Dlaczego Polska jest wartością

Autor: Andrzej Przyłębski

Autor dedykuje książkę ludziom. zwłaszcza młodym. którzy szukają odpowiedzi na pytanie. czy i jaki ma sens bycie we wspólnocie historyczno-kulturowej. Którzy chcą wiedzieć. czy powinniśmy być dumni z własnej przeszłości. czy raczej poddać się pedagogice wstydu akcentującej ciemne strony polskiej historii? Czy mamy się czuć zażenowani. że tkwi w nas swego rodzaju mesjanizm patriotyzmu jako umiłowanie ojczyzny i wolności?

Odwołując się do filozofii. tłumaczy. językiem prostym i zrozumiałam nawet dla nie obeznanego z pojęciami naukowymi czytelnika. że myśl hermenutyczna ma szacunek dla dokonań minionych pokoleń i dla tradycji. Dokonuje refleksji nad wyznacznikami hermeneutycznej filozofii polityki. zwraca uwagę na kryzys. w jakim znajduje się europejska kultura.

Uważa. że konieczny jest powrót do społeczeństwa nowoczesnego. które będzie budowało wspólnotę kulturową w oparciu o wartości i ideały godne pielęgnowania. Refleksja nad polityką powinna mieć hermeneutyczną głębię. ponieważ dopiero znajomość podstaw filozofii pozwala na krytyczną i racjonalną ocenę rzeczywistości. Udowadnia młodym ludziom. że zatopienie się w konsumpcji. zabawie. postawach hedonistycznych. tylko pozornie może gwarantować nowoczesną. europejską tożsamość. Przekonuje. że Polska jest wartością.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 39


Wielka księga dań w słoiku

Autor: Tanya Linton

Proste przepisy na zdrowe i smaczne lunche. sałatki i desery. które zamkniesz w słoiku i zabierzesz do pracy. szkoły czy na wakacje!

Jeszcze kilka lat temu słoiki były zarezerwowane wyłącznie do konserwowania i przechowywania żywności. Dziś moda na dania w słoiku zaczęła obejmować cały świat. Co jest przyczyną takiego sukcesu niepozornych szklanych naczyń z jedzeniem? To przede wszystkim podręczny. wygodnie i bezpiecznie zapakowany wartościowy posiłek. który często nie wymaga nawet minuty gotowania!

Zacznij korzystać ze słoików. a szybko się przekonasz. że to fantastyczne. proste i uniwersalne rozwiązanie – zwłaszcza jeśli się ma do dyspozycji smakowite i pomysłowe przepisy z tej książki. Ciesz się różnorodnością smaków podczas śniadania. lunchu oraz kolacji. W Wie

:

Cena:


Samoświadomość emocji i percepcja własna kompetencji społecznych a osiągnięcia szkolne uczniów z dysleksją w wieku dorastania

Autor: Izabella Kucharczyk

Podjęte przez Autorki badania miały na celu poszerzenie współczesnej wiedzy z zakresu emocjonalno-społecznego funkcjonowania uczniów z dysleksją oraz porównanie uzyskanych przez nich wyników z wynikami uczniów bez dysleksji. Uzyskane dane empiryczne dostarczyły wielu informacji dotyczących różnic w zakresie samoświadomości emocji i kompetencji społecznych w percepcji uczniów w okresie dorastania. Ukazanie deficytów w funkcjonowaniu emocjonalno-społecznym uczniów z dysleksją pozwoli ukierunkować wszystkie działania terapeutyczne na rozwijanie umiejętności interpersonalnych oraz na rozwijanie strategii radzenia sobie z emocjami. Lektura winna motywować pedag

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/126498/epub

1:

:

Cena:zawiść john gwynne, nieczyste więzy pdf, agnieszka niezgoda, marcin chudziński, proxima baxter, zapłata rogala, bojarski piotr, słodka pułapka pdf, plik mobi na pdf, angielski techniczny pdf, wyrok mroz, annapurna książka, guzik ang, reguła taylora…