Polacy u narodzin Stanów Zjednoczonych

Autor: Longin Pastusiak

Praca ta jest zbiorem szkiców o polsko-amerykańskich związkach w zaraniu Stanów Zjednoczonych. Polacy byli świadkami narodzin Stanów Zjednoczonych i przyczynili się do uzyskania wolności przez kolonie angielskie w Ameryce. Wielu Polaków zapłaciło za sprawę niepodległości Stanów Zjednoczonych najwyższą cenę – cenę życia.

Autor pisze o wczesnym osadnictwie polskim w Ameryce Północnej. począwszy od przyjazdu pierwszych Polaków do Jamestown w stanie Wirginia w 1608 roku. o udziale Polaków w amerykańskiej wojnie o niepodległość. wreszcie o stanowisku Polski i Stanów Zjednoczonych wobec ważniejszych wydarzeń. jakie miały miejsce w tych krajach w ostatnim ćwierćwieczu XVIII wieku. W końcowej części książki autor przedstawia tajną misję dyplomatyc

:

Cena:


Czas ucieka

Autor: Wiesława Maciejak

Z fabularnym rozmachem opowiedziana historia o tym. że nie ma miłości bez zaufania i że warto walczyć o swoje szczęście…

Miłość Teresy i Ksawerego kwitnie. Jednak nagła decyzja Ksawerego o podróży do Londynu w sprawach. jak twierdził. zawodowych zmienia plany narzeczonych i zmusza ich do przesunięcia daty ślubu.
Choć odłożony ślub w końcu dochodzi do skutku. a powód wyjazdu wkrótce się wyjaśnia. jego konsekwencje burzą spokój Teresy. Nieoczekiwanie pojawia się dziecko. które komplikuje życie małżonków.

Czas ucieka. a bohaterowie powieści ‚A życie się toczy’ dopisują kolejne lata i kolejne wydarzenia do swoich losów.

Moje życie było banalne. Lata powojenne – trudne i biedne. Potem małżeństwo. macierzyństwo. praca zawodowa. niedająca satysfakcji. Przejście na emeryturę pozwoliło mi zająć się pisaniem. początkowo były to krótkie wspomnienia. opowiadania. wreszcie nabrałam odwagi i napisałam powieść. a właściwie dwie. Może mój przypadek dodam otuchy seniorom. którzy często uważają. że w starszym wieku – już tylko nuda. smutek i oczekiwanie…
Wiesława Maciejak autorka „A życie się toczy”

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8katechizm libertyński, serce gangstera pdf doci, sieciocentryczność, anatomia mieśnie, słownik psychologiczny pdf, audiobook mała księżniczka, psychosynteza, kamienie na szaniec książka z opracowaniem, smutno mi boże pdf, figliki, anatomia skawina pdf, książki o uwodzeniu, nieprzypadkowa, zostań jeśli kochasz książka pdf, karolina owczarek, żeromski ludzie bezdomni, typy samobójstw, belle aurora lev, anatomia gołąb, matematyka od zera dla inżyniera pdf…