Powroty do źródeł

Autor: Joanna Goszczyńska

Publikacja poświęcona jest osobie i twórczości Ľudovíta Štúra. czołowego przedstawiciela słowackiego życia narodowego epoki słowackiego odrodzenia narodowego i romantyzmu. która ukonstytuowała nowoczesny naród słowacki w połowie XIX wieku. Autorami są przedstawiciele głównych środowisk słowacystycznych Polski oraz uczeni słowaccy. stale współpracujący z polskim środowiskiem naukowym. przede wszystkim literaturoznawcy. ale także językoznawcy (Štúr był autorem kodyfikacji języka. która położyła podwaliny pod współczesny słowacki język literacki). kulturoznawcy i historycy.

W porównaniu z innymi tomami zbiorowymi Powroty do źródeł wyróżnia koherencja treści i wszechstronna prezentacja problematyki Štúrowskiej.

:

Cena:


ISBN

9788324049028: Wydawnictwo

Format

28.99: https://woblink.com/ebook/francuskie-lato-isaac-catherine-128163u

Cena:


Maria

Autor: Frid Ingulstad

Oslo. lato roku 1064

Wyobraź sobie średniowieczną Norwegię. wąskie zaułki osad wyłożone drewnianymi balami i królewski dwór. Wyobraź sobie młodą piękną dziewczynę. Maria Haraldsdotter odziedziczyła po matce. królowej Ellisiv. nie tylko urodę. ale jej samowolną. buntowniczą naturę. Wkrótce przyjdzie jej walczyć w obronie żarliwej miłości łączącej ją z Kjetilem. jednym ze strażników dworu ojca. Tymczasem król Harald chce ją zmusić do małżeństwa ze swym lennikiem. Ellisiv z przerażeniem obserwuje. jak córka podejmuje coraz większe ryzyko. Jeśli Harald odkryje prawdę. Kjetil będzie musiał pożegnać się z życiem. zaś Maria…

Jak myślisz. dlaczego do głębi poruszy Cię jej wybór?

Wydawnictwo: NordiPress

Cena:


:

:

Cena:


Marvin

Autor: Iza Korsaj

Ile utraciłeś ze swojego człowieczeństwa? Jak wiele zniesiesz. aby ponownie móc nazwać siebie człowiekiem?

Te pytania zadaję moim pacjentom podczas napraw ich zdegenerowanych osobowości. Zawsze daję im wybór i czas na odpowiedź. Bez nienawiści. ale i bez litości dla słabych.

Jedni udzielają poprawnej odpowiedzi i przyjmują mój dar. Inni. cóż… znikają. Pierwsi uczynili swoje życie pełniejszym i bardziej wartościowym. drudzy uratowali życie komuś godnemu miana człowieka.

Nazywam się Marvin T. Cross i jestem bostońskim chirurgiem. Uważam się za największego humanistę naszych czasów. gdyż nie mam boga przed człowiekiem. W moich oczach. marnując dany ci przez naturę potencjał. bluźnisz. Nie lękaj się jednak. wyciągnę do ciebie pomocną dłoń…

Wydawnictwo: Inanna

Cena:


Ellisiv

Autor: Frid Ingulstad

Kijów. wiosna roku 1043.

Ellisiv. piękna i wykształcona córka wielkiego księcia kijowskiego Jarosława. zostaje wydana za mąż za Haralda Sigurdssona. przyszłego władcę Norwegii. Zakochana w urodziwym i dzielnym wikingu. bez wahania wyjeżdża po ślubie na północ. na zawsze porzucając wszystko. do czego przywykła. Pełna nadziei. nie przypuszcza. że życie z Haraldem. człowiekiem ambitnym. okrutnym i hołdującym pogańskim obyczajom. przyniesie jej nie tylko wiele radości. ale i łzy…

Wydawnictwo: NordiPress

Cena: 17.9


Dom parowy

Autor: Juliusz Verne

Angielski rząd zostaje wstrząśnięty informacją o ponownym pojawieniu się Nany Sahiba. dzikiego nababa odpowiedzialnego za masakrę w Cawnpore dziesięć lat wcześniej podczas powstania spahisów. Wiadomość przywraca bolesne wspomnienia pułkownika Munro. którego żona została bezlitośnie zabita dokładnie w tym mieście. a złość i nienawiść. którą odczuwa do Nany Sahiba zmusza go do nieustannych poszukiwań tego łotra.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9michal krajski, wielka brama, audiobook 365 dni, chyłka wyrok, ed i lorraine warren demonolodzy pdf, might and magic 6 poradnik, ćwiczenia duchowe ignacy loyola pdf, ibuk.libra.pl, chata william paul young, zadania konkursowe z matematyki gimnazjum z rozwiązaniami, remigusz mróz, kajetan antkowiak, rzeka kłamstw online, jak się pisze codziennie, opiekunka po angielsku, żywoty świętych pańskich na wszystkie dni roku…