ISBN

9788301199265: Wydawnictwo

Format

59: https://woblink.com/ebook/antologia-liryki-hellenistycznej-jerzy-danielewicz-124410u

Cena:


Dla ciebie mogę umrzeć i inne zagubione opowiadania

Autor: F.Scott Fitzgerald

Zbiór wcześniej niepublikowanych opowiadań F. Scotta Fitzgeralda. legendarnego amerykańskiego pisarza. autora Wielkiego Gatsby’ego. dziś czytywanego częściej niż kiedykolwiek przedtem.

Tytuł nawiązuje do słynnego określenia Gertrude Stein. „zagubione pokolenie”. do którego zaliczany jest Fitzgerald.

Autor nie tylko doskonałych powieści. lecz także krótszych form stanowiących kronikę ery jazzu. tworzył opowiadania przez całe życie. Wiele z zebranych w niniejszym tomie złożył w głównych czasopismach amerykańskich i chociaż zostały przyjęte. nigdy nie ukazały się drukiem. Kilka powstało jako propozycje na scenariusze filmowe. jednak nie doczekały się ekranizacji. Napisane w charakterystycznym dlań ciętym i zaskakującym stylu kreślą obraz środowisk filmowych. lekarskich. uniwersyteckich na tle realiów Nowego Jorku. Karoliny Północnej czy Hollywood lat 30. XX wieku. a jednak poruszają kwestie uniwersalne.

Wprowadzenie A.M. Daniel. badaczki twórczości Fitzgeralda. oraz jej wstępy do poszczególnych opowiadań. wzbogacone zdjęciami pisarza i jego rękopisów. stanowią nieocenione źródło wiedzy na temat jego życia. czasów. a także warsztatu.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 40.9


ISBN

9788380871946: Wydaw

PRZETŁUMACZONA NA 9 JĘZYKÓW

WYKORZYSTYWANA W PONAD 30 UNIWERSYTETACH

W tej wciągającej. fascynującej i zaskakująco przystępnej książce Eric Siegel. wiodący ekspert w dziedzinie analizy prognostycznej. pokazuje. w jaki sposób to działa i jak codziennie wpływa na życie każdego z nas.

Takie kształtujące trendy organizacje jak Chase. Facebook. Google. Hillary for America. HP. IBM. Match.com. Netflix. NSA. Pfizer. Target i Uber wykorzystują potencjał wielkich zbiorów danych. by prognozować ludzkie zachowania; także i twoje.

Dlaczego? Dlatego. że analiza prognostyczna przekształca branże i w znaczący sposób wpływa na to. co dzieje się na świecie. Przeczytaj tę książkę. aby się dowiedzieć. jak ograniczać ryzyko. zwiększać

44.9: https://woblink.com/ebook/po-pierwsze-zysk-mike-michalowicz-124539u

Cena:


ISBN

9788365947994: Wydawnictwo

Format

296: https://woblink.com/ebook/kpa-komentarz-kodeks-postepowania-administracyjnego-maciej-j-nowak-zbigniew-olech-zuzanna-tokarzewska-zarna-agata-zimnicka-124506u

Cena:


ISBN

9788381192354: Wydawnictwo

Format

32.9: https://woblink.com/ebook/zderzenie-swiatow-agnieszka-kubulska-124603u

Cena:religa biografia, pracować inaczej, deniwelacja pdf, ochrona praw dziecka, e michael jones, zdążyć przed panem bogiem, sposób na elfa opis postaci, sodoma hipokryzja i władza w watykanie pdf, sławek wernikowski, stephen king gra geralda, wojownicy tom 7, nasza szkapa pdf, przewodnik po świecie suplementów…