Dublin. moja miłość

Autor: Rhys Bowen

Molly Murphy. dzielny nowojorski detektyw. powraca w 1903 roku do rodzinnej Irlandii. by poprowadzić poszukiwania siostry irlandzko-amerykańskiego impresario. Przed laty kobieta była zbyt chora. by wraz z rodziną pożeglować do Stanów w ucieczce przed panującym głodem i została pozostawiona sama sobie. Teraz zaś skruszony brat chce zapisać jej cały swój majątek.

Burzliwa okaże się już sama podróż  do Irlandii. ale na miejscu na Molly będą czekać kolejne niespodzianki…

Bogata w historyczne detale. atmosferę przełomu wieków i urzekające postaci. Dublin. moja miłość jest trzymającą w napięciu kontynuacją bestsellerowej serii kryminałów Rhys Bowen.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 22


Dublin. moja miłość

Autor: Rhys Bowen

Molly Murphy. dzielny nowojorski detektyw. powraca w 1903 roku do rodzinnej Irlandii. by poprowadzić poszukiwania siostry irlandzko-amerykańskiego impresario. Przed laty kobieta była zbyt chora. by wraz z rodziną pożeglować do Stanów w ucieczce przed panującym głodem i została pozostawiona sama sobie. Teraz zaś skruszony brat chce zapisać jej cały swój majątek.

Burzliwa okaże się już sama podróż  do Irlandii. ale na miejscu na Molly będą czekać kolejne niespodzianki…

Bogata w historyczne detale. atmosferę przełomu wieków i urzekające postaci. Dublin. moja miłość jest trzymającą w napięciu kontynuacją bestsellerowej serii kryminałów Rhys Bowen.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 22


Sześć na dziewięć. czyli choroba na świat

Autor: Stefan Szczygłowski

„Sześć na dziewięć. czyli choroba na świat” Stefana Szczygłowskiego to pozycja ignorująca tradycyjne podziały gatunkowe. Można ją odbierać zarówno jako prozę poetycką. jak i jako sprozaizowaną poezję. a to dzięki temu. że autor mistrzowsko obchodzi się z językiem. obnażając w nim to. nad czym na co dzień się nie pochylamy. Demaskuje zastane formuły leksykalne. wyzyskując tym samym nowe sensy. Słowa nie są tu użyte w sposób przypadkowy czy bezrefleksyjny – autor zastanawia się nad każdym wyrazem i każdym związkiem składniowym czy frazeologicznym. pozbawiając je często otoczenia leksykalnego. do jakiego przywykliśmy. Autor tworzy błyskotliwe neologizmy odświeżające znaczenia słów. zderza je z nieoczekiwanymi przyrostkami. wydobywającymi

24.9: https://woblink.com/ebook/dakota-michal-piedziewicz-30695u

Cena:zachowanie etyczne, łobocki pdf, klasyfikacja budżetowa 2018 tekst jednolity, przygody odyseusza opracowanie, brandon sanderson droga królów pdf, agnieszka surma, finansowanie oświaty w polsce, mariusz stepaniuk, cuda różańcowe, podręcznik elektryka pdf, www audiobook pl, osobowość intp, jesper juul nie z miłości chomikuj, sodoma i gomora streszczenie, jak rzucić palenie książka pdf, adrjan, jak mówić do nastolatków żeby nas słuchały pdf…