Zły jednorożec

Autor: Platte F. Clark

Główny bohater – Maks Spencer jest jedyną osobą mogącą odczytać najbardziej magiczną księgę jaką kiedykolwiek napisano. czyli „Kodeks nieskończonej poznawalności”. Ale poza ryzykiem obcowania z magią. na Maksa czyha też inne niebezpieczeństwo: jednorożec o imieniu Księżniczka. Nie jest ona typowym jednorożcem w jakiego wierzą ziemskie dzieci – wie. że róg jakim została obdarzona przez Naturę nie służy wyłącznie do ozdoby… Księżniczka. w zamian za obietnicę niesamowitej mięsnej uczty. ma za zadanie dostarczyć księgę do złego czarownika i jego tajemniczego mistrza. Maks musi zdobyć się na odwagę. aby uratować siebie. swoich przyjaciół i… tu niespodzianka: całą ludzkość! Kaczka zombie. roboty. klaustrofobiczne krasnoludy i inteligentna gra zręcznościowa z lat 80. tworzą cudownie su

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 21


Kucając

Autor: Andrzej Stasiuk

Z ilustracjami Kamila Targosza

„Bo przecież jesteśmy zwierzętami. chociaż ze wszystkich sił staramy się o tym zapomnieć. Nieustannie się przebieramy. myjemy bez końca i wciąż paplamy. stłoczeni przy stołach we własnym towarzystwie. bo wydaje nam się. że tak wygląda życie człowieka. A jesteśmy bydlętami i czasem powinniśmy zakosztować ciszy i samotności. Takiej. jakiej doświadcza zwierzę. które nie wie. że się narodziło. i nie wie. że umrze. Staje o świcie naprzeciw świata i nie ma pojęcia. że ktoś oprócz niego jeszcze jest”.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 24.9róża bez kolców, far cry 5 misje, czarownica camilla, dialog zamiast kar pdf, wężogłów blehera, pułapki myślenia kahneman, richard webster, negocjacje książka, deborah harkness księga czarownic, kazimierz sejda, już zawsze razem abbi glines pdf, duszczyk, komuda jaksa, piotr domeracki, present simple słówka charakterystyczne, przewodnik po gdańsku pdf, małżeństwo po zdradzie opinie, hymn do miłości ojczyzny krasicki…