ISBN

9788381373036: Wydawnictwo

Format

63.2: https://woblink.com/ebook/pip-i-zus-kontrole-u-pracodawcy-praca-zbiorowa-127331u

Cena:


Słuchaj swojego serca

Autor: Kasie West

Kate Bailey nie przepada za ludźmi. Woli spędzać czas samotnie. nad jeziorem. gdzie może cieszyć się ciszą i spokojem. Właściwie sama więc nie wie. dlaczego dała się namówić swojej najlepszej przyjaciółce Alanie na udział w zajęciach. podczas których powstaje popularny szkolny podkast. A już na pewno nie spodziewała się. że to ona go poprowadzi. Na żywo. I co. ma teraz odbierać telefony i udzielać porad na antenie? Ha. ha. Wygląda jednak na to. że Kate dobrze sobie – nomen omen – radzi w narzuconej roli. Komplikacje pojawiają się. gdy odbiera telefon od anonimowego chłopaka. który prosi o pomoc w sprawie swojej sekretnej miłości. Dziewczyna jest przekonana. że rozmawia z superprzystojnym Diegiem Martinezem o Alanie. swojej najlepszej przyjaciółce. Bardzo się cieszy ze szczęścia koleżanki. ale wkrótce sama odkrywa. że rodzi się w niej uczucie do Diega. No tak. łatwo i przyjemnie jest doradzać innym. trudniej zastosować te rady w swoim własnym życiu… Urocza i optymistyczna historia miłosna w sam raz na lato!

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 32.9


Jak być człowiekiem

Autor: Paula Cocozza

Powieść o rozpadzie związku. klaustrofobii życia na przedmieściach i niestosownej namiętności kobiety do lisa.

Pewnej letniej nocy Mary wraca do domu i znajduje na schodkach niemowlę. Czy to ona ukradła je sąsiadom? Podrzuciła je matka dziecka cierpiąca na ciężką depresję poporodową? A może jest to dar od lisa. który zajmuje coraz więcej miejsca w życiu Mary?

Tak się zaczyna historia osadzona w nękanej przez lisy londyńskiej dzielnicy.

Główna bohaterka. wytrącona z równowagi pojawieniem się byłego partnera i zmagająca się z wrogością sąsiadów. ulega zniewalającemu czarowi lisa. który pojawia się w jej ogrodzie. Najpierw widzi jego znaczące mrugnięcie. potem on przynosi jej prezenty. a w końcu ona zaprasza go do domu. W miarę jak granica między udomowieniem a dzikością zaciera się coraz bardziej. a sąsiedzi postanawiają uśmiercić lisa. nie do końca wiadomo. czy to Mary go uratuje. czy raczej on uratuje ją.

W swoim znakomitym debiucie Paula Cocozza łączy wnikliwy obraz rozpadu związku. społeczną powieść pełną dowcipnych niuansów i historię obsesyjnej miłości. która wyznacza nowe granice.

Hipnotyzująca powieść. Narracja balansuje pomiędzy figlarnością a pewnością siebie. Dla czytelnika. który tak jak ja lubi zanurzyć się w piękne opisy zwierząt. szelest liści. traw i owadów. lektura będzie prawdziwą przyjemnością. A jeszcze większy zachwyt wzbudzi ciemna strona fascynacji bohaterki.

The New York Times Book Review

Ekscytująca psychodrama. Autorce udało się znakomicie uchwycić hitchcockowskie. podglądane z ukrycia napięcie. Prawda i fakt ulatniają się w powieści jak zapach lisa. Pozostaje po nich wszechogarniające odczucie. że pod maską konwencjonalnej uprzejmości zawsze kryje się coś dzikiego.

The Economist

Urzekająca. Przy całej swojej sugestywności i zmysłowości pisarstwo Cocozzy jest umiejętnie powściągliwe. W swoim zachwycającym debiucie autorka zdaje się mówić. że bez względu na to. jak samotnym się jest w wielkim mieście. przez otwarte okno dociera do nas ogrom zycia.

Times Literary Supplement

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 32.99


Impresje emigrantki

Autor: Aleksandra Engländer-Botten

Anglicy często mówią: once in a lifetime opportunity – jedyna szansa w życiu. Postanowiłam więc brać z życia pełnymi garściami.

Impresje emigrantki to zbiór wrażeń i wspomnień polskiej emigrantki okraszony solidną szczyptą anegdotek. ciekawostek i żartów sytuacyjnych.

Tutaj nie ma zwolnienia lekarskiego na chore dzieci. Kiedyś jak naiwna dopytywałam o takie. Zwolnień na chore dzieci nie ma i nikt nie słyszał o takiej „dziwnej” zachciance matki.

Jest to „normalne”. aby chore dziecko przychodziło do przedszkola i do szkoły. W przedszkolu stała lodówka i nieraz widziałam półki z antybiotykami podpisanymi imionami dzieci. Szkraby chorują tutaj wspólnie w salach przedszkolnych.

Czy otrzymanie zwolnienia lekarskiego na chore

20: https://woblink.com/ebook/krakow-czerwonych-zamieszki-krakowskie-1923-1936-slomiak-pawel-127699u

Cena:


Odcienie bezpieczeństwa. Obszary badań. kierunki rozwoju

Autor: Marek Walancik

Ogromna dynamika przemian. jako cecha charakterystyczna rozwoju współczesnych społeczeństw. obejmuje wszystkie sfery życia człowieka. Świat współczesny. w którym żyjemy. ulega tak dynamicznym przemianom. iż nie jesteśmy wstanie za nim podążać. Zachodzące zmiany nie omijają żadnej ze sfer życia ludzkiego. Jak pisze Zbyszko Melosik nie ulega wątpliwości. że świat na przełomie wieków (i tysiącleci) jest zupełnie inny niż ten. który pamiętamy z lat naszego dzieciństwa. Rzeczywistość nie jest już monolityczna i jednoznaczna. lecz niejednorodna i sfragmentaryzowana. pełna tysięcy małych. sprzecznych z sobą narracji.

We współczesnej rzeczywistości nasze życie zostało zdominowane przez

https://woblink.com/product-publication/download/127729/pdf: 1

Cena:violetta ozminkowski, cyfrowa transformacja, agnieszka tomczak, autorytarność, vadim tschenze, penelope douglas corrupt, najdłuższa podróż książka pdf, chata william paul young, kolejne 365 dni mobi, m jak miłość 1309 chomikuj, portret mężczyzny, victor hugo dzwonnik z notre dame, seryjne morderczynie, księgarnia ue katowice, współcześni poeci polscy, psychologia konsumenta pdf, karawana kryzysu, alkoholik instrukcja obsługi, tyrani, polscy pisarze i poeci, rudolf steiner cytaty…