Wielbię. więc żyję. Przemienieni mocą uwielbienia

Autor: Alain Dumont

Nowa moc uwielbienia!

Uwielbienie to nie tylko śpiewanie pieśni podczas spotkań grupy modlitewnej ani podnoszenie rąk.

Czym więc jest uwielbienie?

To mówienie Bogu „tak” we wszystkich sytuacjach życiowych – tych największych. ale również najprostszych. To oddawanie chwały w każdym momencie. niezależnie od tego. czy sprawy idą po naszej myśli. czy nie. Pozwala zawsze być zakotwiczonym w Jezusie i przezwyciężać wszystkie trudne doświadczenia. które nas spotykają.

Autor odwołując się do własnej historii. opisuje doświadczenie całkowicie odnawiające jego życie duchowe. Przytacza także liczne świadectwa ludzi. którzy odkryli moc płynącą z oddawania chwały Bogu na co dzień.

Wydawnictwo: Esprit

Cena: 23.9


Pójdę do jedynej

Autor: Kasia Bulicz-Kasprzak

Opowieść o dwóch młodych chłopcach. podejmujących na progu dorosłości krok. który radykalnie odmieni ich życie. Różne pobudki i środowiska. inne charaktery. lecz ta sama decyzja – kariera zawodowego żołnierza. Czy wybór na całe życie. podjęty. kiedy osobowość człowieka dopiero się kształtuje. może być tym właściwym? Jaki wpływ na niepokornego. lekkomyślnego Karola będzie miało zderzenie z wojskowym drylem? Czy pochodzący z tradycyjnej wielodzietnej wiejskiej rodziny Paweł odnajdzie swoje miejsce w koszarach w nadgranicznym mieście? Czy w ogóle można mówić o własnej drodze. kiedy każdego dnia trzeba wykonywać czyjeś rozkazy?

Losy głównych bohaterów wielokrotnie splatają się ze sobą. łączy ich wspólna służba i pragnienie szybkiego awansu. ale przede wszystkim ta szczególna żołnierska przyjaźń. która rozpoczęła się jeszcze na początku kariery wojskowej i trwa. pomimo wielu zawirowań. na dobre i złe.

Kasia Bulicz-Kasprzak urodziła się 20 marca 1976 roku w Lubaniu na Dolnym Śląsku. Po ukończeniu liceum im. Adama Mickiewicza przeniosła się do Wrocławia. Na wrocławskim uniwersytecie studiowała początkowo biologię. później polonistykę. Od 2000 roku związana jest z podwarszawskim Sulejówkiem. gdzie mieszka. 

Literaturą była zafascynowana od zawsze. Rozmowy o książkach sprawiają jej niesamowitą przyjemność. Każdą wolną chwilę wykorzystuje na czytanie. 

Zadebiutowała w 2012 roku powieścią ‚Nie licząc kota’. W kolejnych latach ukazały się między innymi ‚Nalewka’ zapomnienia i trzytomowy cykl ‚Po sąsiedzku’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28


Futra. perły i łzy jak piołun gorzkie

Autor: Danuta Noszczyńska

Zarówno dobro. jak i zło wraca do człowieka ze zdwojoną mocą.

Sandra wychowała się w małym miasteczku. Tam życie płynie zupełnie inaczej. Za czym innym się goni. o czym innym marzy. Jednak i tam życie potrafi zaskoczyć ‒ to. co oczywiste. może okazać się pozornym. proste skomplikowanym. dobre złym. a złe dobrym.

Pewnego dnia w progu jej domu staje ojciec chrzestny razem z żoną. prosząc o krótką gościnę. Niestety ich pobyt wciąż się przedłuża. a oni stają się coraz bardziej uciążliwi. Sandra zaczyna baczniej przyglądać się wujostwu. wracając myślami do czasów dzieciństwa. Gdy krewni niespodziewanie znikają. przerażona kobieta zaczyna ich szukać i przy okazji poznaje szokującą przeszłość tego na pokaz wzorowego małżeństwa. 

Ile tak naprawdę wiemy o ludziach nam bliskich? Do czego zobowiązują więzy rodzinne? I dlaczego warto być dobrym? A czy w ogóle warto?

Danuta Noszczyńska – plastyczka. reżyserka. twórczyni amatorskich teatrów Azet i Amarant. specjalistka do spraw teatralnych w Archetti ‒ Orkiestrze Kameralnej Miasta Jaworzna. absolwentka krakowskiego liceum plastycznego oraz Wydziału Filozoficznego UJ. Opublikowała książki: ‚Historia nie Magdaleny’. ‚Blondynka moralnego niepokoju’. ‚Hormon nieszczęścia’. ‚Mogło być gorzej’. ‚Kufer babki Alicji’. ‚Luizę pilnie sprzedam’. ‚Pod dwiema kosami. czyli przedśmiertne zapiski Żywotnego Mariana’. ‚Wszystkie życia Heleny P.’. ‚Harpia’ (trzy ostatnie nagrodzone na Festiwalu Literatury Kobiet ‚Pióro i Pazur’). ‚Farbowana blondynka’ i ‚Zła miłość’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28od bakterii do bacha, oczy wilka alicja sinicka pdf, marek zagańczyk, www modnapolka, egzamin ustny z języka polskiego, teoria wszystkiego czyli krótka historia wszechświata, kiedy twoja złość krzywdzi dziecko ebook, wyznanie maski, victoria 2 poradnik pdf, eliza orzeszkowa nowele, toksykologia współczesna seńczuk pdf, podręcznik do języka włoskiego pdf, lektura mikołajek i inne chłopaki, problemy ekologiczne w polsce, piotr stanisławiszyn, siedem lat w tybecie książka…