Magnes

Autor: Lars Saabye Christensen

Autor Półbrata i Beatlesów powraca – tym razem z powieścią o miłości!

„Saabye Christensen w absolutnie najwyższej formie” – „Dagsavisen”

Nowa powieść najpoważniejszego norweskiego kandydata do literackiej Nagrody Nobla to historia miłosna. Jej bohaterowie. Jokum i Synne. próbują za wszelką cenę być razem. choć. jak się wydaje. nic ich nie łączy poza zamiłowaniem do sztuk wizualnych. Jokum jest wycofanym i melancholijnym fotografem. a Synne historyczką sztuki. specjalizującą się w twórczości Edwarda Hoppera. uwielbiającą sławę i blask wielkiego świata. Poznali się na studiach w latach 70. XX wieku i od początku zdają sobie sprawę. że są jak bieguny tytułowego magnesu.

Tłem dla tej opowieści są dwa duże miasta ¬– Oslo i San Francisco. Wraz z Synne i Jokumem czytelnik obserwuje kolejne dekady XX wieku. towarzyszące im zmiany w sztuce. społeczeństwie i sposobach postrzegania świata. Po raz kolejny jednym z pierwszoplanowych bohaterów w twórczości Christensena okazuje się… czas.

Magnes to powieść tej samej klasy co Beatlesi i Półbrat. a może nawet i wyższej” – Guri Hjeltnes „Verdens Gang”

Dziś. ponad dwa lata po premierze norweskiej edycji. wiadomo już. że Magnes jest jedną z trzech najistotniejszych książek w dorobku Larsa Saabye Christensena: Beatlesi stanowią największe osiągnięcie w młodzieńczym okresie jego twórczości. Półbrat jest arcydziełem pisarza w średnim wieku. zaś Magnes – dzieło artysty dojrzałego – to suma wszystkiego. co najlepsze w jego pisarstwie. a przy tym – i to jest najbardziej imponujące – czytelnik ma wrażenie. że autor znów robi coś absolutnie nowego.

Oświadczenie jury Brageprisen. które nagrodziło Magnes w 2015 roku:

Magnes to jednocześnie typowa powieść Christensena i coś zupełnie nowego. Znajdziemy tu nieprzebrane bogactwo myśli. wielką radość z pisania i zarazem wielką powagę. Tekst. który zaczyna się jak typowa opowieść o dojrzewaniu i miłości. szybko zmienia formę i staje się potężnym. doskonale napisanym dziełem. bogatym w odniesienia i elementy krytyki społecznej. Autor. który lubuje się w osobliwych protagonistach i urokliwych imionach. otwiera przed nami bramy innego świata”.

„Ogromna siła przyciągania!” – Gerd Elin Sandve. „Dagsavisen”

Magnes to jedna z tych książek. do których się wraca” – Leif Ekle. NRK P2

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 44.9


Co kupować by jeść zdrowo Shopping IQ

Autor: Agnieszka Pająk

Nowa książka autorki bestsellera Metaboliczne IQ ? twój kod do zdrowia!

Czy zdrowe odżywianie jest drogie?

Dlaczego czytanie składu na etykietach już nie wystarczy?

Jak odróżnić produkty. które służą naszemu zdrowiu. od tych. które nas trują?

Agnieszka Pająk podpowiada. jak kupować produkty spożywcze. by jeść mądrze i zdrowo!

Codziennie na zakupach podejmujemy decyzje dotyczące odżywiania. Każda z nich ma wpływ na nasze zdrowie. Planując zakupy. warto wziąć pod uwagę nie tylko cenę i jakość produktów ? ale też indywidualne potrzeby naszego organizmu.

W książce znajdziesz:

test na poziom tolerancji glutenu gotowe plany posiłków dla każdego z typów metabolicznych przepisy na dania bez glutenu. cukru i nabiału Plan

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada

Cena: 24.9


Rynek książki w Polsce 2017. Who is who

Autor: Piotr Dobrołęcki

Leksykon biograficzny poświęcony osobom. których działanie w największym stopniu wpłynęło na obraz polskiej branży książkowej w ostatnich latach. W obecnej edycji ‚Who is who’ zawarliśmy biogramy 731 osób z szeroko rozumianej branży książkowej. od producentów papieru. przez jego dystrybutorów. poligrafów. wydawców i hurtowników po księgarzy i bibliotekarzy. uwzględniając też agentów literackich i ludzi mediów. czasem również autorów i ilustratorów. którzy w znaczący sposób uczestniczą w życiu naszej branży.

Wydawnictwo: Biblioteka Analiz

Cena: 35


ISBN

9788324058532: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/pejzaz-z-aniolem-magdalena-kordel-138139u

Cena:remigiusz mróz zapowiedzi, adrian stankowski biografia, wantuch agh, dziady cz.2 pdf, mam faceta i mam problem, michał strogow, sługa boży pdf, audyt finansowy pdf, masa książka pdf, cham niezbuntowany ebook, sójka zielińska historia prawa pdf, wilk i zając bajka dla dzieci po polsku, 25 lat za niewinność, marcin wojcieszak, zdjęcia mózgu, jakub szczerbowski, teoria pedagogiczna, hygge na szczęście, mikołaj sęp szarzyński sonet iv, założenia metodologiczne, gra szklanych paciorków, śniadanie u tiffaniego pdf, ryszard czarnecki stanisław czarnecki…