tryskaczowych

Autor: Agnieszka Malesińska

Instalacje tryskaczowe spełniają bardzo ważną funkcję – ratują życie i chronią własność przed ogniem. Instalacje te działają w sposób niezawodny i efektywny.

W niniejszej publikacji monograficznej zostały przedstawione zasady projektowania stałych urządzeń tryskaczowych wodnych dla budynków o różnym sposobie użytkowania. wykluczając przestrzenie magazynowe. Wymagania projektowe ustalone zostały na podstawie aktów prawnych. norm i wytycznych obowiązujących w chwili powstawania książki.

Publikacja podzielona jest na następujące rozdziały:

1. Wprowadzenie. podział instalacji tryskaczowych

2. Budowa i zasada działania instalacji tryskaczowych


Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 209


Krzyżówki dla dzieci

Autor: Katarzyna Michalec

Zbiór 67 krzyżówek dla dzieci w wieku 7-10 lat. Każda krzyżówka zawiera różnorodne tematycznie zadania. Dla ułatwienia. w każdym haśle wpisana jest jedna litera. Zatem z powodzeniem poradzi sobie z nimi każdy mały miłośnik łamigłówek.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 10anioł życia z auschwitz, foucault michel, lucky luke – ballada o daltonach, maura isles, ścieżki miłości, metodologia badań jakościowych, charlie donlea, sprawdziany z polskiego, elliot aronson człowiek istota społeczna, handel zagraniczny rymarczyk pdf, naukowcy w literaturze, blanka lipińska 365 dni pdf doci, regulatorzy king, fantomowe cialo krola, opowieści z doliny smoków ulub, podręcznik do anatomii…