Słownik frazeologizmów z archaizmami

Autor: Agnieszka Piela

Pierwszy na polskim rynku wydawniczym leksykon prezentujący frazeologizmy z zabytkowymi formami języka polskiego. Słownik dokumentuje związki wyrazowe z reliktami fonetycznymi. fleksyjnymi. słowotwórczymi. leksykalnymi. semantycznymi. składniowymi. ukazując skalę dziedzictwa kulturowo-językowego w polszczyźnie XXI wieku.

Słownik pozwala lepiej poznać związki frazeologiczne. w skład których wchodzą archaizmy. a także zrozumieć ich funkcjonowanie we współczesnym języku polskim. Na co dzień bowiem posługujemy się takimi frazeologizmami. ale na ogół nie jesteśmy świadomi. że stanowią one pamiątki po wcześniejszych etapach rozwoju polszczyzny.

Słownik zawiera:

• ponad 50

59: https://woblink.com/ebook/moc-wirtualnych-zespolow-peter-ivanov-135852u

Cena:


ISBN

9788373778030: Wydawnictwo

Format

39.3: https://woblink.com/ebook/kwantowy-kod-uzdrawiania-prosta-technika-zmiany-swiadomosci-sandra-anne-taylor-136186u

Cena:


Homo nie całkiem sapiens

Autor: Marcin Rotkiewicz

Ludzie od tysięcy lat spoglądali w niebo. starając się przeniknąć tajemnice gwiazd. Tymczasem psychologia istnieje od zaledwie stu dwudziestu lat. tak jakby to. co tuż obok. pod ręką. w naszym bliskim otoczeniu. nie było aż tak interesujące. A przecież świat – zarówno ten wokół nas. jak i ten w naszych umysłach – staje się coraz bardziej skomplikowany i wciąż stawia przed nami nowe wyzwania. Do tego. by choć trochę go zrozumieć. nie wystarczy nam zdrowy rozsądek ani nasze jednostkowe doświadczenie. Potrzebna jest także dobrze udokumentowana wiedza. między innymi ta płynąca z badań psychologów.

O tym. co psychologia ma dziś do powiedzenia na temat władzy. polityki i moralności. kobiet i mężczyzn. dobrych i złych ludzi. naszych zachowań. decyzji i wyborów (nie tylko politycznych). oraz o wielu innych sprawach z profesorem Bogdanem Wojciszke rozmawia Marcin Rotkiewicz.

Każdy w tej książce znajdzie pytanie. które sam chciałby zadać. a co ważniejsze – uzyska na nie mądrą odpowiedź.

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 34.9olga tokarczuk opowiadania bizarne, afryka kazika pdf, powstanie w konstantynopolu, programowanie z minecraftem, konkin, maria ossowska ethos rycerski i jego odmiany pdf, o kulcie jednostki i jego następstwach, ćwiczenia z logiki, chłopi drzewo genealogiczne, demille, talmud pdf po polsku, fokusowanie, atlas anatomiczny sobotta pdf, fizyka w rysunkach, ekonomika kultury, jak zdobyc faceta, historia wychowania, psychiatria pdf, eugeniusz oniegin puszkin…